Zbyt niska temperatura pracy silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Zbyt niska temperatura pracy silnika

Post autor: Thor » pn gru 20, 2004 14:38

Witam,

To moj pierwszy post w dziale Technicznym, wiec pozwolicie, ze sie z Wami przywitam odpowiedno :pub: .

Do rzeczy.
Po raz pierwszy mam doczynienie zarowno z golfem jak i silnikiem diselowskim. Obawiam sie czy temperatura silnika nie jest zbyt niska.
Podczas 500km jazdy (parwie caly czas 100km/h) i temp otoczenia ok 0st, wskaznik temp silnika pokazywal caly czas ponizej 70st. W zasadzie w granicach 60-70. Zadne lampki dodatkowo nie migaly ani nic nie brzeczalo wiec :

Czy to jest normalne, czy trzeba sie tym martwic?
Srodek skali to 90.

Pozdrawiam
T.
Ostatnio zmieniony pt mar 02, 2007 13:39 przez Thor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » pn gru 20, 2004 15:04

Najprawdopodobniej termostat do wymiany bo walnięty. Wymień i zobacz czy się poprawiło, jak nie to być może masz problem z pompą wodną lub czujnik poziomu temp. jest walnięty. Zerknij na dzisiejszy Auto-Świat tam jest opis jakie są objawy przy padniętym termostacie.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Ari

Post autor: Ari » wt gru 21, 2004 00:48

Najprostrzym sposobem na sprawdzenie termostatu jest zapalenie silnkia na postoju i ciagla kontrola temperatury plynu na obu koncach rur do chlodnicy.Jesli dolna zacznie sie odrazu grzac to napeno walniety termostat.



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt gru 21, 2004 02:20

Doklejam sie do postu:) w Mk2 1,8 wskaznik powinien byc w polowie? Normalne jest to ze wskazjuje zaraz za biala kreska ? czyli na poczatku skali. Wedlug instrukcji jest to normalna temperatura pracy...ale dziwnie tak na poczatku sammy prawie:)



Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

a moze jednak ok?

Post autor: Thor » wt gru 21, 2004 11:37

Rozmawialem ze znajoma wlasicielka Astry na Dieselu.
Okazuje sie, ze u niej od "nowosci" temperatura silnika nie osiaga polowy skali. Normalnie a szczegolnie w zimie trzyma sie na lewej stronie lub prawie wogole sie nie dzwiga.
Jedynie latem dochodzi w skali do 1/4 ale nigdy do polowy.

Moze wiec taki objaw jest calkowicie naturalny tylko ja lama nie wiem ze to normalne? ;)

Pozdrawiam
T.



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt gru 21, 2004 11:40

Astra to nie Golf, radziłbym sprawdzić ter termostat, ew. czujnik temp. tak jak j_jasiu pisał, to dość częste w przypadku MK3... pokazują własnie około 70stopni, a w rzeczywistości masz 90...


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt gru 21, 2004 15:24

osobiscie mialem podobny problem wskaznik pokazywal nie wiecej jak 70 stopni
wymienilem termostat i po wymianie wskaznik zatrzymuje sie dokladnie w 1/2 skali czyli 90 stopni
u kolegi bylo to samo po wymianie temp podniasla sie do 90 stopni wiec wymieniaj termostat koszt zaden ja dalem 35 zl a wymianilem sam potrzebny do tego jest kanal



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: REQ: Zbyt niska? Temperatura pracy silnika [mk3 1.9 TD]

Post autor: Gitner » wt gru 21, 2004 18:43

Thor pisze:Obawiam sie czy temperatura silnika nie jest zbyt niska.
Podczas 500km jazdy (parwie caly czas 100km/h) i temp otoczenia ok 0st, wskaznik temp silnika pokazywal caly czas ponizej 70st. Czy to jest normalne, czy trzeba sie tym martwic?
Srodek skali to 90. Pozdrawiam
T.
Mialem to samo. Problemem byl termostat. Wymienilem na francuzki zamiennik (30zl) i jest cool. Stala 90C.

Pozdro
Gitner



Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » wt gru 21, 2004 23:51

BruceLee30 pisze:osobiscie mialem podobny problem wskaznik pokazywal nie wiecej jak 70 stopni
wymienilem termostat i po wymianie wskaznik zatrzymuje sie dokladnie w 1/2 skali czyli 90 stopni
u kolegi bylo to samo po wymianie temp podniasla sie do 90 stopni wiec wymieniaj termostat koszt zaden ja dalem 35 zl a wymianilem sam potrzebny do tego jest kanal
Ok... cel -> termostat. Wszystko jasne a teraz pytanie dodatkowe, czy musze natychniast to zrobic, czy moge jeszcze kilka dni pojezdzic bez obaw ze cos tam popsuje na maxa?

Pozdrowionka
T.



spawmaker

Post autor: spawmaker » śr gru 22, 2004 00:26

BruceLee30 pisze:osobiscie mialem podobny problem wskaznik pokazywal nie wiecej jak 70 stopni
wymienilem termostat i po wymianie wskaznik zatrzymuje sie dokladnie w 1/2 skali czyli 90 stopni
u kolegi bylo to samo po wymianie temp podniasla sie do 90 stopni wiec wymieniaj termostat koszt zaden ja dalem 35 zl a wymianilem sam potrzebny do tego jest kanal
mam dokladnie taki sam objaw. juz kupilem termostat - ciezko to sie wymiania? bo nie mam pojecia od czego zaczac..
Moze jest na necie jakas instrukcja/etc? Moze byc w jez. ang.
THX :)



Awatar użytkownika
jazel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt lis 02, 2004 20:32
Lokalizacja: Kraków [Opole]

Post autor: jazel » śr gru 22, 2004 01:32

ja mam 70 stopni w benzynie i olewalem to do tej pory!
tez powinienem wymienic termostat? czy to jest wymiana nagla, czy moge sobie pojezdzic do nowego roku? (jest zimno, przeciez jakos super nie bedzie sie grzal, nie?)

chyba zaczne produkowac te termostaty - wszystkim sie psuja!


Just passing trough...

Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » śr gru 22, 2004 02:09

Thor pisze:
BruceLee30 pisze:osobiscie mialem podobny problem wskaznik pokazywal nie wiecej jak 70 stopni
wymienilem termostat i po wymianie wskaznik zatrzymuje sie dokladnie w 1/2 skali czyli 90 stopni
u kolegi bylo to samo po wymianie temp podniasla sie do 90 stopni wiec wymieniaj termostat koszt zaden ja dalem 35 zl a wymianilem sam potrzebny do tego jest kanal
Ok... cel -> termostat. Wszystko jasne a teraz pytanie dodatkowe, czy musze natychniast to zrobic, czy moge jeszcze kilka dni pojezdzic bez obaw ze cos tam popsuje na maxa?

Pozdrowionka
T.
Uszkodzić to nic nie uszkodzisz jedynie będziesz miał niedogrzany silnik co będzie skutkowało większym zużyciem paliwa. U mnie 1.8 RP (benzyna i LPG) zużycie LPG wzrosło z 12 do 15 L/100 i było chłodnawo, dotego rozgrzewał się rano bardzo długo. Teraz po wymianie ciepełko mam już po 2-5 minutach, i spalanko wróciło do normy (czyli 11-12 L LPG)


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » śr gru 22, 2004 02:12

spawmaker pisze:
mam dokladnie taki sam objaw. juz kupilem termostat - ciezko to sie wymiania? bo nie mam pojecia od czego zaczac..
Moze jest na necie jakas instrukcja/etc? Moze byc w jez. ang.
THX :)
W pompie wodnej jest taki plastikowy króciec, odkręcasz, wylatuje termostat i płyn wsadzasz nowy + nową uszczeklę i zakręcasz i jeździsz z dobrym termostatem. Tak jest przynajmniej w MK II. Tylko trzeba podnieść autko na podnośniku aby się zabardzo nie namęczyć z leżeniem pod autkiem.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » śr gru 22, 2004 02:12

jazel pisze:ja mam 70 stopni w benzynie i olewalem to do tej pory!
tez powinienem wymienic termostat? czy to jest wymiana nagla, czy moge sobie pojezdzic do nowego roku? (jest zimno, przeciez jakos super nie bedzie sie grzal, nie?)

chyba zaczne produkowac te termostaty - wszystkim sie psuja!
Będzie lepiej grzał bo będzie miał większą temp. A stać to ci się nic nie stanie poza tym że będzie silniczek niedogrzany i będzie więcej palił.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości