Problem z MK2 1.8 16V KR :(((((( nie pali na benzynie :(((

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jordan233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 14:31
Lokalizacja: POMORZE
Kontakt:

Problem z MK2 1.8 16V KR :(((((( nie pali na benzynie :(((

Post autor: jordan233 » pt lut 17, 2006 16:14

WITAM!!!!
Mam problem z moją 16v KR mechaniczny wtrysk,ostatnbi mi padła pompa paliwa,i na gazie jeżdziłem przez 2 miesiace,nie odpalajac na benzynie bo pompy nie moglem dogonic :(,ale juz mam zamontowane i podaje cisnienie,najlepsze jest to ze jak jade na gazie mam te 3-4 tys obr. i zmienie na bentznue i zaczne dodawać gazu to chodzi na benzynie ale kulawo!! dusi sie jak cholera ,i tak dusi ,dusi i nagle jakby zaskoczyło na cwile ze wszystko gra ale to sa odstepy 1-2 sekundowe,ze ciagnie i znowu pada ,ciagnie i spada,a odpalic nie odpale :( na bezynie,niewiem co jest ,co to moze być??



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lut 17, 2006 16:18

Czesc, czesto zdarza sie tak ze wtryskiwacze padaja od jazdy na gazie a jak masz zatkane wtryski to auto nie dostaje paliwa albo jest ono nie dobrze rozpylone i auto kulawo jedzie. Wuciag wtryski i zakrec nim, zobaczysz czy i jak rozpylaja.



misiut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 02:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: misiut » pt lut 17, 2006 16:35

jordan233 pisze:ostatnbi mi padła pompa paliwa,i na gazie jeżdziłem przez 2 miesiace
Skoro ci dobrze chodzi na gazie to po co robisz z benzyna? (pomijajac przepisy ;) ) Jak ci juz padla pompa to IMO szkoda na nia kase wydawac, lepiej jezdzic juz caly cas na gazie i traktowac ewentualna wymiane membran (80-100zl) jako koszt eksploatacyjny. A moze ci nawet dzialac pare lat i sie nie zepsuje. A jak sie scigasz to wyreguluj tylko silnik na gaz na stale zeby nie byl slabszy i juz.
KamilW pisze:czesto zdarza sie tak ze wtryskiwacze padaja od jazdy na gazie
O zaworach juz slyszalem nieraz ale o wtryskiwaczach pierwszy... z jakiego powodu sie psuja?



Awatar użytkownika
jordan233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 14:31
Lokalizacja: POMORZE
Kontakt:

wtryskiwacze

Post autor: jordan233 » pt lut 17, 2006 16:48

sprawdziłem wtryski!!! ,i jeden ciezko podaje czyli słabo pierwszy ze strony od szprycy(najkrótszy),na gazie jest wszystko ok,myslicie ze to moze byc wina tylko tego wtryskiwacza????? jeszcze mnie dziwi jedna rzecz jezeli na gazie jest ok i nie pzrerywa,przeciez gaz tez przechodzi przez wtryskiwacze i niemam problemu,czy jeden słabo działajacy wtrysk moze narobic tyle gnoju na benzynie??? ze odpalic nie moge?hmmmmmmm



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » pt lut 17, 2006 16:48

misiut pisze:
jordan233 pisze:ostatnbi mi padła pompa paliwa,i na gazie jeżdziłem przez 2 miesiace
Skoro ci dobrze chodzi na gazie to po co robisz z benzyna? (pomijajac przepisy ;) ) Jak ci juz padla pompa to IMO szkoda na nia kase wydawac, lepiej jezdzic juz caly cas na gazie i traktowac ewentualna wymiane membran (80-100zl) jako koszt eksploatacyjny. A moze ci nawet dzialac pare lat i sie nie zepsuje. A jak sie scigasz to wyreguluj tylko silnik na gaz na stale zeby nie byl slabszy i juz.
KamilW pisze:czesto zdarza sie tak ze wtryskiwacze padaja od jazdy na gazie
O zaworach juz slyszalem nieraz ale o wtryskiwaczach pierwszy... z jakiego powodu sie psuja?
a z takiego powodu ze jezdzi caly czas na gazie i sie wtryski zapiekaja nic dziwnego ze tak sie dzieje :okej:

[ Dodano: Pią Lut 17, 2006 15:51 ]
jordan233 pisze:sprawdziłem wtryski!!! ,i jeden ciezko podaje czyli słabo pierwszy ze strony od szprycy(najkrótszy),na gazie jest wszystko ok,myslicie ze to moze byc wina tylko tego wtryskiwacza????? jeszcze mnie dziwi jedna rzecz jezeli na gazie jest ok i nie pzrerywa,przeciez gaz tez przechodzi przez wtryskiwacze i niemam problemu,czy jeden słabo działajacy wtrysk moze narobic tyle gnoju na benzynie??? ze odpalic nie moge?hmmmmmmm
gaz nie idzie przez wtryskiwacze przykro mi tlko i wyłącznie benzyna na gazie wtryski chodzą na sucho :helm:



vento2e2

Post autor: vento2e2 » pt lut 17, 2006 16:53

a ta p-pa paliwa jest taka sama jak byla? a moze filtr paliwa sie skonczyl?
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 16:54 przez vento2e2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jordan233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 14:31
Lokalizacja: POMORZE
Kontakt:

wtryski zapikaja

Post autor: jordan233 » pt lut 17, 2006 16:54

hmmmm,obys miał racje :) bo mam takie wtryski zapasowe :) i dzisiaj sprawdze czy bedzie chodzic,fakt jest taki i masz racje .bo długo na benzynce nie jezdzil :(ma ja lubie na benzynce jezdzic :),jest ruznica!!!!!! nawet gdy mam na maxa gas ustawiony to i tak benzynka jest lepsza,chodzi m io to ze jak bede jechał w trase (za granice) i jak mi gas siadzie to zawsze jest benzyna w zapasie i na odwrót :) i dlatego bardzo mi zalezy zeby benzynka chodziła,

[ Dodano: Pią Lut 17, 2006 16:00 ]
o kurde,no pompa jest nieoryginalna,przerobiona,wczesniej chodzila 16v 2.0 silnik 9A,ale cisnienie daje dobre,no filtr wygladał na nowy ,ale nie wymieniałem,ciekawe,w miejscu gdzie sprawdza sie cisnienie pompy napierdziela paliwo jak trzeba,nawet dobrze nie odkrece a wali jak cholera,



vento2e2

Post autor: vento2e2 » pt lut 17, 2006 17:11

a moze daje zaduze cisnienie sprawdz ilo barowa byla twoja pompa a ilo barowa jest ta do 2,0



misiut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 02:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: misiut » pt lut 17, 2006 17:37

kwiatekt11 pisze:a z takiego powodu ze jezdzi caly czas na gazie i sie wtryski zapiekaja nic dziwnego ze tak sie dzieje
Tak, tylko ze na benzynie tez sie psuja, "wtryski na benzynie" 21 wynikow "wtryski na gazie" 22 wyniki, zakladajac ze ludzie pisza z problemami ;) Poza tym jak sie uzywa jak nalezy to nic sie nie zapiecze. Kolega z musu uzywal niewasciwie i poszlo (pompa paliwa pewnie z tego samego powodu).
Np. jak sie wjedzie w sciane i na gazie i na benzynie to auto sie psuje, z tym ze im mniej gazu tym mniej sie psuje ;)
kwiatekt11 pisze:gaz nie idzie przez wtryskiwacze przykro mi tlko i wyłącznie benzyna na gazie wtryski chodzą na sucho
Chyba ze sie ma wtrysk gazu...

Zawsze jest woz albo przewoz, ale trzeba to i to robic z glowa, dobrze tez zapoznac sie z zasadami uzytkowania :)
jordan233 pisze:ja lubie na benzynce jezdzic :),jest ruznica!
Jest roznica bo masz silnik wyregulowany na benzyne a nie na gaz, przestaw sobie zaplon tez bedzie roznica.
jordan233 pisze:czy jeden słabo działajacy wtrysk moze narobic tyle gnoju na benzynie???
Ja bym jeszcze sprawdzil co ci z baku leci, bo po dwoch miesiacach przerwy moglo ci pordzewiec to i owo, i wody nazbierac. Sprobuj moze swiezej benzyny przed pompe w butelce podpiac...



Awatar użytkownika
jordan233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 14:31
Lokalizacja: POMORZE
Kontakt:

wtryski

Post autor: jordan233 » pn lut 20, 2006 15:28

co do paliwa to jestem spokojny bo mialem spuszczone i wlałem swiezutkie,ale cos mi wtryski nie daja spokoju,i jeszcze jedno ,zauwazylem ze jak mam na gazie przelaczone,czyli odpalam na gazie to mi gasnie ,obroty spadaja,ale jak gazuje iu jade to jest ok,tylko ze jak puszcze gaz to wogole mi obrotow nie trzyma i gasnie,ale jak operoje gazem to jest ok,ale jak odlaczylem przewod powietrza co jest w szprycy(przewod 25 lub 30mm) to pracoje mi rowniutko 900obr. ale jak go wloze to gasnie :((,a na benzynie to wogole juz nie dziala,cos mi sie wydaje ze ten krazek aluminiowy sie niechce otwierac jak nalezy,no niewiem,ale zdjelem obudowe ,i ten krazek ani nie jest wygiety(bo niby po strzale takie zeczy sie dzieja),ladnie pracoje ,no niewiem juz sam ,bede myslec



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości