[mk3]Problem ze wspomaganiem.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

[mk3]Problem ze wspomaganiem.

Post autor: twardy » pn lut 27, 2006 20:30

Witam wszystkich szukałem przed chwilą tego tematu ale szukajka nie działa , może nie u wszystkich ale u mnie wyskakuje jakis błąd. A więc do rzeczy od jakiegoś czasu nie działa mi wspomaganie , sprawdziłem pasek i jest wszystko oki olej też sprawdziłem i jest. Chyba coś się stało z pompką kumple sugerują że mogła się zatrzeć i że jest to częsta dolegliwość wśród golfów. Jak ją sprzwdzić , nie wiem jak się zabrać do tego tematu. Dzieki za odpowiedzi. :pub:
Ostatnio zmieniony pn lut 27, 2006 22:40 przez twardy, łącznie zmieniany 1 raz.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » pn lut 27, 2006 20:45

a to wspomaganie nie dziala Ci wcale czy poprostu jest ciezej ? Natomiast moj mkIII ma obecnie ponad 260 000km i czuje ze czasami pompa ma slabsze dni, tez wymienialem olej, od tamtej pory jak narazie ok ( odpukac) .

Jesli Ci nie dziala wcale jest to byc moze pompa, jak zapalisz autko , otworzysz drzwi i skrecisz do oporu kola powinienes uslyszec ze pompa pracuje, tylo tzymaj kierownice w pozycji maksymalnego skretu, powinna tak syczec.


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

beno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 24, 2006 22:22
Lokalizacja: Kielpino
Kontakt:

Post autor: beno » pn lut 27, 2006 20:47

jak zapalisz silnik to popros kogos zeby krecil kierownica raz w prawo raz w lewo a ty obserwuj czy olej z zbiorniczku sie miesza, jesli tak, to raczej pompa jest ok. A czy wyla ci pompa zanim to sie stalo?



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn lut 27, 2006 20:51

Raczej żadnego wycia nie słyszałem , szczeże to powiem ze nie mam pojęcia kiedy wysiadło serwo bo jakoś nigdy nie sprawdzam czy kierownica kręci się lekko czy ciężko. Zaczę od sprawdzenia czy płyn się miesza a póżniej może zmienić olej . Jaki olej mu zapodać ?


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
saygon26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 21, 2006 22:46
Lokalizacja: londyn
Kontakt:

Post autor: saygon26 » pn lut 27, 2006 21:03

witam! jak siadlo to napewno zauwazysz roznice odrazu np. przy parkowaniu! :bigok: ja milem kiedys przypadek ze pekl walek w pompie! wszystko bylo ok a tu nagle nie ma. i nic zero przecieku wszystko ok ale nie
sprawdz jak kolega mowi. przy pelnym skrecie napewno uslyszysz pompe albo pasek :okej: powodzenia


nie oddam go nikomu

Awatar użytkownika
radek_GL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:09
Lokalizacja: Czarne
Kontakt:

Post autor: radek_GL » pn lut 27, 2006 21:05

nie chcę zakładać nowego wątku i mam pytanie ?

mi wspomaganie działa ale jak skręcam koła na maxa to słyszę piszczenie albo pasek się ślizga albo pompa się kończy sam nie wiem co wy o tym sadzicie ?


VW Passat B3 1,8 AAM 1990r. 75 PS [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=50898&postdays=0&postorder=asc&start=0][b]mój VWej[/b][/url] + Blitz BRC

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn lut 27, 2006 21:15

Jeżeli mi się zatarła to na pewno pasek musi piszczeć , tak mi się wydaje że lekko piszczy a czy wtedy pompka się nie kręci troche nie rozumiem . Jak się coś zatrze to chyba nie można wogóle tym obrucić? Chyba że pekł wałek.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
radek_GL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:09
Lokalizacja: Czarne
Kontakt:

Post autor: radek_GL » pn lut 27, 2006 21:25

twardy pisze:Jeżeli mi się zatarła to na pewno pasek musi piszczeć , tak mi się wydaje że lekko piszczy a czy wtedy pompka się nie kręci troche nie rozumiem . Jak się coś zatrze to chyba nie można wogóle tym obrucić? Chyba że pekł wałek.
ja opisuję swój problem wspomaganie działa ale jak przytrzymam skręcone koła to jest pisk co jakiś czas może coś siada sam nie wiem


VW Passat B3 1,8 AAM 1990r. 75 PS [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=50898&postdays=0&postorder=asc&start=0][b]mój VWej[/b][/url] + Blitz BRC

Awatar użytkownika
saygon26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 21, 2006 22:46
Lokalizacja: londyn
Kontakt:

Post autor: saygon26 » pn lut 27, 2006 22:35

panowie!!! to nic strasznego ze pasek piszczy! trzeba sie cieszyc pompa ok poprostu ma cierzko nie wyrabia z plynem. podciagnijcie paseczki i do przodu :bigok: wszystko ok martwic sie trzeba wtedy jak nie dasz rady ukrecic kolem :bajer: :bajer: .pozdro hej


nie oddam go nikomu

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » pn lut 27, 2006 23:35

swiete slowa...jak wam siadzie wspomaganie..tak jak mi jakies 2 miechy temu...to kierownica...bedzie sie bardzoooo ciezko chodzi ..auta ktora nie maja wspomagania ...wysiadaja przy tym co dzieje sie w golfie jak siadzie wspomaganie :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 248 gości