[MK2] Mechanizm zmiany biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[MK2] Mechanizm zmiany biegów

Post autor: marceliii » czw lut 09, 2006 18:05

A więc mam taki 5 cm luz na drążku zmiany biegów , i nie wiem czy to jest normalne czy gdzies po prostu mi jakaś guma nie zporowaciała i rozleciała się .
Znalazłem w którym miejscu jest ten luz , i nie wiem czy tam nie ma być np. jakies gumy , czymoże tak po prostu w golfach ma byc taki luz ?
:)
Jak będe miał możliwośc to dołącze zdjęcie tego elementu na którym jest luz .
Ostatnio zmieniony ndz paź 22, 2006 21:02 przez marceliii, łącznie zmieniany 1 raz.


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw lut 09, 2006 20:09

No raczej nie. Proponuje w najblizszym sklepie motoryzacyjnym zapytac o reperaturke do mechanizmu zmiany biegow. Kosztuje to w granicach 10 zl (przynajmniej tyle kosztowalo jak kupowalem) Powinno pomoc. Dolacz zdjecie to ci powiem co tam ma byc. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » czw lut 09, 2006 21:50

a gdzie i jak sie montuje taka reperaturke ?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw lut 09, 2006 22:05

W takiej reperaturce masz wszystkie plastikowe i gumowe elementu zewnetrznego mechanizmu zmiany biegow. Po prostu demontujesz stare i zmieniasz na nowe. Jak bedziesz mial taka reperaturke w rece to od razu zaobaczysz co na co sie wymienia. Nie ponosze tylko odpowiedzialnosci za cene bo kupowalem dosc dawno :)



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » czw lut 09, 2006 23:07

a do zamontowania tych reperaturek trzeba skrzynie rozbierac?? czy da razde z zewnatrz??



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt lut 10, 2006 00:05

nie trzeba. To wszystko montuje sie na zewnatrz. postaram sie zrobic fotke na ktorej pokaze o ktore elementy chodzi



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt lut 10, 2006 10:08

Jeszcze możesz mieć cały zestaw wywalony po dżwignią zmiany biegów a objawy są luz lewarka góra -dół to wtedy w ASO kupujesz zestaw naprawczy i wymieniasz całość ale musisz to robić od dołu auta w kanale wywalasz wydech a potem ten mechanizm od dołu i rozbierasz i wymieniasz.Pozdro



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pt lut 10, 2006 10:33

Kolego podnies maske do gory i zobacz w miejscu gdzie wychodzi krociec drazka zmiany biegow i laczy sie z elementem idacym do skrzyni tam powinna byc taka gumowa tuleja przypominajaca kulke jak cos moge cyknac fotke z realu jej brak powoduje ze jest duzy luzz na drazku zmiany biegow



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt lut 10, 2006 15:26

No właśnie chyba o ta tuleje chodzi bo właśnie tam mam luz , chodzi drążek czy jak to nazwac od blachy do blachy i o to mni właśnie chodziło .
Gdzie teraz to kupic i ile może to kosztować ?
Ma ktoś może jaklies fotki jak to powino wyglądać saprawne , bo nie mam kanału i ja nie mogez zrobić .
:(
I tak juz dziękuje .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pt lut 10, 2006 15:38

Zrobie Ci fotki jaknie zapomne ale bede w domu wieczorem zastanwiam sie czy czasem gdzies nie mam tej kulki w golferku ktory rozkrecilem na czesci :) wymiana bajecznei prosta nie potrzeba kanalu



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt lut 10, 2006 16:20

No to już by było super , jakbys miał ta kuleczke .
Czekam na fotki .
:)

[ Dodano: Pon Lut 13, 2006 18:02 ]
A może mi ktos powiedzieć jak to się nazywa , bo byłem w intercarsie i jedyne co znaleźli w katalogu podobnego do tego to jakas tulejka zmiany biegów .
:)
Ale nie maja jej na miejscu i nie wiem czy to to .
Kosztuje 6 zł , więc co wy na to ?


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Panter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 00:04
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: Panter » ndz paź 22, 2006 20:52

chcialbym kontynuowac temat mam ten sam problem ,duze luzy na tej kulce czy moze ktos jeszcze napisac dokladnie gdzie to mozna kupic i jak sie fachowo nazywa ?? czy to jest to :
Obrazek
???? prosil bym o pomoc z góry dzieki



pepo7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 16:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pepo7 » ndz paź 22, 2006 21:38

Przyłącze sie do tematu bo mam taki mały problem z wstecznym czasami sobie zrobi grrrrrr i wejdzie a czasami jest OK ale juz wyczułem kiedy jest OK jak np. ostro przyhamuje wchodzi jak w masło a jak normalnie to już jest z tym różnie czy to też ma związek z jakimiś niedomaganiami układu zmiany biegów bo ostatnio zlokalizowałem , ze w miejscu gdzie łączą sie drążek wychodzący z tunelu z tym od skrzyni jest taka kostka metalowa którą to jest połączone i tam jest taka gumowa podkładka tzn. jej resztki poprostu sie rozpadła i teraz jest tam luzik czy to ma wpływ na wsteczny czy to któraś z poduszek ??


lubie wiedziec co mam i czym jadę
GG 6546710
GOLFIK MK III 1.8 ADZ + LPG
Passata B5 1.6 AHL+LPG

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » ndz paź 22, 2006 23:18

Jak to się fachowo nazywa nadal nie wiem , ale powoduje ona duży luz podczas ruszania dźwignią w przód i w tył .
Z tym wstecznym to raczej tkwi w czym innym problem , bo na to ma wpływ ruch dźwigni na boki , więc szukaj gdzie indziej przyczyny , aczkolwiek jeśli kulka Ci się rozsypała , to też ją wymień .
Potem spróbój wyregulować wodźiki , a jak to nie pomoże to problem może już być w samej skrzyni , nie wiem czy w synchronizatorach czy w czym , ale może kto inny opisze to lepiej .
:)
P.S. W intercarsie idze dostać tą kulke ale w komplecie z resztą wodzików plastikowych , i kosztuje to ponad 30 zł , jednak warto to wymienić wszystko , tez się do tego przymieżam , tylko jak pomyśle ile znowu tłumaczenia będzie sprzedawcy o co mi chodzi , to masakra .
:(
Czekam aż ktoś napisze jak to się fachowo nazywa.
Z wymianą raczej niema problemu , tylko trzeba załapać knif , a tego się nieda opisać , trzeba samemu do tego dojść , za drugim razem wymiana zajeła mi 5 minut , to krótka biorąc pod uwage że za pierwszym razem wymieniałem to chyba z 2 godziny .
:)
Pozdrawiam


No cóż , na sprzedaż
:(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości