VW golf Mk2 GT 88r

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

VW golf Mk2 GT 88r

Post autor: jakub1000 » pt lut 10, 2006 21:22

witam
mam doczynienia z dieslami ale teraz mam Golfika na wtrysku i ja kompletnie nie wiem co to jest kopułka pałonowa??? słyszałem ze sie ją co jakis czas wymienia itd ale moze ktos by mi powiedział kiedy ja wymieniać??? i czy tam sie cos ustawia przy wymiamie?? czy wykreca starą i wkręca nową i jest po sprawie:)
prosze o wyjanienie...

pozdrawiam



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt lut 10, 2006 21:32

jakub1000 pisze: co to jest kopułka pałonowa???
Chmm..Też nie wiem co to może być..



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lut 10, 2006 21:32

Czesc. Jeseli dobrze zrozumialem to pytasz co to jest kopulka zaplonowa. Inaczej nazywa sie kopulka rozdzielacza. Jest zamontowana na szczycie aparatu zaplonowego i dochodzi do niej 5 przewodow zaplonowych. Jeden idzie do cewki zaplonowej a 4 do swiec. Sluzy ona do rozdzielania iskier pomiedy swiece zaplonowe. Instrukcja nie przewiduje wymiany co jakis ustalony okres czasu. Wymienia sie ja w przypadku uszkodzenia mechanicznego lub wypalena stykow. Ale zaleca sie co jakis czas (powiedzmy raz na pol roku zajrzec do niej i oczyscic styki z osadu. Bo na stykach w kopulce pojawia sie iskrzenie co doprowadza do ich nadpalenia i zalecane jest zeby je co jakis czas wyczyscic. A jesli autko ci chodzi ok to nie ma potrzeby wymiany. Mam nadzieje ze chodz po czesci rozwialem twoje watpliwosci. Jakbys potrzebowal jeszcze jakis wyjasnin to daj znac .Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lut 10, 2006 21:52

Kopułka rozdzielacza - częśc przykrywająca aparat zaplonowy. Jest wykonana z ebonitu, bakielitu lub tworzywa sztucznego - ze względu na występujące tu wys. napięcia. Wewnątrz kopulki są umieszczone styki , z którymi kolejno styka się palec rozdzielacza. Styki te są wyprowadzone na zewnątrz kopulki do gniazd do których podłączone sa kable wysokiego napięcia. Pośrodku kompułki na przedłużeniu aparatu zapłonowego jest umieszczony pojedynczy styk którym to dochodzi napoęcie z cewki zapłonowej (transatora zapłonowego).
Czyli generalnie wszystko to co napisał KamilW,


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » pt lut 10, 2006 22:16

To to od czego wychodzą przewody które idą do świec.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob lut 11, 2006 00:31

To to od czego wychodzą przewody które idą do świec.
właśnie z kopułki


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 473 gości