[mk2]Nie ma ciepłego powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 15:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[mk2]Nie ma ciepłego powietrza

Post autor: Lido » ndz lut 26, 2006 14:05

Problem taki - w srodku dmucha mi tylko lodowate powietrze, nawet jak wskazuwka od tem jest w pionie to i tak leci lodowate. Z reguły jest tak że tuż po odpaleniu auta poleci ciepłe powietrze choć nie gorące ale po 7 - 10 min leci juz tylko zimne. Czy to termostat czy nagrzewnica , czy co ?
Ostatnio zmieniony ndz lut 26, 2006 14:27 przez Lido, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » ndz lut 26, 2006 14:09

A jaką temperaturę pokazuje wskaźnik na tablicy???



Lido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 15:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lido » ndz lut 26, 2006 14:12

wskazuwka jest wychylona lekko poza pion do tej środkowej kreski - nie mam tam podanej temp ale to pewnie jest coś ok 90`



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » ndz lut 26, 2006 14:21

Zatem termostat wydaje się w porządku. Tydzień temu wymieniałem termostat u siebie, dopóki układ się nie odpowietrzył też wiało chłodem. Więc może zapowietrzony??? Tylko jak to się mogło stać, skoro jak rozumiem nic nie było majstrowane przy chłodzeniu???



szczepek_17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 11, 2006 01:47
Lokalizacja: bielsko
Kontakt:

Post autor: szczepek_17 » ndz lut 26, 2006 14:21

w niektórych golfach na wężach tych co idą do nagrzewnicy w komorze silnika (to jest tak na środku przy podszybiu) są takie dwa zawory połączone ze sobą rurką`wywal je i zastąp zwykłymi rurkami metalowymi i wszystko będzie wpożo`będzie jeszcze lepsze ogrzewanie niż było`miałem to samo`napisz czy pomogło



Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » ndz lut 26, 2006 14:22

Może płynu masz za mało w układzie? Sprawdz! Jak "tak" to dolej do stanu i już wszystko będzie OK


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz lut 26, 2006 14:22

zbadaj czy nie masz termostatu na ogrzewanie(foto) znajduje się on w komoze silnika na wężach do nagrzewnicy tuż przy scianie grodziowej, jeżeli masz to on jest do wyrzucenia i zastąpić go trzeba rurkami(foto)


:-k ...

szczepek_17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 11, 2006 01:47
Lokalizacja: bielsko
Kontakt:

Post autor: szczepek_17 » ndz lut 26, 2006 14:27

misiek10111,
zbadaj czy nie masz termostatu na ogrzewanie(foto) znajduje się on w komoze silnika na wężach do nagrzewnicy tuż przy scianie grodziowej, jeżeli masz to on jest do wyrzucenia i zastąpić go trzeba rurkami(foto)
i właśnie o to mi chodziło w poprzednim poście wywalić i wszystko będzie ok nawet lepij niż było



Lido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 15:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lido » ndz lut 26, 2006 14:29

Wow dzieki za szybka reakcje , dzis wszystko wieczorem posprawdzam, a chyba jednak powinienem napisac bo widze ze to istotna informacja : mam auto na gaz i ostatnio majstrowalem przy reduktorze, tzn cisnienie wyrzucile mi rurke z niego gdzie leci plyn do chlodnic i faktycznie mogl sie zapowietrzyc. Jak w takim razie moge go odpowietrzyc ?

Szczepek 17 wydaje mi sie ze nie mam tych 2 zaworow tylko tez rorki ale wieczorem sprawdze i bede pewien. w razie czego to je wyrzuce



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości