Sporadyczne problemy z odpalaniem (Golf III CL 1.4)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Monsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 20:58
Lokalizacja: Oxford

Sporadyczne problemy z odpalaniem (Golf III CL 1.4)

Post autor: Monsoft » ndz lut 12, 2006 21:14

Witam,

Mam sporadyczne problemy z odpalaniem auta. Najgorsze jest w tym to, ze dzieje sie to nieregularnie. Wydlada to tak: auto odpala normalnie i po jakis 2 sekundach gasnie :( Ponowna proba odpalenia i jest tak samo. Zazwyczaj powtarza sie to kilka razy (nawet na goracym silniku) i pozniej zaskakuje. Podczas jazdy nic nienormalnego sie nie dzieje, auto zachowuje sie poprawnie takze przy przyspieszaniu. Czasami, jak podczas odpalania dodam gazu to zaskakuje, ale nie zawsze uda mi sie wyczuc doby moment, bo jak za pozno to wykonam to i tak zgasnie.

Czy ktos mial moze cos podobnego lub ma jakis pomysl co moze byc ?
Wszelkie wskazowki bardzo mile widzaine.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz lut 12, 2006 21:25

Monsoft pisze:jak podczas odpalania dodam gazu to zaskakuje
I to by wskazywało na układ zaplonowy nie dzialający w 100% poprawnie (troszkę zalewa silnik przy zapalaniu). Ja bym zaczał właśnie od dokładnego przeglądu układu zapłonowego


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » ndz lut 12, 2006 22:15

ja bym na Twoim miejscu zastanowił sie nad odmą moze w tym tkwi problem moj golfik nie palił wogóle jak był zimny
i dławił sie musialem sie dobrze napiłować zeby odpalił tak czesto sie zdarza w golfach 1.4 pozdrawiam



SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » ndz lut 12, 2006 22:21

A ja bym zobaczył przepustnice.może jeszcze być problem z immobiliserem,jeśli go masz.Immobiliser właśnie powoduje takie zachowania. a jak z nim wszystko ok to wyciągnij przepustnicę i zobacz, czy czysta. Odma może też być (mrozy) ale raczej poszedłby olej na silnik i byś się zorientował.



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » ndz lut 12, 2006 22:37

Witam,

Sprawdź czujnik Halla on odpowiada za zaplon.Ja tak mialem w moim 1.4 ze wyjezdzalem z garazu i gasl po tym jak dojechalem do pierwszego skrzyzowania i wciskalem sprzeglo pozniej nie moglem odpalic za nic.Zalewal sie i odpalal jak ostygl.Wymiana pomogla.
Komputer pokazuje blad tego czujnika wiec tak to mozna najlepiej sprawdzic.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz lut 12, 2006 22:42

andrus pisze:Witam,

Sprawdź czujnik Halla on odpowiada za zaplon.Ja tak mialem w moim 1.4 ze wyjezdzalem z garazu i gasl po tym jak dojechalem do pierwszego skrzyzowania i wciskalem sprzeglo pozniej nie moglem odpalic za nic.Zalewal sie i odpalal jak ostygl.Wymiana pomogla.
Komputer pokazuje blad tego czujnika wiec tak to mozna najlepiej sprawdzic.
drogi ten czujnik hella??


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

wara99

Post autor: wara99 » ndz lut 12, 2006 22:52

a co byscie powiedzieli na moj przypadek &
jednego dnia zapalam od kopa jade do sklepu gasze , przychodze krece i nic i nic odpalam jeszcze raz i zapala od kopa
drugiego dnia rano pierwsze odpalenie i nic krece 30s nie zapala , cofam kluczyk krece jeszcze raz i zapala normalnie
i tak kilka razy dziennie , nie wiem czemu 5 razy zapala a 6 raz chocbym krecil godzine nie zapali po czym 7 raaz i od kopa co jest bo mnie to wkór....
Bylem na kompie i 0 bledów



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz lut 12, 2006 23:07

wara99 pisze: cofam kluczyk krece jeszcze raz i zapala normalnie
hmmm.... może kosta pod stacyjką - to tylko taki pomysł na gorąco


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » ndz lut 12, 2006 23:38

sprawdź kable od świec może mają przebicie



Monsoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 20:58
Lokalizacja: Oxford

Post autor: Monsoft » ndz lut 12, 2006 23:46

Dzieki za wszystkie podpowiedzi.

Immobilajzera nia mam w tym aucie.
Co do innych zeczy popatrze jutro. Tu gdzie jestem (UK) nie ma mrozow az tak duzych (max -7C), ale nawet jak wyjde z pracy i jest mrozik, to w 99% zawsze odpala.

Mam pytanie o te bledy ktore pokazuje komputer. Gdzie to zobaczyc ? Czy nalezy sie przypiac do jakiegos gniazda lub zauwazyc jakas sygnalizacje itp. Na desce rozdzielczej nie mam zadnych infromacji, ktore swiadczyly by o nieprawidlowosciach.

O kablach od swiec tez mi kolega wspominal dzisiaj, wiec jutro sprawdze



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz lut 12, 2006 23:52

Monsoft pisze: Czy nalezy sie przypiac do jakiegos gniazda
Tak - trzeba podpiąc komputer samochodowy poprzez gniazdo OBD do diagnoskopu albo komputera z programem diagnostycznym


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » ndz lut 12, 2006 23:59

Forester pisze:drogi ten czujnik hella??
Czujnik Halla bedzie kosztowal z 100 zl uzywany oryginal,nie daj sie na zamiennik naciac.Njapierw sprawdz kompem.

[ Dodano: Nie Lut 12, 2006 23:05 ]
Monsoft pisze:Mam pytanie o te bledy ktore pokazuje komputer. Gdzie to zobaczyc ? Czy nalezy sie przypiac do jakiegos gniazda lub zauwazyc jakas sygnalizacje itp. Na desce rozdzielczej nie mam zadnych infromacji, ktore swiadczyly by o nieprawidlowosciach.
Podpinasz kompa diagnostycznego,wejscia masz nad zapalniczka pod zaslepkami.W UK powinni miec na kazdym 'pitstopie'czy jak to sie tam nazywa :D
Na desce rozdzielczej nie pokaze Ci takiego bledu.Najwyzej 'OEL1 albo OEL2 albo IN 01 lub IN02'tzw.inspekcja ktora dziala jak chce i pokazuje co chce:D



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pn lut 13, 2006 00:07

proponuje przeszukac stare posty jest mnostwo informacji o czujniku halla i glownie potwarzaja sie takie, ze na kompie nie zawsze widac ze jest cos z tym czujnikiem nie tak wiec moze akurat byc tak, ze nic komp nie pokaze.

u mnie w golfie sa wszystkie typowe objawy dla zle dzialajacego czujnika halla chociaz na kompie nic nie pokazalo wiec bede go wymienial w ciemno...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 465 gości