[mk3]Gdzie znajde kabelki czujnikow drzwi i stopu w MK3 ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marqs84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 28, 2005 10:58
Lokalizacja: MikołóVW [poVWiat]
Kontakt:

[mk3]Gdzie znajde kabelki czujnikow drzwi i stopu w MK3 ?

Post autor: Marqs84 » pn lut 13, 2006 12:02

Witam

Jakie kolorki kabli i przy jakim gniezdzie znajde przy skrzynce bezp. kabelek stopu (+)i (+ -) czujnika drzwi oraz kabelek czunika klapy bagaznika (-)??
i gdzie (oraz jakie kabelki) najlepiej podłaczyc blokade zaplonu z alarmu (ale nie na zalon, bo na zaplonie mam juz inną blokade), mozna pod kabelek do swiec albo czegos??
Prosze o pomoc dla znających sie na kabelkach w Golfie 3 (TDI `94 -jesli to jakas roznica).
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 19:13 przez Marqs84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Re: Gdzie znajde kabelki czujnikow drzwi i stopu w MK3 ?

Post autor: maro » pn lut 13, 2006 13:24

Marqs84 pisze:Witam

Jakie kolorki kabli i przy jakim gniezdzie znajde przy skrzynce bezp. kabelek stopu (+)i (+ -) czujnika drzwi oraz kabelek czunika klapy bagaznika (-)??
i gdzie (oraz jakie kabelki) najlepiej podłaczyc blokade zaplonu z alarmu (ale nie na zalon, bo na zaplonie mam juz inną blokade), mozna pod kabelek do swiec albo czegos??
Prosze o pomoc dla znających sie na kabelkach w Golfie 3 (TDI `94 -jesli to jakas roznica).
jesli chodzi ci o to co powoduje zaswiecenie lampki po otwarciu drzwi to nie idzie tam + i - tylko dziala to na zasadzie zamykania obwodu za pomoca tego przycisku (znajduje sie ponizej zamka drzwi), zwiera mase jak drzwi sa otwarte i przerywa jak zamkiete i tam sie musisz wpiac z alarmu, czujnik z klapy jest umieszczony w zamku, jesli chodzi o swiatlo stopu to na klapce od skrzynki pisze ktory jest plusowy ( ktorysbezpiecznik)


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
Marqs84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 28, 2005 10:58
Lokalizacja: MikołóVW [poVWiat]
Kontakt:

Post autor: Marqs84 » pn lut 13, 2006 13:32

oki, ale w schemacie alarmu mam do podpiecia + i - z drzwi :-/ chyba ze to jest do wyboru, ale nic takiego nie pisze.. :/ (a alarm montuje 1wszy raz) ...no a czujnik klapy... nie mozna go znalesc przy skrzynce? troche bezsensu bedzie ciagnac kabelek az do klapy bagaznika :/
A co do stopu, to jak teoretycznie znajde bezpiecznik to kabelek bedzie dokladnie po drugiej stronie czy jak? :/

Nie ma jakiejs stronki z opisem kabli wych. i wchodzacych do skrzynki?? To by chyba wielu osobom ułatwilo bardzo prace :smoke:



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pn lut 13, 2006 13:43

Marqs84 pisze:oki, ale w schemacie alarmu mam do podpiecia + i - z drzwi :-/ chyba ze to jest do wyboru, ale nic takiego nie pisze.. :/ (a alarm montuje 1wszy raz) ...no a czujnik klapy... nie mozna go znalesc przy skrzynce? troche bezsensu bedzie ciagnac kabelek az do klapy bagaznika :/
A co do stopu, to jak teoretycznie znajde bezpiecznik to kabelek bedzie dokladnie po drugiej stronie czy jak? :/

Nie ma jakiejs stronki z opisem kabli wych. i wchodzacych do skrzynki?? To by chyba wielu osobom ułatwilo bardzo prace :smoke:
Jak mozesz to pokza ten schemat, u mnie bylo z centralki alarmu wyjscie na czujniki drzwiowe i to byl jeden kabelek, co do czujnika w klapie to ja sie go nie doszukalem ale na forum bylo ze jest w zamku, ja zamontowalem sobie taki przycisk jak jest na drzwi i dziala, poprostu do przycisku wchodzi jeden kabelek i wychodzi jeden, ktorys z nich ma stala mase a pozostaly ma tlko wtedy gdy sa drzwi otwarte i do niego nalezy sie wpiac, a co do stopu to tak musisz wyciagnac skrzynke i z drugiej strony bedziesz mial ten kabelek ze stopu (tylko po co ci stop??), kiedys bylo na forum jakie bezpieczniki do czego sa to muszisz poszukac, ale nie ma problemu wszystko jest napisane na klapce z numerami bezp.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
Marqs84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 28, 2005 10:58
Lokalizacja: MikołóVW [poVWiat]
Kontakt:

Post autor: Marqs84 » pn lut 13, 2006 13:55

nie moge teraz zrobic foto tego rysunku, ale jest bardzo prosty: rozpiska jednej wiązki:

.................... <-----dzrwi (-)
.................... <-----drzwi (+)
centr. alarmu <------swiatła stop (+)
.................... ------->2 kanał (-)
.................... <------Klapy (-)
.................... ------->3 kanał (-)

(wyscie na central zam. w innej wiazce-specjalna wtyczka-sterowany minusami)

Połaczenie stopu jest dla sterowania centralnym zamkiem (automat. zamkniecie po przekreceniu kluczyka lub wcisniecu stop)



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pn lut 13, 2006 14:04

Marqs84 pisze:nie moge teraz zrobic foto tego rysunku, ale jest bardzo prosty: rozpiska jednej wiązki:

.................... <-----dzrwi (-)
.................... <-----drzwi (+)
centr. alarmu <------swiatła stop (+)
.................... ------->2 kanał (-)
.................... <------Klapy (-)
.................... ------->3 kanał (-)

(wyscie na central zam. w innej wiazce-specjalna wtyczka-sterowany minusami)

Połaczenie stopu jest dla sterowania centralnym zamkiem (automat. zamkniecie po przekreceniu kluczyka lub wcisniecu stop)
Czyli z tego co rozumiem masz centralny i do niego chcesz podpiac alarm?? Centralny jest elektryczny czy pneumatyczny?? + ze swiatla stopu jest po to tak mysle ze po zapaleniu auta i wcisnieciu hamulca zamykaja sie drzwi?? Ze schematu co pokazales wynika ze 2 kanal idzie na przyciski na drzwiach i klapy to wystarczy, oczywiscie jezeli kanal jest po to a nie po to zeby podawal przypuscmy mase na 30 sek (chyba 3 kanal), ale to powinno wszystko byc w instrukcji


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
Marqs84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 28, 2005 10:58
Lokalizacja: MikołóVW [poVWiat]
Kontakt:

Post autor: Marqs84 » pn lut 13, 2006 14:22

Centralny kupilem razem z alarmem.
Jak pisalem wczesniej - do centralnego jest osobna wiazka kabli.
alarm reaguje na otwarcie drzwi, wiec to musi yc polaczenie do czujnikow drzwiowych, tylko po co + i - ?
Ze stopem jest tak jak piszesz.


http://www.vwslask.pl/

Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur79 » pn lut 13, 2006 16:17

ten + i - to do wyboru ktory impuls bedzie informowal o otwarciu drzwi ... teraz dokladnie nie pamietam ale od włacznika dzrwi ida 3 kable ja jak mnie pamiec nie myli podpiolem sie - do brazowa/bialego ... a + zaizolowalem i schowalem ... bo jets niepotrzebny ... jak sobie nie poradzisz to pisz to sprawdze dokaldnie ktory kabel ciolem i czy + czy - steruje.


---> Golf III 1.8 <---

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 356 gości