Alumy a zima!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Alumy a zima!!!

Post autor: dioob » pn wrz 13, 2004 15:18

Witam chciałbym sie dowiedzieć bo wsumie dokładnie nie wiem , ale dlaczego w zimie niepowinno sie jeżdzić na alumach, chodzi o sól czy coś innego.Jedni mówią tak drudzy inaczej.Prosze o odpowiedż.


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
dominoh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 11:05
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: dominoh » pn wrz 13, 2004 15:33

Zima a alumy:
1-sól i inna chemia, którą sypią na drogi- szlag je może trafić- i nie będą się już tak świecić na wiosnę
2-dojeżdzając np. do krawężnika hamujemy a w zimie koła mogą stracić przyczepność. Auto "odbije się" od krawężnika- felga stalowa polecana na zimę NAJWYŻEJ się zagnie, aluma niestety MOŻE pęknąć. Stalówke wyprostujemy a z alumą będzie problem. Zdaża się to bardzo rzadko ale zawsze
3-najlepiej na zimę wąskie opony zimowe a szerokości alum są różne.
Wąskie zimówki=większy nacisk na mniejszą powierzchnię-trudniejszy poślizg na śniegu
(niestety w ubiegłym roku jeżdziłem na alu(starych alu),z przodu miałem tylko zimy a z tyłu Fuldy 205/55/15- też da się jeżdzić ale człowiek momentami mocniej się poci)
Takie jest moje zdanie, czekamy na opinię VW-GROUP


CZARNY NISKI SZEROKI

Avenger
Trance Lord
Trance Lord
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 18, 2004 23:54
Lokalizacja: Z zaświatów...
Kontakt:

Post autor: Avenger » pn wrz 13, 2004 19:34

Dominoh ma racje. Wyobraź sobie jazde na szerokich alumach na przykład w górach!! Na wąskiej oponce wjedziesz wszędzie, ewentualnie łańcuchy zaczepisz a na alusach... są super ale jak nie ma śniegu. Pozatym szeroki kapeć przy hamowaniu zachowa się jak płoza sanek...



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » pn lut 28, 2005 10:58

Podpisuje się pod wypowiedziami kolegów w zimie powinno się jeździc na węższych oponach, pozatym alusy strasznie się niszczą w zimie (no chyba że masz za ciężki portwel to możesz sobie kupic jakieś mniejsze które będą pasowały na opony zimowe).
pozdrawiam



Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » pn lut 28, 2005 11:04

A ja mam 2 komplety alusków i nie mam problemow.Jedne na zime drugie na lato i jest git :green_fuck:


!!!ADRENALINA UZALEŻNIA!!!

Awatar użytkownika
Adzien77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 04, 2005 11:12
Lokalizacja: BIESZCZADY
Kontakt:

Post autor: Adzien77 » pn lut 28, 2005 11:23

Jak masz fajne aluski to szkoda ich w zimnie!!! Zgadam sie z kolega<Dominoh> zimówka im wezsza tym lepsza i najlepiej na syalówkach!!! :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości