Wybuch akumulatora vw golf III TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dude79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 02:05
Lokalizacja: poznań

Wybuch akumulatora vw golf III TDI

Post autor: dude79 » sob lut 04, 2006 08:09

Witam!Mam pytanie odnośnie przyczyny wybuchu aku!Otóż dzisiaj chciałem odpalić auto a tu huk jkaby młotem w podłoge walnął,podniosłem maske a tam aku w trzech częściach popękane w czym tkwił problem i czy mogło się coś uszkodzić przez to?MIał już to ktoś wcześniej?Dodam że dzisiaj powciskałem do 140 Km/h na odcinku 20 Km czy to mogło być przyczyną,a przed odpaleniem silnik byl nagrzany i stał 20min na postojówkach zanim wybuchł,czy to mógł być uszkodzony regulator napięcia?wielkie dzięki za pomoc!!!!



Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Post autor: GUPETTO » sob lut 04, 2006 08:41

No szlak go trafil, moze sie zagotowal??sprawdz regulator napiecia :grin:
Moj wujas w malcu chcial naladowac bakterie,ale korkow nie wykrecil jak nie *#cenzura#* po jakims czasie to mu prawie oderwalo caly przedni pas :okej:



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » sob lut 04, 2006 14:24

Prawdopodobnie było tak że miałeś zatkane otworki odprowadzające gazy któte powstają podczas ładowania aku. Prędkość jazdy nie miała tutaj znaczenia.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

dude79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 02:05
Lokalizacja: poznań

Post autor: dude79 » sob lut 04, 2006 19:20

Dzięki za dpowiedż!Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę popsuć akumulator od poloneza 55ah 530A włożyłem go i kręci ładnie ale czy to nie za mała pojemność
wyczytałem że powinna być od 60ah do 70ah czy mogę go zasiarczyć albo coś uszkodzić z góry dzięki za odpowiedż!



Awatar użytkownika
Emilfans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 15, 2005 17:20
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: Emilfans » pn lut 20, 2006 01:38

WITAM
Mi raczej akumulator nie wybuchł tylko go rozsadziło postał 2 tygodnie na mrozie (od 20 do 30stopni) rozładował się i to raczej od tego, a miałem w tedy akumulator 74amp, a teraz mam 62 i jest wszystko OK



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości