[mk2]mały problem z ładowaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomo-21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob gru 10, 2005 18:59
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

[mk2]mały problem z ładowaniem

Post autor: tomo-21 » sob lut 11, 2006 13:00

Witam mam mały problem z ładowaniem. Dziś rano wsiadłem do samochodu odpaliłem i zobaczyłem ze nie znika mi kontrolka od ładowania, pomyslałem ze jak sie może troche rozgrzeje to zgaśnie, po przejechaniu około 10 km zgasiłem samochód i jak go chciałem odpalic ponownie niestety nawet nie drgnął. Myśle ze to może być wina alternatora i teraz mam pytanie jak sprawdzic czy alternator działa i czy trzeba wymieniac cały czy tylko cześć. Pozdrawiam i dziaki za pomoc.
Ostatnio zmieniony sob lut 11, 2006 13:33 przez tomo-21, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » sob lut 11, 2006 13:18

Na dzień dobry podłącz voltomierz na zaciski aku (przy pracującym silkniku). Powinno być 13,6-14,4v czego sądząc po kontrolce i braku ładowania nie ma. Co do przyczyn to może być kilka, luźny pasek klinowy, zaśniedziały kabelek wzbudzający alternator, uszkodzony regulator napięcia - najczęściej zużyte szczotki, mogą być też zużyte pierścienie alternatora.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
tomo-21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob gru 10, 2005 18:59
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: tomo-21 » ndz lut 12, 2006 01:22

ok jutro sprawdze alternarot i napisze czy jest sprawny czy nie. Pozdro i dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 451 gości