Czy nieszczelnosc ukladu wydechowego ma wplyw na moc silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Czy nieszczelnosc ukladu wydechowego ma wplyw na moc silnika

Post autor: SCRASH » czw lut 23, 2006 22:23

Witam.Mniej wiecej w okolicach lewarka biegow, czyli gdzies na rurze przy kolektoze mam chyba nieszczelny uklad wydechowy(tak mi sie przynajmiej zdaje bo slychac pierdzenie :) ).Czy silnik moze przez to miec mniejszego "kopa" lub zuzywa wecej paliwa ?



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » czw lut 23, 2006 22:49

Może mieć mniejszego kopa, mi kiedys cała rura się odspawała, w miejscu katalizatora, to prawie wogole nie reagował na pedał gazu.

Stracił moc w 90% wiec analogicznie, jesli masz dziure na wydechu wydaje mi się że może to wpłynąc na zmniejszenie dynamiki pojazdu.

A co do zwiekszenia spalania to nie jestem przekonany ale wydaje mi się ze niema to wpływu.

Wjedz na kanał i przy zapalonym silniku wybadaj czy gdzies ucieka powietrze.

Pod lewarkiem bym nie wchodzil tak glęboko pod auto chyba ze sobie czymś podstawisz. Jeden lewarek mi się poskładał jak wymieniałem koło... pomyśl co by sie działo gdybym wtedy był pod autem....


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

jomajur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 19:13
Lokalizacja: Wąsosz
Kontakt:

Post autor: jomajur » czw lut 23, 2006 22:50

Jeśli jest to silnik na wtrysku naszpikowany róznymi czujnikami, to ma to znaczenie.



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » czw lut 23, 2006 23:13

jomajur pisze:Jeśli jest to silnik na wtrysku naszpikowany róznymi czujnikami, to ma to znaczenie.

Ale to zwykly dieselek 1.6



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » czw lut 23, 2006 23:20

bedzie mialo wplyw na obnizenie mocy silnika spowodu zbytniego rozprezenia silnika przez nieszczelny uklad wydechowy, to jest wszystko obliczone srednice przelot zeby to wszystko ladnie dzialalo i lepiej jak to jest cale



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pt lut 24, 2006 08:43

MNie znowu odpadła rura tuz za katem i nie było zadnej różnicy w zachowaniu samochodu tyle ze szło ogłuchnąc wewnątrz kabiny!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości