Golf II 1,8 RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rompol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:57
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Golf II 1,8 RP

Post autor: Rompol » wt lut 07, 2006 21:25

Witam mam taki dziwny problemik a mianowicie golfik stoi ostatnio na dworze i mam taki objaw ze w nocy sam sie włączy wentylator chłodnicy i chodzi aż sie aku rozładuje :( dzis wymieniłem ten czujnik dwubiegowy który jest wkrecony do chłodnicy i sprawdzam może sie nie włączy czy ten obwód w moim 1,8 RP idzie jeszcze przez jakis przekaznik czy bezposrednio steruje wentylatorem ten czujnik?? dziękuje za podpowiedz



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt lut 07, 2006 21:59

no a czujnik temperatury który załancza chłodnice sprawdziłeś? moze dostał po dupie w mrozy i sie załancza.


Mk3 GTI 16V ABF

kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Golf II 1,8 RP

Post autor: kwiatekt11 » wt lut 07, 2006 22:05

Rompol pisze:Witam mam taki dziwny problemik a mianowicie golfik stoi ostatnio na dworze i mam taki objaw ze w nocy sam sie włączy wentylator chłodnicy i chodzi aż sie aku rozładuje :( dzis wymieniłem ten czujnik dwubiegowy który jest wkrecony do chłodnicy i sprawdzam może sie nie włączy czy ten obwód w moim 1,8 RP idzie jeszcze przez jakis przekaznik czy bezposrednio steruje wentylatorem ten czujnik?? dziękuje za podpowiedz
ten czujnik w chłodnicy włącza wentylator i tylko on mogł nawalic jak piszesz ze wymieniłes to powinno byc ok :okej:



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt lut 07, 2006 22:09

igor002 pisze:no a czujnik temperatury który załancza chłodnice sprawdziłeś? moze dostał po dupie w mrozy i sie załancza.
przeciez kolega ROMPOL napisał że wymienił czujnik odpowiedzialny za właczanie/wyłączanie wentylatora, pytanie jest czy wentylator jest bezpośrednio sterowany z tego czujnika czy jeszcze za posrednictwem przekaxnika ????

wiesz wydaje mi sie że jest sterowany bezpośrednio z tego czujnika , żaden przekaźnik nie uruchamia raczej wentylatora, ale nie jestem pewny tego na 100%



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 07, 2006 22:19

w moim Vento to jest przekaźnik pod zbiorniczniem płynu chłodzącego (sterowany włącznikiem z chłodnicy i czujnikiem temp. oleju) ale w dwójce GU nie miałem. Moze jednak w jakichś innych modelach były. Miałem kiedyś taki kłopot v Vento że się sam włączał, a przyczyną była woda która dostała się do tego przekaźnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Rompol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:57
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Rompol » śr lut 08, 2006 12:33

ok dziękuje narazie jest ok;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 403 gości