Mk [III] - PO WYMIANIE ZAWIECHY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Mk [III] - PO WYMIANIE ZAWIECHY

Post autor: h2o » sob lut 11, 2006 14:13

Witam

Zmieniłem zawiechę ze sportowego kitu na seryjną. Nie wiem czy to już moje przyzwyczajenie do twardych zawiasów czy coś jest nie tak z moim golfem bo mam wrażenie że czasami nie mam kontroli nad samochodem. Fakt samochód poszedł mocno do góry i stoi teraz jak na szczudłach. Buja w zakrętach, ale nie o to chodzi. Mam wrażenie, że teraz kierownica chodzi mi znacznie leżej, tak jakby była luźna, wydaje mi się, że drobny skręt kierownica nie powoduje nic w zachowaniu się samochodu. Poza tym jadąc po prostej zachowuje się czasami tak jakby mi "uciekał" w lewo bądź w prawo. Mam wrażenie że "pływa" czasami. Nie wiem może to od śniegu i kolein bo jeżdżę na oponach 195 szerokich. Może to przez to, a może po prostu seryjny zawias dopiero się układa? Sam nie wiem co mam o tym myśleć. Na sportowym kicie nie było czegoś takiego. Samochód priowadził sie pewnie i nigdzie nie ciekał ani nie pływał.
Ma ktos jakiś pomysł? No chyba, że tak sie jeździ na seryjnym zawieszeniu...

pozdrawiam i czekam na odpowiedź



Awatar użytkownika
Radek_xx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lut 11, 2006 13:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radek_xx » sob lut 11, 2006 14:20

Czy ja wiem. Ja mam seryjne zawiesznie. Tyl w zasadzie powinienem wyremontowac. Faktycznie lekki ruch kierownica nie wywoluje wiekszych reakcji (luzow nie ma) ale to moze tak juz jest na zwyklym zawieszeniu. Ale ni wydaje mi sie zebym tracil nad nim kontrole, a koleiny i snieg mogą mieć wpływ na "pływanie". Na zakretach sie ładnie trzyma więc może sie musi ułozyć skoro nowe zalozyleś. Moze to tez być efekt przejścia ze spottowego na zwykłe. Musisz się przyzwyczaić :grin: No chyba że "trójki" tak mają :jezor:


[url=http://copyman.pl]Najlepsze teksty w sieci[/url] - jeśli potrzebujesz dobrego tekstu, zajrzyj na tę stronę.

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » sob lut 11, 2006 14:28

Wszystko masz wporządku, to jest kwetia przyzywczajenia się, długo jeździłeś na twardym zawieszeniu, auto wtedy jest przyklejone do drogi jak kamień, dlatego bardziej go czułeś, a na zwykłym zawieszeniu nie czujesz tego, bo sprężyny bardziej się uginają, żeby był lepszy komfort, miałem okazje testować MK2 ze sztywnym zawieszeniem i powiem szczerze że na sztywnym auto się lepiej prowadzi, ale na dłuższą metę jest to niewygodne, lepiej mieć miekkie komfortowe zawieszenie :D pozdro



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob lut 11, 2006 15:08

Widze h20 ze nadal walczysz z zawieszeniem....

Powiedz mi w jakim stanie jest ten twój jamex? Ile za niego chcesz? Mam kolege który ma mk3, nie jest w klubie to moze mu nawine temat....



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » sob lut 11, 2006 15:32

chyba sie przyzwyczailes juz do twardego
teraz pora na miekkie.na sportowym byl bardzo sztywny i tego poprostu nie czules.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
VAUER6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 19:53
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: VAUER6 » sob lut 11, 2006 21:14

Odzwyczailes sie.Ja na codzien jezdze golfem III vr6(koni z reg.tward.+H&R).
Praca polega na tym ze czasami musze pojechac na probe jakis autkiem,seryjnym,nie dosc ze wydaje mi sie ze nie ma mocy to jeszcze zakret ktory pokonuje codziennie bez emocji, w aucie z seryjnym zawieszeniem jest jeden wielki pisk i prawie bok.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » ndz lut 12, 2006 02:20

taak to jest seryjne zawieszenie kierownica nie ma czułosci na zakretach jedzie prosto dlatego ja załozyłem springi sportowe i jezdze nisko;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości