Dłuższa trasa się szykuje...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt lip 08, 2005 13:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Dłuższa trasa się szykuje...

Post autor: piotrw » pn mar 06, 2006 10:47

Witajcie..

Na początku kwietnia wybieram sie w dłuższą trasę...mój golfik nigdy w takiej trasie się nie miał okazji zaprezentować...Głównie jeżdżę nim po mieście raczej krótkie odcinki...
I teraz moje pytanie...co powinienem sprawdzić przed wyjazdem, co ewentualnie wymienić żeby nie mieć potem niespodzianek?
Czy wymiana zapłonu (kable+kopułka+palec) to dobry pomysł? Może lepiej wydać tą kasę na coś innego co może w trasie się zepsuć? A może zna ktoś z was warsztat w Gdańsku który zrobi taki "przegląd" niedrogo?
Dzięki za wszelkie rady.
Pozdrawiam
Piotr



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn mar 06, 2006 10:51

Sprawdź olej, płyn w chłodnicy, płyn hamulcowy ciśnienie w kołach. no i nie ma co więcej sprawdzać, jak autko się dobrze sprawuje po miescie. Mozna by rzec, ze po mieście je więcej męczysz, bo cały czas gaz hamulec gaz hamulec, a na trasie jedna prędkośc i lecisz.


Obrazek

Shane84
Golf 2 D60
Golf 2 D60
Posty: 404
Rejestracja: czw sty 20, 2005 19:12
Lokalizacja: E-g

Post autor: Shane84 » pn mar 06, 2006 11:49

tauka pisze:Sprawdź olej, płyn w chłodnicy, płyn hamulcowy ciśnienie w kołach. no i nie ma co więcej sprawdzać, jak autko się dobrze sprawuje po miescie. Mozna by rzec, ze po mieście je więcej męczysz, bo cały czas gaz hamulec gaz hamulec, a na trasie jedna prędkośc i lecisz.

Dokladnie tak,nic dodac nic ujac!i nie zapomnij uzupelnic plynu do spryskiwaczy i lepiej zebys mial sprawne wycieraczki,bo na dluzsza trase to wazne,a jeszcze sprawdz sobie czy masz sprawne wszystkie swiatla.lejesz do pelna i lecisz :) ja tez jade za tydzien swoim vwikiem na wycieczke jakies 2000 tys km :) pozdrawiam



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn mar 06, 2006 14:32

Shane84 pisze: ja tez jade za tydzien swoim vwikiem na wycieczke jakies 2000 tys km :) pozdrawiam
2000tyś km ? :hmm: :helm: ?
to kiedy wrócisz ? :rotfl:



racer18

Post autor: racer18 » pn mar 06, 2006 14:37

piotrw pisze:Witajcie..

Na początku kwietnia wybieram sie w dłuższą trasę...mój golfik nigdy w takiej trasie się nie miał okazji zaprezentować...Głównie jeżdżę nim po mieście raczej krótkie odcinki...
A ja bym proponował sprawdzić jeszcze stan układu hamulcowego szczególnie klocki z przodu, niby mało ważne ale jak się na trasie skończą to może być problem... ;)



Fabik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 23, 2006 11:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Fabik » pn mar 06, 2006 14:43

Sprawdz tez lożyska w kołach mi w zeszłym roku na trasie wysiadło i mósiałem w niemczech wymieniac. Małe szanse ze to sie moze popsuc ale jednak duze predkosci.



greg

Post autor: greg » pn mar 06, 2006 16:55

A ja wam powiem że nauczony doświadczeniem - NIE SPRAWDZAM nic poza stanem oleju, paliwa i płynu do spryskiwaczy. Czasami wyskakuję na 1 dzień do Essen (1160km ode mnie) i nie sprawdzam nic więcej. A dlaczego? Bo auto mam ciągle przez mnie doglądane i jak usłysze że coś nie taki dźwięk to robię.
Dam dwa przykłady:
1. Sprawdziłem wg. mnie wszystko - było ok. Tuz przed Zgorzelcem (jechałem prze Niemcy, Austrię do Włoch) obcięło śrubę od poduszki silnika - nie miałem na to wpływu. PO za tym nic się nie działo.
2. Robiłem remont silnika - złożyłem do kupy - odpaliłem, przejechałem ze 200km - ok. I jazda - Essen - Paryż-Essen-Skarzysko-Essen-Skarżysko - w sumie - poza powrotem do domu- czyli ostatnią ścieżką - po kolei noc w noc jazda- bez przystanku. Zrobiłem ściezke jak trzeba - hehe i NIC. Zero strat. Bo naprawde - zaglądam do auta często czy go coś nie boli - sasiedzi z uśmiechem na twarzy pytają - co popsuł się - nie - nie chę żeby się popsuł kiedyś w trasie.
Czasami kumpel dzwoni - za 3 godziny bądź u mnie (250km ode mnie w kierunku na Poznań) - musimy śmignąć do Niemiec - ja wiem ze wtedy nie będę miał czasu sprawdzić, więc auto musi chodzić jak zegarek.
piotrw, - rozmawialiśmy dzisiaj . ja na twoim miejscu bym się nie przejmował. Tak jak mówiłem - krzyknij żeby powiedzieli ci co będa po trasie - czy pomogą jak by był problem (np urwane koło, 3 kapcie itd.) i niczym się nie przejmuj, tylko JEDŹ.



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » pn mar 06, 2006 17:28

Siemanko

Jak dbasz o auto na bieżąco to nic się nie przejmuj. Na wiele rzeczy i tak nie masz wpływu, co ma być to będzie. Naładuj komórke i tyle.
Chyba, że jedziesz do Niemiec i masz pasażera. Jeśli tak to weź jeszcze aparat i zrób fotke zegarom. Pokażesz potem "ile Golfi się buja".
Ja w przyszłym miesiącu kupuje aparat to pierwsze zdjęcia będą dotyczyć właśnie tego zagadnienia. :)

Pozdrawiam



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn mar 06, 2006 22:05

Ja sprawdzam czy nie ma wyciekow, stan oleju, plynow i jak hamulce i w droge..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » pn mar 06, 2006 22:33

Weź skarpetki na zmiane :bigok:


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn mar 06, 2006 22:47

piotrw, a na jaką trasę jedziesz?
Jeśli dba się o auto to tak jak pisze greg, się wsiada i się jedzie, a jak cos ma paśc niespodziewanie to padnie i tak temu nie zaradzisz - wiek auta robi swoje (a nowe też padają)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Shane84
Golf 2 D60
Golf 2 D60
Posty: 404
Rejestracja: czw sty 20, 2005 19:12
Lokalizacja: E-g

Post autor: Shane84 » pn mar 06, 2006 23:01

Łuki pisze:
Shane84 pisze: ja tez jade za tydzien swoim vwikiem na wycieczke jakies 2000 tys km :) pozdrawiam
2000tyś km ? :hmm: :helm: ?
to kiedy wrócisz ? :rotfl:
hehe :) wyjezdzam gdzies na tydzien nawet wiecej :) taka obajzdowka :) pozdro



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt mar 07, 2006 09:16

Shane84 pisze:
Łuki pisze:
Shane84 pisze: ja tez jade za tydzien swoim vwikiem na wycieczke jakies 2000 tys km :) pozdrawiam
2000tyś km ? :hmm: :helm: ?
to kiedy wrócisz ? :rotfl:
hehe :) wyjezdzam gdzies na tydzien nawet wiecej :) taka obajzdowka :) pozdro
Ooojjaaa 2mln km w tydzien.. szok!!! To ty szybciej niz satelita musisz leciec... :rotfl:

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt mar 07, 2006 09:24

Gitner pisze:Shane84 napisał/a:
Łuki napisał/a:
Shane84 napisał/a:
ja tez jade za tydzien swoim vwikiem na wycieczke jakies 2000 tys km pozdrawiam


2000tyś km ? ?
to kiedy wrócisz ?
2mln km to drugie auto jak nic musisz zabrać. CAŁE, nie jakieś częśći :rotfl:


hehe wyjezdzam gdzies na tydzien nawet wiecej taka obajzdowka pozdro


Ooojjaaa 2mln km w tydzien.. szok!!! To ty szybciej niz satelita musisz leciec...

Pozdro
Gitner



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 517 gości