mk3. Jaki wybrac czy SDI czy AAZ oba 97r.?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

mk3. Jaki wybrac czy SDI czy AAZ oba 97r.?

Post autor: Igor1 » pn lut 27, 2006 21:27

Mam dylemat .Dorwałem małżeństwo satmotologów którzy sprzedają swoje MK3, bo kupili sobie MK5. Maja dwa autka, oba z 97r., jeden SDI, drugi AAZ, oba niebieski metalik i wersje Joker czyli kompletnie wyposażone, kupione w polkim salonie serwisowane ale 3 drzwiowe, cena zadna okazja ale sa w super stanie a to dla mnie sie liczy. AAZ ma 120tys/km a SDI zony 105tys/km podjechalem do serwisu z ich ksiazkami,przeglady sie zgadzaja ze stanem na liczniku , w srodku jak nowki. Zaprzeglem do ogledzin swojego mechaniora powiedzial ze oba super w AAZ turbinka jak nowa. Chodzi mi o to jaki wybrac czy SDI czy AAZ przy ich takim samym stanie. Subiektywnie AAZ fajnie sie zbiera ale SDI nowsze sterowanie, co polecacie. No i mam dylemat czy w tych wersjach silnikowych była wersja JOKER? Wyposażenie full łącznie ze skóra, ale zeby w Jokerze był silnik SDI?



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn lut 27, 2006 22:03

Co do wyposazenia to nie sugeruj sie zadnym Jokerem.. kazdy wybieral wypas wg wlasnego uznania i zasobu portfela. Osobiscie wybralbym AAZ, po co ci zolw z elektronika? Im wiecej tegesow tym wiecej sie moze popsuc..

Pozdro
Gitner

[ Dodano: Pon Lut 27, 2006 9:05 pm ]
Swoj sprzedajesz czy kupujesz drugi do rodziny?


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » pn lut 27, 2006 22:08

skoro oba są w idealnym stanie to bez dwóch zdań wziąłbym AAZ a dwa im więcej elektroniki tym więcej sie pierniczy i większe koszta


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

greg

Post autor: greg » pn lut 27, 2006 22:54

AAZ bierz



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lut 28, 2006 13:55

Jestem za AAZ, sam mam i polecam :-)



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » wt lut 28, 2006 23:10

Podobno SDI może dłużej pojeździć, jest bardziej oszczędny.. Przy 100 zbiera się do przyspieszania jak żółw. Podobno bardziej ekologiczny. Ale jak sie zepsuje coś, to ciężko znaleźć warsztat w którym to naprawią..
TD jest bardziej dynamiczny. Na dłuższe trasy idealny. I ten szlachetny świst ;)

TD dla siebie, SDI dla żony!



fibolek

Post autor: fibolek » śr mar 01, 2006 00:23

SDI to nowoczesny ale zwykły Diesel natomiast TD to TD.JA bym osobiście wolał tego TD



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » śr mar 01, 2006 08:46

fibolek pisze:SDI to nowoczesny ale zwykły Diesel
Ciekawe stwierdzenie he he! To wolnossący Diesel z bezpośrednim wtryskiem paliwa(czyli TDI pozbawione turbospreżarki i IC ;-)))!!! a co za tym idzie łatwiej takiego odpalic w duze mrozy ale na tym lista zalet sie konczy no moze jeszcze bardzo niskie spalanie! AAZ ma co prawda jeszcze komore wirową ale jak slniczek jest utrzymany i swieczki zarowe ok to tez nie bedzie problemów w zimie! AAZ ma wiecej kucyków pod maską, lepiej sie zbiera na obroty, jest mniej opomiarowany(czyt: mniej problemów) i ma wieksze mozliwości co do wycisniecia z nieko jeszcze paru koników do zaprzęgu! pali tak 5,5-6l na trasie i do 7l w miescie!
Tak ze wybór to kwestia tego jaki masz charakter jazdy - jak Ci sie nigdzie nie śpieszy to SDI ale jak lubisz bardziej dynamiczną jazde to AAZ!
Ja nie zamienił bym mojego AAZ na nic innego - no nie! zamienił bym na TDI tak ze 110PS :mrgreen:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr mar 01, 2006 09:05

[quote="Arcturus]Ja nie zamienił bym mojego AAZ na nic innego - no nie! zamienił bym na TDI tak ze 110PS :mrgreen:[/quote]

Hi hi to tak jak ja :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości