[mk3]Układ wydechowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

[mk3]Układ wydechowy

Post autor: maro » sob lut 18, 2006 13:36

Witam. Mam problem ze swoim mk3 1.4 od bardzo dawna ( na pewno nie ktorzy pamietaja) , w kazdym razie duzo pali az 14l lpg zostala wymieniona elektronika na 2 generacje i to nie pomoglo, poszly mi juz 2 sondy, wiec zdecydowalem sie na wstawienie kata i uszczelnienie wydechu, gosciu ktory zakladal elektronike powiedzial ze sonda zbiera zle odczyty z powodu nieszczelnego wydechu, nie wiem czy ma racje ale uklad jest i tak nieszczelny. Mam do roboty uszczelka na silniku, elastyczny łącznik zaraz przed katem, no i wsadzenie kata bo jest przelotowka. Mam pytanie ile to wszystko moze kosztowac? Jaki katalizator polecacie?? Dzieki
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2006 13:41 przez maro, łącznie zmieniany 2 razy.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

fibolek

Post autor: fibolek » sob lut 18, 2006 14:21

Robota czyli wymiana np katalizatora u nas wołają tak około 60 zeta.wiec wszystko powinna wyjść nie więcej jak z 90 zeta.
Druga sprawa gdzie masz sonde? Czy przy kolektorze czy w kacie?



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » sob lut 18, 2006 16:42

fibolek pisze:Robota czyli wymiana np katalizatora u nas wołają tak około 60 zeta.wiec wszystko powinna wyjść nie więcej jak z 90 zeta.
Druga sprawa gdzie masz sonde? Czy przy kolektorze czy w kacie?
No wlasnie sonda jest przy kacie, na kolektorze tez jest troche uszczelka wydmuchana bo czasami jak jest mokro i silnik chodzi to babelki pojawiaja sie na kolektorze, a druga sprawa to to ze ten lacznik (taka siatka) ktory jest zaraz przed katem jest rozerwany na polowie swojego obwodu czyli jest nieszczelnosc ?? Co do tego ze temp spalin gazu mogla uszkodzic sonde to gosciu wykluczyl poniewaz jest inst 2 generacji i jest prawidlowa mieszanka do spalania. Co wy o tym wszystkim sadzicie??


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

fibolek

Post autor: fibolek » ndz lut 19, 2006 00:35

Uszczelka od kolektora to nie taki duzy koszt.Bo posłuchaj jezeli masz nieszczelność to sonda powinna łapać powietrze(zbyt duży stan).Uszczelnij wydech i wtedy zobacz.
Bo tak to kupisz kata a po uszczelnieniu może być lepiej i się w koszty wpakujesz.A tak jak po uszczelnieniu dalej lipa to wyjmiesz rurę i wstawisz kata.
bo nic więcej nie pomogę bo nie wiem pozdro



Awatar użytkownika
Pokrak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:43
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Pokrak » ndz lut 19, 2006 11:55

90 PLN za wymianę, a wiecie ile kosztuje katalizator w intercarsie? Dodam że nie jest sygnowany logiem VW. Kosztuje ok. 2000PLN więc wymiana kata będzie kosztowała 2090 PLN.
Pozdrawiam


Pokrak

fibolek

Post autor: fibolek » ndz lut 19, 2006 12:45

maro muisałbyś popytać kogoś kto przerabiał temat "oszukanie wskazań lambdy" Bądź też oszukanie komputera.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » ndz lut 19, 2006 13:40

fibolek pisze:Uszczelka od kolektora to nie taki duzy koszt.Bo posłuchaj jezeli masz nieszczelność to sonda powinna łapać powietrze(zbyt duży stan).Uszczelnij wydech i wtedy zobacz.
Bo tak to kupisz kata a po uszczelnieniu może być lepiej i się w koszty wpakujesz.A tak jak po uszczelnieniu dalej lipa to wyjmiesz rurę i wstawisz kata.
bo nic więcej nie pomogę bo nie wiem pozdro
No tak tylko ze jak wstawie sama sonde i uszczelnie wydech to moze znowu sonde szczelic ch.. i tego sie boje dlatego chyba bede robil wszystko za jednym razem moze w 800 zł sie zmieszcze


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 364 gości