- MK2 - Jak wyciagnac tylna i tylne boczne szyby ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pressident
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 17, 2006 16:44
Lokalizacja: Katowice

- MK2 - Jak wyciagnac tylna i tylne boczne szyby ?

Post autor: Pressident » sob lut 25, 2006 14:33

Witam, w najblizszym czasie bede przyciemniac szyby, interesuje mnie to czy wyciagniecie tylnej szyby to bardzo problematyczna sprawa ? Przez przyciemnianie z szybą na miejscu da sie przebrnąc, ale tyle z tym roboty i kłopotów, że czasem ramiona opadają ( fizycznie i psychicznie ;) ). Tylne boczne to niewielki problem, chwila roboty, ale stać z rękami do góry przy podniesionej do góry klapie przez godzine...

Ano i pytam dlatego, że szyb tylnich własnoręcznie nigdy jeszcze nie wyciagałem i żadnej wiedzy w tym topiku nie posiadam :panna: , jedynie przód. Pozdrawiam.

:okej:



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » sob lut 25, 2006 14:42

Ja widziałem zupełnie domowa metode :grin:
Pod uszczelke dookoła szyba wsadzasz gwozdzie i szyba w pewnym momencie sama wychodzi ;)
Gwozdzie wkładasz miedzy karoserie a uszczelke.



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Re: - MK2 - Jak wyciagnac tylna i tylne boczne szyby ?

Post autor: kwiatekt11 » sob lut 25, 2006 15:31

Pressident pisze:Witam, w najblizszym czasie bede przyciemniac szyby, interesuje mnie to czy wyciagniecie tylnej szyby to bardzo problematyczna sprawa ? Przez przyciemnianie z szybą na miejscu da sie przebrnąc, ale tyle z tym roboty i kłopotów, że czasem ramiona opadają ( fizycznie i psychicznie ;) ). Tylne boczne to niewielki problem, chwila roboty, ale stać z rękami do góry przy podniesionej do góry klapie przez godzine...

Ano i pytam dlatego, że szyb tylnich własnoręcznie nigdy jeszcze nie wyciagałem i żadnej wiedzy w tym topiku nie posiadam :panna: , jedynie przód. Pozdrawiam.

:okej:
no nie jest to takie proste jak nigdy tego nie robiłes to mozesz załatwic szybe ja tak załatwiłem tylnia szybe i poszła do wiaderka wiec trzeba troszke wprawy i wszystko mozna zdiac
:okej:



Awatar użytkownika
Pressident
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 17, 2006 16:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Pressident » sob lut 25, 2006 17:09

No wiec w takim razie rece do góry i jazda :) Dzieki za przestroge, wole sie pomeczyc niz płacic gratis za nowe szkło - pozdrawiam.



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » sob lut 25, 2006 18:07

Pressident pisze:No wiec w takim razie rece do góry i jazda :) Dzieki za przestroge, wole sie pomeczyc niz płacic gratis za nowe szkło - pozdrawiam.
to jest wersja pesymistyczna, ja wyciagnalem 8 szyb i tylko jedna zbilem :grin: ale wystarczy ze bedziesz uwazal to nic sie nie stanie, ja uzywalem srubokretow, wkladalem miedzy uszczelke a karoserie i probowalem tak podwazyc zeby zlapac palcami i jak sie udalo to juz wtedy szlo ladnie i nie jest to takie trudne i tez to robilem pierwszy raz



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » sob lut 25, 2006 18:53

fend18 pisze: ja uzywalem srubokretow, wkladalem miedzy uszczelke a karoserie i probowalem tak podwazyc zeby zlapac palcami i jak sie udalo to juz wtedy szlo ladnie i nie jest to takie trudne i tez to robilem pierwszy raz
Dokładnio o to mi chodziło :grin:



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » sob lut 25, 2006 19:16

fend18 pisze:
Pressident pisze:No wiec w takim razie rece do góry i jazda :) Dzieki za przestroge, wole sie pomeczyc niz płacic gratis za nowe szkło - pozdrawiam.
to jest wersja pesymistyczna, ja wyciagnalem 8 szyb i tylko jedna zbilem :grin: ale wystarczy ze bedziesz uwazal to nic sie nie stanie, ja uzywalem srubokretow, wkladalem miedzy uszczelke a karoserie i probowalem tak podwazyc zeby zlapac palcami i jak sie udalo to juz wtedy szlo ladnie i nie jest to takie trudne i tez to robilem pierwszy raz
ja tez walczyłem srubokretami ale przesadziłem i pękła :grin: raczej rob to powoli i nic na siłe :okej:



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob lut 25, 2006 20:45

Przerabialem ten temat, bo sam przyciemnialem sobie szyby tylne, boczne i tylnia. Z bocznymi nie ma problemu. Z tylnia wiekszego rowniez nie ma. Najpierw otwierasz bagaznik, podginasz uszczelke w jednym miejscu i podginajac ja srubokretem ciagniesz w lewa strone, az dojdzie w koncu do konca i szyba sama wyjdzie. Najlepiej robic to we dwoje, jeden dziala srubokretem, a drugi asekuruje szybe. Zamontowac rowniez nieproblem, wystarczy wziac kawalek dobrego sznurka (najlepiej od prania :rotfl: ), obwiazac uszczelke na szybie, wlozyc szybe i powoli spuszczac sznurek, wraz ze spuszczaniem sznurka popychac szybe do przodu. ;)


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » sob lut 25, 2006 21:06

Hehehe :rotfl:
Jakie śrubokręty i gwozdzie?Przecież porysujecie lakier a potem będzie rdzewieć i pogniecie blachy :grin:
Ja wyciągam szyby tak
Założyć miękkie buciki( Ja mam do tego trampki takie gumowe) Włazisz do środka fury i delikatnie wypychasz szybę nogą(nogami) a twój koleś stoi z zewnątrz samochodu i ją przytrzymuje żeby w razie czego nie spadła na glebę i cała filozofia
Musi być ciepło (fura w garażu ogrzewanym) coby uszczeleczki były miękkie i nie pchać na chama w jednym miejscu jak coś to po obwodzie powoli z wyczuciem i wyjdzie
Wyjąłem tak już kilkadziesiąt szyb i żadna mi nie pękła
O podważaniu śrubokrętem nie słyszałem i gwożdziem też :rotfl: Gdzie tak robią???
flat



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » ndz lut 26, 2006 00:54

no dobra tez słyszałem o tym wypychaniu nogami :grin: a przednią szybe jak tez wypycha sie nogami bom ciekaw jak bede wyciagał to bede wiedział jak ?? :chytry:



Awatar użytkownika
Pressident
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 17, 2006 16:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Pressident » ndz lut 26, 2006 01:35

Nogami, śrubokrętem, dobre :D moze rzeczywiscie działa, ale jednak sie pomęcze ;-)



Awatar użytkownika
Jasio_Zawodnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob paź 23, 2004 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jasio_Zawodnik » ndz lut 26, 2006 02:44

luz blus tez jestem zwolennikiem wyciągania szyb za pomoca trtampków, szybki takze u siebie sam przyciemniałem, wiec jak kolega wyzej napisał zakładamy buttki i od środka delikatnie wypychamy:) i chyba nie ma szany żeby coś pękłą, a jesli juz napewno nie szyba:) oczywiście drugi człowiek asekuruje szybke:)


Może i mały mięsień ale za to jaka dusza!!
Teraz to chyba spory biceps jest :D

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz lut 26, 2006 13:17

kwiatekt11 pisze:no dobra tez słyszałem o tym wypychaniu nogami :grin: a przednią szybe jak tez wypycha sie nogami bom ciekaw jak bede wyciagał to bede wiedział jak ?? :chytry:
Każdą dasz radę jak masz na uszczelkę.Wklejanej nie.



Awatar użytkownika
Pressident
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 17, 2006 16:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Pressident » pn lut 27, 2006 17:02

No ok, spróbuje, w końcu jak coś zrobić to dobrze a przy wyciągniętej szybie efekt bedzie raczej bardziej zadowalajacy, dzieki za helpa, pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 213 gości