[mk 2] uszczelka pod głowicą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

[mk 2] uszczelka pod głowicą

Post autor: MichalMys1 » sob mar 04, 2006 11:56

Witam
od jakiegos czasu zauważyłem powolne znikanie płynu chłodniczego no i na bagnecie jak sie przyjżeć widać drobniutkie białe plamki-wiec najprawdopodbniej jest to uszczelka pod głowicą.i teraz pytanie-na jakie koszta mniej wiecej musze sie przygotować-ile złotówek bede musiał wydac na naprawe uszczelki??Pzdr



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob mar 04, 2006 12:04

Jeżeli bedziesz robił to sam, to nie duzo. 50 PLN uszczelka, planowanie - to zależy gdzie i jaką metodą. Mój ojciec ręcznie to robi za ok 50 PLN, jezeli mechanicznie to sie więcej cenią. Do tego olej nowy by się przydał to razem z filtrem cos koło 150 pln. Jak ci oleju nie brał to to bedzie wszystko. Ale przy okzazji możesz uszczelniacze na zaworach wymienić. koszt ze 20 PLN.

A jeżeli nie zrobisz tego sam, to mechanik policzy ci ok 200 - 300 PLN za robocizne.

[ Dodano: Sob Mar 04, 2006 11:06 ]
MichalMys1 pisze:na bagnecie jak sie przyjżeć widać drobniutkie białe plamki
A na korku widac masło?? Wiesz teraz jest zima pozatym. To jak jeździsz krótkie odcinki, to się tam zbiera wilgoć. A znikanie płynu...Hmmm no może to uszczelka.


Obrazek

Awatar użytkownika
EvRo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 04, 2005 14:36
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: EvRo » sob mar 04, 2006 12:06

To zależy czy z planowanie m głowicy czy nie jak tak to około 300zł jak bez to 200 zł
Ja też wymieniałem i wyszło mnie 250 z groszem to tez zalezy jak kto Ci wezmie za robocizne. Pozdrawiam :-)



Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: MichalMys1 » sob mar 04, 2006 12:28

tauka pisze:Jeżeli bedziesz robił to sam, to nie duzo. 50 PLN uszczelka, planowanie - to zależy gdzie i jaką metodą. Mój ojciec ręcznie to robi za ok 50 PLN, jezeli mechanicznie to sie więcej cenią. Do tego olej nowy by się przydał to razem z filtrem cos koło 150 pln. Jak ci oleju nie brał to to bedzie wszystko. Ale przy okzazji możesz uszczelniacze na zaworach wymienić. koszt ze 20 PLN.

A jeżeli nie zrobisz tego sam, to mechanik policzy ci ok 200 - 300 PLN za robocizne.

[ Dodano: Sob Mar 04, 2006 11:06 ]
MichalMys1 pisze:na bagnecie jak sie przyjżeć widać drobniutkie białe plamki
A na korku widac masło?? Wiesz teraz jest zima pozatym. To jak jeździsz krótkie odcinki, to się tam zbiera wilgoć. A znikanie płynu...Hmmm no może to uszczelka.
pod korkiem masła nie ma(jeszcze). a odcinków krótkich nie robie bo ok 20 -30 km dziennie.



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » sob mar 04, 2006 12:42

MichalMys1, a naprzykład oleju Ci nie przybywa(czy płyn nie miesza sie z olejem)???U mnie na korku troche masła było ale mechanik powiedział, że to normalne w zimie...A co do płynu to ubywa mi pompą wody..Sprawdż czy nie masz nigdzie wycieków..Zawsze zaczynaj sprawdzać od najprostrzych rzeczy ja już kilka razy panikowałem a okazywało się że to jakis bzdet sie popsuł:)
Pozdrawiam Łyskacz
Ps te 20-30 kilometrów to tak nie dużo w sumie....
Jakby Ci w y p i e d z i a l o uszczelkie pod głowica to olej byłby koloru kawy z mlekiem.....


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

fibolek

Post autor: fibolek » sob mar 04, 2006 17:40

tauka jak twój ojciec ręcznie planuje głowicę?Ciekawy jestem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości