[AAZ] Zapowietrzajace się hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[AAZ] Zapowietrzajace się hamulce

Post autor: daszczyk » pn mar 06, 2006 10:53

Witam !!

Mam taki problem z hamulcami że co 2 tyg odpowietrzam. Płynu hamulcowego nie ubywa mi ani grama !!! nic nie cieknie obejżałem wężyki, tłoczki ( no ne może ciec bo nic nie ubywa). Skąd to powietrze w układzie !!! proszę o pomoc bo co 2 tyg ściągać koło i odpowietrzać można się z żygać !!!

pozdro
Ostatnio zmieniony śr sty 10, 2007 12:46 przez daszczyk, łącznie zmieniany 1 raz.


Seba

jacky1.9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:12
Lokalizacja: W-ek

Post autor: jacky1.9 » pn mar 06, 2006 11:08

witam
Zobacz czy czasem przy serwie tzn przy pompie hamulcowej nie dostaje się powietrze. Ja miałem taki przypadek kilka lat temu w swoim starym poldziszone. Po wymianie pompy hamulcowej problem znikł. Odpowietrzałem też samą pompe.



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » pn mar 06, 2006 12:30

To przy pompie czy serwie ??? to sie jakoś regeneruje to jest rozbrajalne ?? są jakieś zestawy naprawcze ???


Seba

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr sty 10, 2007 10:55

daszczyk pisze:To przy pompie czy serwie ??? to sie jakoś regeneruje to jest rozbrajalne ?? są jakieś zestawy naprawcze ???
i jak zrobiłeś już to ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr sty 10, 2007 11:28

mozna oczywiście sama pompę ale ja bym jeszcze sie przyjzał korektorowi hamowania poprostu go rozruszac i wtedy odpowietrzyc - co prawda nie maiłem w mk takiego problemu ale w innym wózku tak za nic do porządku nie mogłem odpowietrzyc hamulców tzn problem powracał co jakis czas i stary mechanior powiedział mi ze własnie może zawieszac się tłoczek w korektorze rozruszałem go i wtedy odpowietrzyłem na nowo i problem ustąpił



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr sty 10, 2007 13:19

dziejo pisze:mozna oczywiście sama pompę ale ja bym jeszcze sie przyjzał korektorowi hamowania poprostu go rozruszac i wtedy odpowietrzyc
to fakt ...
a ja miałem inny problem, też blisko korektora bo przewód z korektora do prawego
koła był nieszczelny ale na tyleszczelny że nie było widać wycieków jedynie
był wilgotny, dopiero jak go dotknąłem zacząło kapać, normalnie rdza go zżarła
ale się to wszystko jakoś trzymało, a problem z zapowietrzeniem istniał :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » śr sty 10, 2007 13:31

czesc !!! uporałem się z problemem, ale u mnie był problem w hydraulicznym sprzegle ( wspólny zbiorniczek z plynem hamulcowym jest ), zapowietrzał się tam ( zmieniłem gumki w tym popychaczu przy skrzyni biegów i po problemie)


Seba

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr sty 10, 2007 14:01

daszczyk pisze:czesc !!! uporałem się z problemem, ale u mnie był problem w hydraulicznym sprzegle ( wspólny zbiorniczek z plynem hamulcowym jest ), zapowietrzał się tam ( zmieniłem gumki w tym popychaczu przy skrzyni biegów i po problemie)
to i pewnie sprzęgło (pedał) Ci wpadło do podłogi :-)
ja zmieniałem te gumeczki kiedyś zarówno w pompce sprzęgła jak
i w popychaczy (wysprzęgliku), heh i o tym miałem Ci napisać :bigok:
pozdrawiam
RP


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości