[mk2]Ssanie w moim dieslu i większe spalanie :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sztux
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 30, 2006 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

[mk2]Ssanie w moim dieslu i większe spalanie :(

Post autor: sztux » pt lut 17, 2006 10:07

Kupilem ostatnio Golfa II z silnikiem 1.6D z 1986r. Facet mowil zebym wyciagal tylko troche ssanie gdy bede odpalac go w duzy mroz ale czemu tylko troche a dalej nie to nie powiedzial. Stary odpalal moja fure i ciagnal ssanie na maksa. Po jakims czasie zauwazylem ze mi zaczol duzo wachy chajcowac. Potem zauzazylem ze ciegielko od ssania ktore sie znajduje w pompie wtryskowej nie do konca odbilo. Silnik chodzil troche szybciej. Czy to mogla byc przyczyna wiekszego spalania (wziol ni ze 14 litrow na 160km)? Jak to w ogole jest z tym ssaniem bo jedni mowia ze zwieksza dawke a drudzy ze nie a tylko wtrzysk przyspiesz. Panowie jak to jest, dlaczego tak sie dzieje? Pomozcie!
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 13:11 przez sztux, łącznie zmieniany 1 raz.



piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pt lut 17, 2006 23:38

wskazane jest wyciągnąc jak jest mróz ,zmieniasz tym kąt wtrysku paliwa i lepiej odpali na mrozie,ja tego wogóle nie uzywam bo pali mi dobrze na mrozach,a te 14 l na 160km to zdecydowanie za duzo ,moze pojedz do pompiarza i niech ci sprawdzi



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob lut 18, 2006 00:45

Cięgno nie zmienia obrotów w naszych dieslach tylko kąt wtrysku.Zawieź auto do mechanika bo 14l to mój pali w lecie ale po przejechaniu ok 300km.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości