[mk3]Centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

[mk3]Centralny zamek

Post autor: lgruszkos » ndz lut 19, 2006 15:16

Chec kupić centralny zamek do swojego mk3. zastanawiam sie nad czyms takim http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=85519867. Napiszcie czy to jest coś warte i może jak ktoś montował centralke to ma jakieś fotki to też bym prosił bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Aha o jakiej sile muszą byś siłowniki do mk3 2 drzwiowy aby to działało, bo nie wiem czy takie mogą być . Z góry dziekuje za wypowiedzi
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2006 20:29 przez lgruszkos, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lut 19, 2006 17:30

Niestety wyszukiwarka nie moze znalesc przedmiotu. W zasadzie jak masz dobry zestaw to nie da sie montazu spartolic. Zdejmujesz tapicerke z drzwi, montujesz silowniki tam gdzie masz miejsce i laczysz z zamkiem. Sprawdzasz czy dzialaja, i skladasz drzwi. Podpinasz kavble do centralki, powinny byc takie wtyczki ze nie powinno sie dac pomylic kabli. i podlaczasz do zasilania. Oczywiscie to zasilanie musi byc stale nie odlaczane kluczykiem. Jedyny problem pojawia sie gdy laczysz centralny z alarmem zeby moc zdalnie sterowac otwieraniem drzwi. Wyedy musisz wiedziec czy alarm ma jeden czy dwa kable sterujace zamkiem i kupic odpowiedni zamek, ale jesli nie planujesz takiego polaczenia to nie masz sie czym martwic. i jeszcze jedno: silownik z czujnikiem (ten z 4 przewodami) montujesz w dzrzwiach kierowcy abys mogl kluczyliem otwierac wszystkie drzwi. Ale to tylko gdy masz jeden silownik sterujacy, gdy sa 2 nie ma problemu. Jakbys mial jeszcze jakies pytania to postaram sie odpowiedziec.



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » ndz lut 19, 2006 21:00

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=85519867 kurcze moze teraz da sie otworzyc

[ Dodano: Nie Lut 19, 2006 8:04 pm ]
no własnie kolego mam zamiar kupić taki zeby było sterowanie z pilota
I zastanawiam się jaka musi być moc siłowników?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lut 19, 2006 22:04

Widze ze zamek ktory zamierzaszv kupic jest baddzo podobny do mojego, ma wlasnego pilota wiec problem ze sterowaniem z alarmu masz Z glowy, te silowniki sa chyba 3 kg i to w zypelnosci wystarcza. Widze ze w komplecie sa wszystkie czesci wiec z montazem tez nie powinienes miec problemow, mam swoj juz 3 lata i 0 problemow. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz lut 19, 2006 22:14

a masz juz alarm u siebie ??

ja kupilem alarm odrazu z centralka (cos takiego http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=86945806 tylko bez cz. ruchu)

i wszystko dziala bez problemu :)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » ndz lut 19, 2006 22:40

nie nie mam alarmu. Nie chce aby mi wyło jak i tak nikt nie zwraca na to uwagi:) Powiedzcie mi gdzie moge znaleść instrukcje jak takie cios załozyć i do czego sie wpiąć. Z góry dziekuje za odpowiedz, a moze wy macie jakieś foty



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lut 19, 2006 23:25

Ja mam alarm, moze i na wycie nikt nie zwraca uwagi ale sama dioda ktora mruga i czujniki ruchu dzialaja prewencyjnie. U mnie tez wszystko jest cycus. A co do instrukcji to w zestawie powinna byc. Ale tam nie ma za bardzo gdzie sie pomylic, podlaczasz plus i minus i tyle. Plus do np zasilania od radia pod warunkiem ze nie jest ono odlaczane. A reszta to kable od zamka ktore powinny byc tak zrobione zeby nie mozna bylo ich pomylic i wpiac gdzie indziej. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » ndz lut 19, 2006 23:38

Proponuję dołożyć i kupić odrazu z alarmem sterownik, troszkę bardziej skomplikowane, no ale, jak by nie było zawsze sobie ten alarm będzie, a z założeniem nie powinno być większych problemów jeśli masz jako takie pojęcie o elektronice. Pozdro



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn lut 20, 2006 10:47

czy ja wiem cy takie bardzo skomplikowane :)

spokojnie da sie rade to zrobic zadna wielka filozofia, a co do tego czy nikt nie zwraca uwagi to nie wiem jak to jest, ja przynajmniej spie ciut spokojniej bo wiem ze chociaz gowniarzy to odstraszy bo prawdzimy zlodziej ukradnie nawet jakby to bylo niewiadomo co.
Poza tym rozwnica w centralce a prostym alarmem z centralka to ok 50 zl wiec niewiele.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 411 gości