Antykorozja naszych Volkswagenów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Brzechwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 12, 2006 23:45
Lokalizacja: Warszawa

Antykorozja naszych Volkswagenów

Post autor: Brzechwa » sob lut 04, 2006 00:32

Cześć myśle że ten temat będzie dotyczył nie jednego posiadacza tak wspaniałej maszyny jaką jest VW. Otóż jak wiadomo z roku na rok nasze autka stają się coraz to starsze, latek im przybywa a co zatym idzie ich blacharka staje sie coraz slabsza a pasożyt jakim jest rdza nie daje im żadnych szans. Ostatnio zainteresował mnie ten temat ponieważ zauważyłem małe purchelki na swojej karoserii i chcę się ich pozbyc RAZ a POŻĄDNIE daltego poruszam ten temat i chcę się dowiedziec od was drodzy użytkownicy VW-ów czy znacie jakieś skuteczne srodki chemiczne które tą rdzę likwidują - ponoć są takie środki a lakiernicy z nich napewno korzystają. Ja przeprowadziłem taki mały wywiad środowiskowy wśród swoich znajomych i dowiedzialem sie że bardzo dobrym środkiem jest KOMPLEKSOR który jest nakładany prosto na skorodowane miejsce i tworzy tlenek metalu. Chciałbym bardzo poznac wasze opinie a może znacie jakies inne produkty pozdro.


Brzechwa

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob lut 04, 2006 00:53

Jak niewytniesz do żywego to nic innego nic niepomoże a co do vw maja bardzo dobrą blachę i nic nigdzie niewychodzi w dużych ilościach no chyba że było już robione i WTEDY żle zabezpieczone.Pozatym jak już raz rdza wejdzie pomiędzy blachy to bez wycinki nic jej nieprzeszkodzi.Wiem co pisze bo to robię.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob lut 04, 2006 00:55

POŻĄDNIE
poRZądnie ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » sob lut 04, 2006 01:11

Srodki do rdzy wcale nie sa takie wspaniale.Duzo kosztuja a i tak malo daja.Najlepiej usowac mechanicznie,wżerki trzeba bardzo dobrze oczyszczac.Rdza ma to do siebie ze jak wejdzie w reakcje z metalem to zapuszcza tak mikroskopijne korzonki w glab blachy ze nie idzie nigdy w zaden sposob juz jej usunac.
Sa dwa wyjscia mozna odwalic fuszerke na szybko i rdza wylezie za pol roku albo sie postarac zrobic porzadnie i cieszyc sie spokojem z 2-3 lata albo lepiej zalezy jak juz sie wzarla.Ogolnie lepiej zapobiegac niz leczyc i to nie tylko z zewnatrz ale od srodka profile tez nalezaloby zapryskac specyfikiem,juz kiedys mowielm o tym :D

pozdrawiam



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob lut 04, 2006 10:47

Najlepszy obecnie środek odrdzewiający to produkt firmy APP. Może jest go mało i kosztuje około 15zł, ale jest bdb.



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » sob lut 04, 2006 10:56

ja mialem rudego na klapie. I nie bawilem sie w zadne ulepszacze. Caly ten syf wyczyscilem a pozniej klape oddalem do piaskowania i lakierowania a przy okazji jeszcze mi miejsce po znaczku zaspawano :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 04, 2006 12:24

taz pisze:Najlepszy obecnie środek odrdzewiający
czy mógłbyś pomóc znaleźć ten środek gdzieś w necie? Znalazłem t5ylko odrdzewiacz z molibdenem smarujacy?

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 11:28 am ]
Sorki nieaktualna prośba. Znalazłem: http://www.epiotrek.com/produkt.php?p=16


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Antykorozja naszych Volkswagenów

Post autor: tomyart » sob lut 04, 2006 12:33

Brzechwa pisze:ponoć są takie środki a lakiernicy z nich napewno korzystają. Ja przeprowadziłem taki mały wywiad środowiskowy wśród swoich znajomych i dowiedzialem sie że bardzo dobrym środkiem jest KOMPLEKSOR który jest nakładany prosto na skorodowane miejsce i tworzy tlenek metalu. .
Tak prawde mówiąc to rdza jest właśnie tlenkiem metalu konkretnie żelaza



Brzechwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 12, 2006 23:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Brzechwa » sob lut 04, 2006 22:11

Wiadomo że nie ma tak naprawdę takich środkow co czynia cuda ale chodzi mi o takie środki które mogą w znacznym stopniu zapobiedz tej rdzy mam znajomego w pracy który używal takich środków i jest bardzo zadowolony sam środek to niewszystko później musi być dobry podkład i lakier lub inny środek ochronny jeżeli chodzi np. o podwozie przykładem mogą być środki chemiczne firmy APP- www.app.com.pl lub Boll - www.boll.pl


Brzechwa

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości