Działanie świec AAZ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Działanie świec AAZ?

Post autor: Igor1 » pn lut 06, 2006 20:38

Doczytałem sie że w niektórych AAZ ja mam z 96r.świece dogrzewają silnik w czasie jazdy jak jest zimny. Jak wymieniałem ostatnio u mechaniora świece to mówił że mam silnik z modułem do świec które grzeją juz po otwarciu po nocy drzwi od kierowcy. Palą sie 10 sekund po odpaleniu jak silnik zimny zapalają się ale na desce tego nie widać i z ok 20 sekund grzeją i się wyłanczają jak czujnik temp. silnika poda sygnał sprawdziliśmy tak jest u niego w passacie z 96 jest tak samo. Boje sie ze takie wynalaski skracają żywotność swiec.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn lut 06, 2006 21:49

Nie tylko ty tak masz...AAZ tak ma...czy to w Golfie III czy to w Passacie...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » pn lut 06, 2006 22:51

ze strony bosch'a
bosch pisze:Wydłużenie czasu żarzenia świec (..) do 3 minut pozwala na znaczące ograniczenie emisji zanieczyszczeń i zwiększa kulturę pracy silnika.
z tego co sam wyczytałem na różnych stronach, to niektóre świece mają dwa obwody spiral grzejnych (Bosch Duraterm i chyba nowe Beru) i same z siebie (bez ingerencji sterowników samochodu - tak jak jest w AAZ i 1Y) nagrzewają dłużej, natomiast vw w tych silnikach zadbał o to, żeby i inne świece - jednospiralne też dogrzewały później. co do żywotności to bym się nie bał - te lepsze świece mają ponoć obwody zapobiegające przegrzaniu

ps. ten "wynalazek", który włącza grzanie świec już po otwarciu drzwi, oszczędza Twój czas - to nie TDI, gdzie świece trzeba grzać tylko przy niskich temperaturach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 209 gości