Jak zamontowac halogeny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

psokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2006 12:30
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Jak zamontowac halogeny

Post autor: psokol » sob mar 04, 2006 09:23

Witam, mam taką sprawe
Czy może zakładał ktoś halogeny do mk4 - fabrycznie bez halogenów?? Mam lampy z zaślepkami w miejscu halogenów, wiec moge dokupic, przełącznik do włączania świateł tez wymienie, ale czy pomiędzy lampami a przełącznikiem sa przewody-no i moze jakies przekażnki?? Czy to sie wogóle da zrobić, czy raczej za duzo roboty z instalacją?

Moze ktos coś wie, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn lip 09, 2007 20:14 przez psokol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » sob mar 04, 2006 12:59

Witam,
jeżeli masz zaślepki naśrubki, to znaczy, że masz lampy Valeo- łatwo zamontować halogeny- zmieniasz wyłącznik i podpinasz halogeny- wszystkie kable powinny być.

Jeżeli masz lampy Hella, to w nich zaślepki są na stałe- nie da się ich odkręcić, ale w tych lampach łatwo da się zdjąć klosz, więc tak, czy tak nie powinieneś mieć problemów.

Życzę miłej i łatwej instalki ;)

Pozdro!


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

Awatar użytkownika
ApC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 20, 2005 22:25
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Post autor: ApC » sob mar 04, 2006 20:09

Witam!
Przerabiałem dokładnie to samo jakieś 3 miesiące temu i służe wszelką pomocą, u mnie wyglądało to następująco:
największy problem miałem z dokupieniem samych soczewek do lamp, jak je już dostałem, z ich założeniem nie było problemu - dokładnie pasowały w miejsce zaślepek, ale potrzebne jeszcze były wiązki elektryczne wewnątrz lampy razem z gniazdem gdzie przychodzi wtyczka,
następnie zakupiłem wyłącznik świateł z przednimi halogenami,

teraz instalacja: od wtyczek przy lampach do środka auta wchodzą przewody od halogenów (chyba żółto-szare), ale w moim aucie po wejściu razem z wiązką do wnętrza, kable te gdzieś zniknęły :otepienie: próbowałem zlokalizwać przekaźnik ale też mi się to nie udało, pomimo posiadanych schematów i opisów gdzie go znaleźć, poza tym do włącznika świateł kabelek od halogenów też nie dochodził, zdecydowałem, że sam sobie zrobię instalację.
Kupiłem uniwersalny przekaźnik do halogenów i parę metrów przewodu, przekaźnik założyłem w okolicy tablicy przekaźników pod kierownicą.
we wtyczkach podłączanych do lamp zamnieniłem kabelek od halogenów na mój przewód i pociągnąłem go do przekaźnika. Dalsze szczegóły instalacji sa rozpisane na schemacie dołączonym do przekaźnika.
Trzeba było jeszcze dorobić przewód od przekaźnika do włącznika świateł, ale to już nie był problem.
Podsumowując - będziesz potrzebował:
- dwie soczewki (prawą i lewą - zwróć na to uwagę bo dwóch lewych nie założysz:) )
- dwie wiązki elektryczne do wnętrza lampy
- włącznik świateł dostosowany do przednich halogenów
- przekaźnik
- trochę przewodu i końcówki do jego wpinania

jest możliwość, że masz w swoim aucie poprowadzone przewody do włącznika świateł i przekaźnik też jest, więc możliwe że potrzebujesz tylko soczewki z wiązkami - najpierw sprawdź czy do włącznika świateł dochodzi odpowiedni przewód.

gdybyś miał jakieś pytania wal śmiało, chętnie pomogę (od poniedziałku do czwartku mnie nie ma)


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/142850.html][img]http://images.spritmonitor.de/142850_5.png[/img][/url]

rolex80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:45
Lokalizacja: Goleniów / Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: rolex80 » pn lip 09, 2007 20:08

ApC pisze:jest możliwość, że masz w swoim aucie poprowadzone przewody do włącznika świateł i przekaźnik też jest
siemka własnie biore sie za zakładanie halogenów ale nie w lampach tylko w atrapce na dole. Mam poprowadzone przewody, zakupiłem równiez oryginalny przełacznik. Moze ktoś opisac (podpowiedzieć) gdzie szukać przekaźnika - gdzie on sie znajduje?
Pozdrawiam z góry dziekuje


Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz O¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o

GyGy 8187897

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn lip 09, 2007 20:52




Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

Post autor: czajaa22 » wt lip 10, 2007 21:19

witam a jakie dokladnei sa te przewody bo w kostce do lamp i w kostce od wlacznika mam jakies żółto zielone i żolto czerwone chyba ,to ktorys z nich ?



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » śr lip 11, 2007 07:21



Pozdrawiam Grzesiek.

rolex80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:45
Lokalizacja: Goleniów / Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: rolex80 » pt lip 13, 2007 23:31

Obrazek

Dzieki własnie dzisiaj podłaczyłem halogeny według wskazan. Dziekuje dziekuje dziekuje


Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz O¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o

GyGy 8187897

Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » sob lip 14, 2007 15:15

Przewody były poprowadzine fabrycznie?? Czy zakładałes je od nowa?



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » sob lip 14, 2007 16:05

Jak do kostki w lampie dochodzi 10 przewodów to jest instalacja , jak 9 to nie.


Aldek

greg

Post autor: greg » sob lip 14, 2007 16:10

Aldek pisze:Jak do kostki w lampie dochodzi 10 przewodów to jest instalacja , jak 9 to nie.
jak do kostki lampy dochodzi 10 przewodów to znaczy ze koło skrzynki bezpieczników musisz ich szukać bo tam się kończą



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » sob lip 14, 2007 16:24

Dokladnie tak jak pisze greg
Ostatnio zmieniony sob lip 14, 2007 16:24 przez Aldek, łącznie zmieniany 1 raz.


Aldek

rolex80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 21:45
Lokalizacja: Goleniów / Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: rolex80 » sob lip 14, 2007 16:43

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=37585

jechałem według tego schematu
Najwiekszą trudnośc sprawiło mi przejscie kabelkiem od swiateł do skrzynki bezpieczników (wnetrza) Ale znalazłem w koncu luke :-)
później pozostało tylko podpiecie sie pod bezpieczniki, przekaźnik i kostke do przełacznika i heyah
Bedzie ktos miał watpliwosci słuze pomocą :-) w koncu doswoadczenie juz mam hihi
Pozdrawiam


Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz O¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°¤o

GyGy 8187897

greg

Post autor: greg » sob lip 14, 2007 20:26

zacznijmy od reflektorów. Obrazek
Musisz puścić po jednym kabelku wzdłuż wiązki od jednego i drugiego reflektora aż do kabiny (oryginalnie tak właśnie idzie tyle że spętany w wiązce).
Wejdziesz z tymi kablami dokładnie obok skrzynki przekaźników
Obrazek
te dwa kabelki wepniesz do przekaźnika który sobie kupisz (np świateł) - PIN 87
we włączniku znajdziesz pin i wepniesz tam kabelek, który pociągniesz też do przekaźnika świateł PIN 85 Obrazek
Do przekaźnika dociągasz też kabelek brązowy do pinu 86 - podpinasz się tu Obrazek. POzostaje jeszcze zasilanie przekaźnika (PIN 30) - wykręcasz 2 śrubki mocujące skrzynkę bezieczników, wyciągasz skrzynkę bezpieczników, podważasz zapinki i otwierasz Obrazek Obrazek
Obrazek
odnajdujesz kabelek wychodzący z bezpiecznika 36 - dopinasz do niego drugi kabel i ciągniesz do pinu 30 przekaźnika świateł
teraz tak - albo masz albo nie dodatkową kratkę na przekaźniki - ja takiej nie miałem (obecnie czekam na chwile wolnego czasu zeby w końcu wsadzić) - jak nie masz to wygląda to u ciebie tak Obrazek więc potrzebna ci wtedy jest taka krateczka - jak chcesz mieć fajnie Obrazek + do tego podstawka przekaźnika Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lip 15, 2007 10:49 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości