VW Golf 3 silnik nie równo pracuje i na gazie nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
whosayn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 01, 2006 13:19
Lokalizacja: Wrocław

VW Golf 3 silnik nie równo pracuje i na gazie nie działa

Post autor: whosayn » śr mar 01, 2006 13:38

Mam problem z moim poczciwym golfem 3 rok 95, 1.6 monowtrysk + gaz (2 letnia instalacja kupiona za jakies 1700zł), mianowicie silnik nie równo pracuje i na gazie praktycznie w ogóle źle, przerywa na niskich obrotach (na wysokich mniej ale też czuć), czasami tak nisko spadają (ok 400/min) że ledwo stoi a i czasami gaśnie. Na benzynie lepiej ale też nie równo pracuje, samochód po wymianie: czujnik halla, sonda lambda, czujnik temp oleju, wszystkie gumowe rurki, czyszczenie przepustnicy i silnika krokowego wolnych obrotów, w sumie zostały jeszcze kable i świece ale po roku nie wiem czy trzeba je wymieniać??? Może to coś z zapłonem, pomocy!!! bo mechanicy rozkładają ręce i wyciągają tylko ka$€



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » śr mar 01, 2006 18:50

a nie szarpie Ci podczas przyspieszania z niskich obrotów?
Zwłaszcza wyższy bieg i niższe obroty?

Jeśli tak to polecam:

1. wymiana palca rozdzielacza zapłonu (tania sprawa - ok 10 zł)
2. wymiana kopułki rozdzielacza (jeśli widać nadpalone styki lub mają wżery)
3. świece
4. kable

w takiej właśnei kolejności, bo zaczynasz od rzeczy najtańszych. Kable są najdroższe, przy czym nie polecam kupować jakiś tanich za 40 zł - tym bardziej że jeździsz na gazie, który to jest bardziej wymagający w stosunku do układu zapłonowego.



Awatar użytkownika
whosayn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 01, 2006 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: whosayn » śr mar 01, 2006 23:16

nie szarpie podczas przyspieszania, to jest raczej takie chwilowe gubienie rytmu, czasami przeskoczy (co da sie wyczuć) i tyle, co do kabli to nie powinny być złe, rok temu zmienione na championa to chyba dobre??? ale w akcie ostatecznej desperacji wymienie wszystko i zobaczymy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 01, 2006 23:22

whosayn pisze:zmienione na championa
u nie takie kable wytrzymały pół roku, zmieniłem na stare.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » śr mar 01, 2006 23:26

Jeśli chodzi o kable to polecam BERU,
Pamietam że są na którymś ze sklepów:
- http://ekatalog.intercars.com.pl/
- http://www.automotosklep.pl/

Zlukaj, ale chyba były na tej drugiej.


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » czw mar 02, 2006 00:36

A może sie katalizator zapchał???Jeśli śmierdzi zgniłym jajkiem to mopże być katalizator....


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » czw mar 02, 2006 09:45

whosayn pisze:nie szarpie podczas przyspieszania, to jest raczej takie chwilowe gubienie rytmu, czasami przeskoczy (co da sie wyczuć) i tyle, co do kabli to nie powinny być złe, rok temu zmienione na championa to chyba dobre??? ale w akcie ostatecznej desperacji wymienie wszystko i zobaczymy
Świece jeśli mają już ponad 10 tys i jakis dziwny nalot - polecam wymienić.
Kopułkę i palec obejrzyj dokładnie - jeśli mają czarne nadpalone styki, bądź wżery - także polecam wymienić.

Najpierw jednak sprawdź wieczorem w ciemnościach co się dzieje pod maską - weź sobie troszkę popryskaj wodą - taką mgiełką - jak pryska się na kwiaty.
Jeśli będzie dyskoteka - to już Ci coś powie na temat stanu Twoich przewodów.



spajder_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 21, 2005 22:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: spajder_k » czw mar 02, 2006 15:23

podnieś w nocy maske i zobacz czy nie świecą przewody(czy nie mają przebicia) jak nie to zmiana świec na NGK



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » czw mar 02, 2006 16:53

spajder_k, Ale najpierw niech sprawdzi palec i kopułkę - to najtańsze rzeczy w całym zestawieniu. A jeśli tego nie wymieniał to obstawiam że nadszedł ich czas.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » czw mar 02, 2006 17:09

sprawdz jeszcze przewody od podciśnienia te co są pod grzybem na przepustnicy moż poprostu któryś ci spadł a on też powoduje nierówną prace silnika


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
whosayn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 01, 2006 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: whosayn » sob mar 04, 2006 10:22

Dobra, dyskoteki nie było, przebić na silnik nie ma sprawdzałem miernikiem, ale co to tych kabli to chyba kupie i od razu świece, palec i kopułkę (zainwestowałem dużo kasy wiec to nie bedzie duży wydatek) i spokój, na wtorek umówiłem sie do podobno niezłego gazownika we wro i on mi ma zrobić diagnostyke, jak to nie pomoże co on zrobi to sprzedaje zagazowanego golfa i kupie sobie polo diesel takie jakie miałem wczesniej i nie bedzie problemu. Dzieki za porady :D

[ Dodano: 04 Mar 2006 16:31 ]
Dzisiaj mój ojciec zwątpił jak sie nim przejechał, spalił marne... 20l gazu!!! na 100km jak jakies WRC czy cuś, w każdym razie powiedział mi jedno :D wyjmujemy gaz :D i problem z głowy nareszcie, jak ktoś chce swojego kochanego golfa przerobić to niech sie najpierw mocno stuknie w łeb!!!



slaweekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 18, 2006 16:13
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: slaweekk » sob mar 04, 2006 19:52

WITAM WSZYSTKICH. Mam Golfa II 1.3 KAT i mam problem. Wczoraj jechałem nim i zaczął mi przerywać, stracił moc. Przejechałem tak kilka km i załapał później chodził dobrze. Dziś znów się to pojawiło aż zgasł. Później odpalił bez problemu, ale ledwo dojechałem do domu (szarpiąc). Silnik pracował nierównomiernie jakby na 3 cylindry. Kopułka i palec po wymianie mają ok. roku- ale na wszelki wypadek przeczyściłem (ale nie pomogło). Wykręciłem świece- były troche obkopcone, przeczyściłem i jest ok. Mają ponad rok (NGK z trzema elektrodami, bo podobno takie są zalecane). Boje się że problem powróci, bo nie chce mi się wierzyć, że przeczyszczenie świec dało taki efekt :cry: :cry:



Awatar użytkownika
durbas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 10:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: durbas » sob mar 04, 2006 23:05

slaweekk
sprawdz sobie kompresję na poszczegulnych cylindrach, może się okazać że ci jakiś pierścień przepuszcza olej do komory spalania, może przez to chodzić na 3 cylindry.
Pozdrawiam



slaweekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 18, 2006 16:13
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: slaweekk » ndz mar 05, 2006 21:49

dzis problem sie powtórzył wykręciłem świece i były obkopcone. jutro wybieram sie do mechanika (elektryka) dzieki za pomoc. pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości