Trzaski w tylnych drzwiach w Golfie IV.Jak się ich pozbyć??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PABLO1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt sty 17, 2006 16:56
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Trzaski w tylnych drzwiach w Golfie IV.Jak się ich pozbyć??

Post autor: PABLO1986 » sob lut 25, 2006 21:19

Witam!!!
Jak w temacie:(Z pod tapicerki,na wybojach,słychać denerwujące trzaski.Nie wiem co to jest.Mało tego po zamontowaniu radia przez serwis,w konsoli środkowej(w oklolicach radia) również wychodzą denerwujące odgłosy,trzaski:( JAK SIĘ ICH POZBYĆ??(tapicerka tylnych drzwi i okolice radia z przodu) Prosze pomóżcie!! Bede bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc:( /Golf IV Dzieki



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » wt lut 28, 2006 18:23

Niestety te typy tak mają skorzystaj z opcji szukaj a na pewno znajdziesz kilka postów związanych z trzaskami deski itd. Jedyną metodą jest podkładanie jakiegoś filcu lub gąbki w miejscach gdzie wyraźnie słychać trzaski. Musisz sie do tego przyzwyczaić.....niestety. Problemy mogą pojawiać sie zwłaszcza po kilkukrotnym rozebraniu i złożeniu jakiegoś elementu.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr mar 01, 2006 12:01

Dokładnie, ten typ tak ma. U mnie też dochodza małosłyszalne ale jednak trzaski z tylnych prawych drzwi. Niewiem jak sobie z tym poradzić bo w czasie jazdy nie jestem w stanie określić dokładnie punktu z którego rozchodzi się dźwięk. Jakby było mało to ostatnio spaliła mi się żaróweczk podświeltnia pokręteł nawiewu. Aby ściągnąć środkowe pokrętło pod którym znajduje się zaróweczka musiałem użyć dużo siły i kombinerek. Pociągnąłem z całej siły i pokrętło wyszło, wymieniłem żaróweczke i zadowolony że wszystko już świeci ruszyłem w trase. Niestety moja radość nie trwała dugo bo zaraz usłyszałem trzaski dochodzące właśnie z okolicy umiejścowienia pokręteł. Widocznie podczas wyciągania i szarpania przestawiłem lekko ustawienie całego nawiewu w kokpicie no i teraz mam trzaski. Trzaski też dochodzą od strony podłokietnika kierowcy, jak jest ustawiony w pozycji pionowej. Także ten typ tak ma, a walczyć trzeba z tym na wszelkie możliwe i dostępne sposoby: podkłady z filcu, gumy itp.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » śr mar 01, 2006 15:25

Traszki trzaski... U mnie tylne drzwi trzeszcza od GRZYBKA... Jeśli przytrzymam GRZYBEK trzask ustaje. Niestety nie wiem jak zniwelować tą dolegliwość.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr mar 01, 2006 17:01

Ty lepiej puść tego grzyba bo jeszcze ci coś na rękach wyskoczy hehehe :jezor: :rotfl: :grin:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » śr mar 01, 2006 20:34

regitmc pisze:Ty lepiej puść tego grzyba bo jeszcze ci coś na rękach wyskoczy hehehe :jezor: :rotfl: :grin:
hehehehehe BEZ SKOJARZEŃ.... chodzi o grzybka który pozwala zamknąć drzwi od środka :-)



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr mar 01, 2006 21:18

moze trzeszczy ci taki plastikowy element do ktorego wchodzi pionowo drut od rygla a potem wychodzi z niego drugi drut poziomo do zamka. ten plastik jest umocowany do blachy pod tapicerka. to tylko moje domysly :grin:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw mar 02, 2006 16:01

martines pisze:
regitmc pisze:Ty lepiej puść tego grzyba bo jeszcze ci coś na rękach wyskoczy hehehe :jezor: :rotfl: :grin:
hehehehehe BEZ SKOJARZEŃ.... chodzi o grzybka który pozwala zamknąć drzwi od środka :-)
Potrzeba troche humoru bo na złośliwość rzeczy martwych (w tym przypadku ich trzeszczenia) niema rady.... :jezor:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

fibolek

Post autor: fibolek » pt mar 03, 2006 15:58

Panowie a co ja mam powiedzieć w moim Mk2 19 letnim to czasem półka tak drży i trzeszczy ze radio muszę zgłaśniać>nie wspomne że z tyło jest to samo trzeszczenie.Coś wiecznie stuka i puka ale taki urok.

[ Dodano: Pią Mar 03, 2006 15:02 ]
Kiedyś stoje sobie na parkingu i ktoś dzwoni na komore,wiec odebralem i musialem zgasic silnik bo nie slyszalem co ten ktos do mnie muwi.Nawet wlaczenie zestawu glośnomówiącego nic nie polepszyło.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob mar 04, 2006 11:03

Trzeba się ratować na wszelkie możliwe sposoby: jakiś filc, guma lub nawet zwykła taśma izolacyjna. Sam na własnym przykładzie też wiem że jeśli nie trzeba czegoś rozkręcać co było oryginalnie złożone, to nieruszaj tego bo po złożeniu napewno będzie trzeszczało. Niestety taka uroda naszych goferków. Ale na pocieszenie dodam że nie tylko w Golfach coś trzeszczy bo długo jeździłem Oplem Corsą, a teraz czasami śmigam Lancią Themą i w nich też trzeszczą elementy :jezor:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob mar 04, 2006 11:40

haha ja to wsystko mialem oczym wy piszecie.musialem wziasc urlop z pracy aby wszystko zrobic.teraz mam jak w mercedesie slk.duuuuzo stalowych nerwow trzeba i cierpliwosci choc malo w nalog :kufel: nie wpadlem szukajac trzaskow itp.nawet srobka przykrecona potrafila skrzypiec.wiec urlopy brac i do dziela



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 451 gości