[mk3]Przekroczony poziom oleju w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotryr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 28, 2006 11:51
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

[mk3]Przekroczony poziom oleju w silniku

Post autor: piotryr » wt lut 21, 2006 23:27

Witam wszystkich mam pytanie. Czy przerkoczony poziom oleju w silniku może coś powodować. Niestety nie jest to moja wina ostatnio serwisowałem auto w lublinie serwis wydawał sie wporządku ale tylko wydawał. Barany przeleli mi olej w silniku o innych szkodach nie wspomnę. Proszę o radę bo boję sie żeby nic mi nie zaczęło cieknąć z silnika. Kolega mówił mi że może mi wywalić uszczelkę i nie wiem co robic z tym fantem.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr lut 22, 2006 09:59 przez piotryr, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kinomysz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 09, 2005 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kinomysz » wt lut 21, 2006 23:31

Koleg ama niestety racje. Miałem to samo, przelany olej. Poszła uszczelka pod pokrywą zaworów. Najlepiej kup dużą strzykawke z aptece i wężyk. Zmontuj i odciągnij nadmiar oleju



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » wt lut 21, 2006 23:31

Dokladnie!
Zbyt duza ilosc oleju jest rownie niebezpieczna , a moze i bardziej niz za maly stan . Powoduje to jego zbyt duze cisnienie. i z ta uszczelka to prawda, a to i tak tzw plan minimum

Musisz troche spuscic (bez skojarzen) :bigok:



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt lut 21, 2006 23:33

olej na pewno szybciej sie bedzie zuzywal jesli wal korbowy jest w nim zamoczony, proponuje nieco upuscic do osiagniecia prawidlowego poziomu. Zbyt wysoki poziom nie jest zalecany. i silnik moze zaczac cieknac. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » śr lut 22, 2006 11:07

kinomysz pisze:Najlepiej kup dużą strzykawke z aptece i wężyk.
Z całym szacunkiem - nie polecam. Zanim zbierzesz ile trzeba, szlag cię trafi (z autopsji :grin: ). Postaw na kanał i Z WYCZUCIEM upuść trochę z miski olejowej (pamiętaj o odkręceniu korka wlewu).

pozdro :pub:



piotryr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 28, 2006 11:51
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Dzięki za radę

Post autor: piotryr » śr lut 22, 2006 11:44

Narazie zrobiłem na tym oleju 300km nieświadomy tego co było. Ale dzisiaj lece po jakiś wężyk do odciągniecia oleju. Jakby ktoś chciał adres tego serwisu z Lublina to na priv proszę
I jeszcze raz dzięki za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
Snajper3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn gru 26, 2005 16:01
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Pytanie???

Post autor: Snajper3 » śr lut 22, 2006 12:58

Napisz mi ile miałeś za dużo tego oleju, czy to była duża różnica od poziomu max ??



netwalker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 14, 2005 21:06
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: netwalker » śr lut 22, 2006 15:32

U mnie poziom oleju utrzymuje się prawie na max. patrząc na podziałkę. Czy musi byś dokładnie pośrodku - między min. i max. ?



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » śr lut 22, 2006 16:03

A u mnie w TD dotyka górnego wgłębienia, natomisat kratka jest poniżej...czy też mam odessać ????


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
kinomysz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 09, 2005 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kinomysz » śr lut 22, 2006 16:46

GRIsha pisze: Z całym szacunkiem - nie polecam. Zanim zbierzesz ile trzeba, szlag cię trafi (z autopsji :grin: ). Postaw na kanał i Z WYCZUCIEM upuść trochę z miski olejowej (pamiętaj o odkręceniu korka wlewu).
To w sumie racja że to długo trwa. Ja miałem olej 2 cm ponad zagłębieniem i odsysanie strzykawką długo trwało ale sie udało. Jak ktoś ma kanał to pewnie lepiej i szybciej popuścić korek miski olejowej. Jak ktos niema to niestety odsysanie. Proponuje 2 pifka żeby sie lepiej robiło albo 4 browce i kolega do towarzystwa:)



piotryr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 28, 2006 11:51
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Odessany olejek

Post autor: piotryr » śr lut 22, 2006 21:02

Witam wszystkich!
Na początku podziękowania za pomoc, wiele się można dowiedzieć na tym formum. To tak w moim MKIII był przelany olej w silniku. Do odessania oleju kupiłem strzykawke o poj. 60ml także wyciągnąlem tak ze 20 strzykawek wiadomo nie są one pełne zawsze jest powietrze w niej. Do strzykawki dokupiłem wężyk około 1m ( najpierw radzę kupić strzykawke i przy kupnie wężyka dopasować do końcówki i pamiętajcie musi być idealny nie za ciasny bo trzeba opróżniać cały czas strzykawkę). Co do wężyka, to ja kupiłem taką rurkę długą plastikową jak rurka do picia tylko troche większa. Poziom oleju wychodził ponad to zagłębienie czyli około 2cm od max. Wyjąłem bagnet i w tamto miejsce wsadziłem rurkę. No i w sumie zajęło mi ściągnięcie około 15 minut sam. Teraz stan jest idealny. Cały koszt wyniósł mnie strzykawka 7zł i rurka 1zł. A kolesie chcieli za spuszczenie w warsztacie 10zł tak a wiadomo przyda sie strzykawka w przyszłości jakby coś.
No i to by bylo na tyle. Aha i moja rada ja ściągałem na zimnym silniku ale lepiej pojeździć tak chwilę żeby bardziej rzadki był olej lepiej się ściąga tylko nie jeździjcie za dużo żeby rurki nie stopiło.
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » śr lut 22, 2006 21:39

kinomysz pisze:Jak ktoś ma kanał to pewnie lepiej i szybciej popuścić korek miski olejowej.
ja uposcilem olej z miski bez kanalu ... wystarczy podnosnik i troche gimnastyki :D



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lut 22, 2006 22:06

Michael G60 pisze:A u mnie w TD dotyka górnego wgłębienia, natomisat kratka jest poniżej...czy też mam odessać ????
poziom oleju powinien byc na tej kratce. ja bym troche upuścił.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » śr lut 22, 2006 22:09

Ale po co jest wgłębienie ??:)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 287 gości