[mk2]1.3i niespodziewanie gasnie!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kicker@81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 23, 2006 19:08
Lokalizacja: Szczecin

[mk2]1.3i niespodziewanie gasnie!!!!

Post autor: kicker@81 » sob lut 18, 2006 11:35

Witam, mam taki problem z 1.3i ze silnik gasnie podczas jazdy, poprostu zapalaja sie kontrolki na desce i koniec. Auta nie mozna odpalic!! Jednak po postoju kilkinastu minut odpala jak gdyby nic sie nie stalo. Czasami mozna jezdzic kilka dni i elegancko a w nastepny znowu gasnie. Ostatnio nic sie nie dzialo okolo 2 tyg, a wczoraj znowu sie zaczelo. Troszke sie dowiadywalem i podejrzenia padaja na moduł zapłonowy. Co o tym sadzicie??
Ostatnio zmieniony sob lut 18, 2006 12:07 przez kicker@81, łącznie zmieniany 1 raz.



elektro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 04, 2005 19:59
Lokalizacja: GORLICE

Post autor: elektro » sob lut 18, 2006 12:01

Cześć na początek jak zgaśnie wykręć świece i zobacz czy jest iskra .Spotkałem sie z przypadkiem bardzo podobnym uszkodzona była cewka wysokiego napięcia . Moduł zapłonowy może być dobry cewka jeżeli ma zwarcie obciąża moduł moduł broni sie przed uszkodzeniem i odcina dopływ prądu. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » sob lut 18, 2006 13:03

miałem takie same objawy, postępowało to stopniowo, na początku gasł tylko na moment potem na gdzinę itd,

zanim zaatakujsz cewke

1 sprawdź przewody przy cewce, u mnie były zaśniedziałe
2 jak nie ma iskry to może padł ci czujnik halla,

element aparatu dostarczący informacji o położeniu wału, a więc o momencie powstania iskry, dużo silników 1.3 ma z tym elementem problemy (podobno)
jest prosty sposób aby go sprawdzić, dwa kabelki które wychodzą z aparatu należe nabić szpilkami i sprawdzić za pomocą miernika elektrycznego czy dioda pulsuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » sob lut 18, 2006 16:41

A dzieje sie tak tylko wtedy gdy jest mokro czy zawsze??


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

kicker@81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 23, 2006 19:08
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kicker@81 » sob lut 18, 2006 18:02

Moduł zaplonowy juz sprawdzilem i zostaje wykluczony, takze pewnie cos z aparatem zaplonowym :/ albo cewka. A czy ten czujnik halla mozna jakos wymienic czy trzeba caly aparat zaplonowy?? A gasnie niezaleznie od warunkow pogodowych.



Dolphina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 21, 2006 16:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Dolphina » sob lut 18, 2006 21:53

Witam.Mam też golfa 1.3 wielopunkt i miałem kiedyś to samo że gasł albo zapalał jak mu sie chciało palił jak był zimny a jak gorący to czasami aż do momentu że wcale już nie drygnął,był to czujnik halla w aparacie całego go rozebrałem i sie dostałem do samego dołu czujnik jest zanitowany w dwóch miejscach można to przewiercić i póżniej go na srubki skręcić ale ja założyłem drugi aparat używka chiszpanski otych samych numerach co miałem wczesniej dałem za niego 150zł, a czujnik chyba kosztuje 100zł.Pozdrawiam :smoke:



mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

Post autor: mamix4 » sob lut 18, 2006 22:56

Miałem to samo aż pewnego dnia auto zamarło na dobre ,wymieniłem aparat zapłonowy i gofer odpalił.Kupiłem używke za 50 zł wyjęty chyba z mk1.



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » ndz lut 19, 2006 00:36

kicker@81 pisze:czujnik halla mozna jakos wymienic czy trzeba caly aparat zaplonowy??
jest to czynność trudna, polecam cały aparat, używkę oczywiście

________________pozdrawiam


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz lut 19, 2006 00:42

Ja mam ostatnio to samo. Ale mi się wydaje, że to od wody w skrzynce bezpieczników. I najpierw zawsze tyka przekaźnik od pompy, a potem pompa staje. Zobaczymy czy tak bedzie jak wyschnie.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości