Golf III czy to krokowiec ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Golf III czy to krokowiec ???

Post autor: pawlon159 » śr lut 15, 2006 15:03

witam panów
Mam maly problem z obrotami w moim Golfie III Silnik 1.8 ABS ... a mianowicie na jałowym silnik chodzi równo... bez zastrzeżeń. Tylko dziwi mnie to, ze jak wcisne pedał gazu i obroty skoczą powiedzmy do 4000 obr/min, to po puszczeniu pedału gazu, obroty spadaja wolno.... a przy ok 2000 obr/min , jeszcze wolniej spadają ... Czy to moze byc wina silniczka krokowego?
z góry dzieki za odpowiedzi! :pub:


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Re: Golf III czy to krokowiec ???

Post autor: Gwiazdor » śr lut 15, 2006 15:52

pawlon159 pisze:witam panów
Mam maly problem z obrotami w moim Golfie III Silnik 1.8 ABS ... a mianowicie na jałowym silnik chodzi równo... bez zastrzeżeń. Tylko dziwi mnie to, ze jak wcisne pedał gazu i obroty skoczą powiedzmy do 4000 obr/min, to po puszczeniu pedału gazu, obroty spadaja wolno.... a przy ok 2000 obr/min , jeszcze wolniej spadają ... Czy to moze byc wina silniczka krokowego?
z góry dzieki za odpowiedzi! :pub:
A masz może LPG?


Obrazek

Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » śr lut 15, 2006 16:03

Nie mam instalacji gazowej.... nie chce ranić moich 90 kucyków ... jakims gazem...
Tylko sama Beznzynka.... no i te wolno spadajace obroty.... mnie denerwuja..... bo cos jest nie tak...


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lut 15, 2006 16:17

pawlon159 pisze:Nie mam instalacji gazowej.... nie chce ranić moich 90 kucyków ... jakims gazem...
Tylko sama Beznzynka.... no i te wolno spadajace obroty.... mnie denerwuja..... bo cos jest nie tak...
Każdy ma Swoje zdanie na temat gazu.

Wypnij silniczek krokowy. I ustaw go tak zeby miał niskie obroty. da się go wcisnąć. I sprawdź co się wtedy dzieje z opadaniem obrotów.


Obrazek

pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Golf III czy to krokowiec ???

Post autor: pieko » śr lut 15, 2006 16:53

pawlon159 pisze:witam panów
Mam maly problem z obrotami w moim Golfie III Silnik 1.8 ABS ... a mianowicie na jałowym silnik chodzi równo... bez zastrzeżeń. Tylko dziwi mnie to, ze jak wcisne pedał gazu i obroty skoczą powiedzmy do 4000 obr/min, to po puszczeniu pedału gazu, obroty spadaja wolno.... a przy ok 2000 obr/min , jeszcze wolniej spadają ... Czy to moze byc wina silniczka krokowego?
z góry dzieki za odpowiedzi! :pub:
Mozesz miec tez problem z przepływomierzem ....kumpel miał podobne objawy po wymianie jak reką odjął :)



Baster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 07, 2005 02:05
Lokalizacja: Lezajsk
Kontakt:

Post autor: Baster » śr lut 15, 2006 17:09

Witam ja mam taka sama sytuacje i juz drugi krokowy...i nic dalej identycznie....wymienione wszystkie czujniki w aucie...przeplywomierza nie mam bo to ABF...i dalej obroty od 2k wolno opadaja strzaszliwe ,nie wiem moze to wina przepustnicy(byla wyczyszczona) czujnika jej polozenia albo cos nie mam pojecia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości