[mk3]Problem z rozruchem, uruchomieniem auta.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Venomen

[mk3]Problem z rozruchem, uruchomieniem auta.

Post autor: Venomen » czw lut 16, 2006 17:18

Przez około 3tygodnie auto stało na podwórku, na mrozie niestety. Akumulator był w tym czasie w domu. Kiedy poszedłem uruchomić auto wogóle nie krecił rozrusznik. Pomyślałem, że pewnie akumulator słaby. Naładowałem i spróbowałem jeszcze raz. Tym razem było jeszcze gorzej, bo kiedy przekręciłem kluczyk na rozruch, z okolicy rozrusznika poszedł dym i jakiś mały ogień. (nie wiem skąd dokładnie). Natychamiast przestałem próbować. Dodam, że nawet nie było słychać, że się będzie zbierać na rozruch. Przeczyściłem BARDZO DOKŁADNIE przewody do podłączania akumulatora. Teraz pytanie co się mogło stać? Może ten ogień i dym był z powodu oblodzenia przewodów? Kompletnie sie na tym nie znam jak widac ; ) Obawiam się, żeby to nie był rozrusznik bo będe 150zł w plecy ;( Jak mogę sprawdzić domowym sposobem co się stało? Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź.
Ostatnio zmieniony czw lut 16, 2006 18:12 przez Venomen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 16, 2006 17:22

Wyjmij rozrusznik i spróbuj czy działa kablami. Możesz mieć to samo co ostatnio kolega w mercedesie. Jechał i dojechał, postawił auto i jak chciał jo odpalić to poszedł dymek. Jak już wykręciłem mu ten rozrusznik okazało się, że szczotkotrzymacz ze szczotkami się rozleciał.



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Post autor: yank » czw lut 16, 2006 17:27

na 90% szczotki, mróz mógł im "zaszkodzic" sprawdź na krótko jak radzi kolega wyżej. wymiana szczotek to mieta z trawą aby to to było:)



Venomen

Post autor: Venomen » czw lut 16, 2006 20:56

a jak zrobić to "sprawdzenie na krótko"?



krisszyb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 02, 2005 18:03
Lokalizacja: besko

Post autor: krisszyb » czw lut 16, 2006 21:26

U mnie była podobna sytuacja, tez mi dało ogniem i upaliło ten gruby kabel który jest przykręcony do rozrusznika.Kupiłam nową końcówkę z otworem m8 odciołem starą zaklepałem nowiutką i kręci do dziś.



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » czw lut 16, 2006 23:17

Najlepszym rozwiązaniem jest niedopuszczenie aby auto długo stało szczególnie na mrozach, skoro już stoi to należy go codziennie odpalać na kilka minut żeby olej mógł swobodnie przepłynąć w silniku i inne ruchome części żeby się ruszyły, auto to nie rower...Pomyślcie trochę...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 319 gości