mały problem mk3, obroty, temperatura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

mały problem mk3, obroty, temperatura

Post autor: piotrek991 » ndz lut 05, 2006 22:30

a więc tak, w sumie to nic się nie dzieje tylko nie wiem czy tak ma być czy nie i czy jest się czym przejmować

1) obroty : jak się silnik nagrzeje to mi falują delikatnie nie wiem czy można to nazwać problemem ale od początku jak go mam tak nie było (zdaje mi się że stało się tak jak zmniejszyłem przerwę na świecach) otóż obroty mam tak 880-920, 820-860-930 takie małe przeskoki nie są równe tylko tak skaczą

2) temperatura cieczy : no wskazówka wskazuje prawidłowo jak się nagrzeje 90*, i jest tak jak powinno być ale jak podepnę pod kompa to mimo że silnik nagrzany, wskazówka 90*pokazuje a na kompiepokazuje np 75* co jest grane???


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » ndz lut 05, 2006 22:45

1)Obroty powinny byc ustalone tak no nazwijmy:) nie powinny falowac nawet w tak malym zakresie a dzieje sie to po tym jak wylaczy sie ssanie jak mowisz czyli jak sie nagrzeje moze to byc od swiec przeloz inne i zobacz najlepiej jak nie pomoze pomyslimy co dalej
2)mysle ze najlepiej sprawdzic recznie przewody gumowe i bedziesz mial pewnosc jak sa nagrzane,komp moze nieco oszukiwac z temp.ale jesli nie sa parzace tzn.ze czujnik jest uszkodzony i komp tez pokazuje zle ale ja nigdy nie sugerowalem sie temp.z podpietego kompa w sumie dziwne bo komp bieze sygnal z tego samego czujnika co wzkaznik to moze byc jeszcze ze wskaznik nawala ale w ta szczerze watpie bo nigy nie spotkalem sie z tym zeby wskazowka nawalala

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 05, 2006 23:30

andrus pisze:bo komp bieze sygnal z tego samego czujnika
nie z tego samego. MFA pokazuje temperaturę oleju która jest zwykle wyższa jak płynu chłodzącego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » pn lut 06, 2006 12:04

Paweł Marek, tak mi przeszlo przez mysl ze to moze byc inny czujnik to sprawa jest teraz dziwna (wskaznik 90 komp temp oleju 75 !?)nie sugeruj sie kompem tylko sprawdz przewody jak napisalem wyzej i bedzie jasnosc :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości