kupiłem termometr wew/zew do mk3 i.......

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 15, 2006 20:11

najlepsze miejsce to jest w wnęnątrz zderzaka(osłonięty tam będzie przed wiatrem i nie będzie przekłamywał), a kabel możesz sobie dowolnie przedłużyć ale zdaje mi się że 1,5 metra wystarczy


:-k ...

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr lut 15, 2006 20:41

W takich rzeczach kabel to kabel, mozesz dowolny podlaczyc i nie bedzie problemu, jak na koncu jest termistor, to nawet biegunowosci nie powinna miec znaczenia.
Wg. mnie zewnetrzna temperature najlepiej mierzyc gdzies pod zderzakiem - blizej zderzaka niz budy, ale znowu w lato zderzak od slonca moze sie nagrzewac... :)

misiek10111: tak mysle, ze dla czujnika nie ma wiekszego znaczenia czy jest na wietrze czy nie, dla czlowieka tak bo on traci wtedy szybciej cieplo, czujnik ma miec temperature otoczenia. To takie troche myslenie pod katem czlowieka a nie przedmiotu :bajer: na wietrze po prostu szybciej konkretna temperature sie osiagnie :)



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 15, 2006 20:52

misiek10111 pisze:najlepsze miejsce to jest w wnęnątrz zderzaka(osłonięty tam będzie przed wiatrem i nie będzie przekłamywał), a kabel możesz sobie dowolnie przedłużyć ale zdaje mi się że 1,5 metra wystarczy
dobrze mowi znactz pisze, ale najlepiej jak najkrucej bo kazdy przewod ma swoja rezystancje i blad bedzie rosl wprawdzie nei bedzie to bardzo duzo ale zawsze cos



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 15, 2006 21:02

Goofi pisze:W takich rzeczach kabel to kabel, mozesz dowolny podlaczyc i nie bedzie problemu, jak na koncu jest termistor, to nawet biegunowosci nie powinna miec znaczenia.
Wg. mnie zewnetrzna temperature najlepiej mierzyc gdzies pod zderzakiem - blizej zderzaka niz budy, ale znowu w lato zderzak od slonca moze sie nagrzewac... :)

misiek10111: tak mysle, ze dla czujnika nie ma wiekszego znaczenia czy jest na wietrze czy nie, dla czlowieka tak bo on traci wtedy szybciej cieplo, czujnik ma miec temperature otoczenia. To takie troche myslenie pod katem czlowieka a nie przedmiotu :bajer: na wietrze po prostu szybciej konkretna temperature sie osiagnie :)
tu się z tobą nie zgodzę, (wystarczy wiatrak skierować na taki czujnik i temp. się obniży) na wietrze temperatura będzie niższa jak w osłoniętum pomieszczeniu, o ile się dobrze orjętuję to fabrycznie są tam montowane


:-k ...

Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » śr lut 15, 2006 21:03

zamówieł termometr u kolesia kabel miał 1,5 metra wiec nie starczy do zderzaka pytałem kolesia który mi sprzedawał ten termometr czy moge se przedłuzyć kabel powiedział ze nie bo bedzie okłamywał ze sie tam cos zmieni więc wymieniłem u niego na 3 m wiec jak masz mozliwosc to lepiej wymień czujnik zamontował w tej kratce na dole w zderzaku



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » śr lut 15, 2006 21:40

Czujnik najlepiej umiescic w miejscu osłonietym od wiatru czyli jak piszą koledzy za przednim zderzakiem ale tak zeby nie stykal sie z nim bo jak go nagrzeje np słonce to tez bedzie przeklamywał a kabel najlepiej puscic tak jak idzie wiazka od silnika do skrzynki bezpiecznikowej bo jest przejscie na wiazke w scianie grodziowej i najlepiej tamtedy to puscic! obejdzie sie wtedy bez wiercenia i takich tam



Awatar użytkownika
macil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:35
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: macil » śr lut 15, 2006 21:42

rafi1985 pisze:kupiłem termometr wew/zew do mk3 i....
Czy kolega meże powiedzieć ile dał za niego i jak to wygląda?


Obrazek
Obrazek
Radio Defending Club 161 RDC 063
Wywołanie "Chińczyk Kwidzyn"

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » czw lut 16, 2006 11:10

Można też przeprowadzić pod uszczelką w drzwiach i przykleić do progu - najlepiej to zrobić na poksipolu bo te taśmy samoprzylepne przy wysokich temperaturach otoczenia tracą swoje właściwości. Samą sondę można polakierować lakierem w kolorze auta i nie będzie zauważalna.



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » czw lut 16, 2006 11:20

czujnik mozna tez zamontowac w lusterku, tez bedzie osloniety od wiatru.


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw lut 16, 2006 11:28

Zastanowcie sie co Wy gadacie...ze slonce...ze wiatr ???
Fabrycznie czujnik jest w kratce zderzaka, caly czas dziala na niego wiatr podczas jazdy i najwidoczniej tak ma byc. Pomimo tego temerature pokazuje prawidlowo. Natomiast, po zatrzymaniu sie, gdy silnik jest rozgrzany temp moze podskoczyc o max 1 stopien z powodu promieniowania ciepla od silnika.
Polecam poczytac instrukcje w tej sprawie.
http://vw2.info/galerie/mk3/Data/page.htm?45,0
Dodam jeszcze ze ostatnio sprawdzalem czy dobrze mi wskazuje temp wg tablicy z temeratura na moscie po drodze do Warszawy - u mnie byla taka sama.
Porownywalem tez temp z autem kolegi (BMW 320d) i tez sie zgadzala, a jemu na pewno dobrze dziala bo autko z roku 2005 i 3700 km na szafie.(roznica byla pol stopnia z racji tego ze jemu wyswietla tez polowki)
Jak go schowacie przed wiatrem to wlasnie wtedy bedzie blednie wskazywal.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » czw lut 16, 2006 11:33

Czujniki w samochodach są zazwyczaj umieszczane pod samochodem



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw lut 16, 2006 11:37

Tak jest w Mk3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 273 gości