Nie dam rady Z termostatem Prosze o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nie dam rady Z termostatem Prosze o pomoc

Post autor: WarMachine18 » pt lut 03, 2006 15:53

Termostat mi sie nie otwiera kupilem nowy wlozylem i to samo termostat ani rusz gorny waz gorocy tem przekracza 90 C a dolny waz zimny po wyciadnieciu termostatu odzie na pelen obieg co moze byc przyczyna a podkreslam ze termostat sprawdzany i przy 87 c sie otwiera czy moze to byc wina ze sa pomylone weze do nagrzewnicy czy to odpada prosze o jakies propozycje ??


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » pt lut 03, 2006 15:54

słuchaj a może coś blokuje ten termostat i nie może się otworzyć co.pozdro


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » pt lut 03, 2006 16:02

NIe niewydaje mi sie wszsytko jest ok przynajmniej tak mi sie wydaje bo niewidzialem nic co moglo by go blokowac


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pt lut 03, 2006 16:13

a moze pompa wodna jest juz slaba i nie moze przepchnac powietrza ktore tam jest, sproboj tak , jak bedzie sie nagrzewac silnik i powinien sie otworzyc teromostat to popusc te dwie srubki od niego zeby troche pynu wyplynelo ( uwaga gorace !! ) i zakrec, u mnie tak pomoglo a tez mialem kiedys podobny problem.


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn lut 06, 2006 15:10

ja mam teraz podobnie, sielnik sie grzeje, gorny waz goracy odpowietrzanie dziala, chlodnica nei zatkana a dalej dolny waz zimniutki dramat. nic nei moge z tym poradzic. mam termostat varneta ale mysle nad zmiana na wahlera



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » pn lut 06, 2006 18:48

slyszalem ze Vernety nawalaja. Ja niedawno montowalem Wahlera i jak narazie jest ok.



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » pn lut 06, 2006 21:17

U mnie nie dostane tego Wahlera .Jak zapytalem w sklepach o to cacko to wszyscy robili wielkie oczy.heheh


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn lut 06, 2006 21:27

Dziwne, ja mam go od ręki na prowincji w Bieszczadach prawie...:)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
pik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 30, 2005 22:53
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: pik » pn lut 06, 2006 23:34

A wentylator Ci sie wlacza?
Cierpliwosci, poczekaj az sie wlaczy wentylator, jesli wtedy dol bedzie zimny, to masz problem.
Tydzien temu wymienialem termostat na wahlera. Gonilem silnik 2500 obr/min ze 15 min zanim mi sie otworzyl (przy temp. otoczenia 0 stopni).... ale i tak sie nie doczekalem zalaczenia wentylatora.
Pozdro.


Only Good can judge me...

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 06, 2006 23:47

spoko, wyluzuj, sprawdż czy Ci się nagrzeje dolny wąż przy stojącym samochodzie to jest ważne bo gdy jedziesz i Ci się termostat otworzy to będziesz miał zimny wąż dolny od chłodnicy bo płyn sie schłodzi, na postoju sprawdz temp. jak się wąż zagrzeje(on nigdy nie będzie miał taką temp. jak wąż górny, tylko nieco niższą)
Ostatnio zmieniony śr lut 08, 2006 12:05 przez misiek, łącznie zmieniany 3 razy.


:-k ...

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt lut 07, 2006 19:00

rada dla wszystkich u ktorych wystepuje problem z cieplym gornym a zimnym dolnym wezem. jesli termostat jest dobry to proponuje sprawdzic czujnik temperatury do wskaznika na liczniku. jeszczen ei jestem pewny, ale moze to pomoc w czesci przypadkow



gienek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 13, 2004 21:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: gienek » wt lut 07, 2006 19:49

Miałem identyczną sytuacje. Proponuję zacząć obserwacje od zagrzania silnika do temp., w której powinien włączyć się wentylator na chłodnicy. Jeśli do około 110 się nie włączy (juz dawno powinien) i będzie ciepły górny przewód od chłodnicy a dolny zimny (chłodnica może być ciepła oczywiście nie cała, na górze będzie raczej napewno) to na 100% termostat do wymiany (nie otwiera dużego obiegu a termowłącznik wentylatora jest w chłodnicy). Wczoraj odebrałem samochód od mechanika po wymianie termostatu. Wymieniłem na WAHLERA, innego dziadostwa nie chcę i nigdy nie dam się namówić na inny. Miałem wcześniej i silnik nigdy się nie grzał jak trzeba, aż wreszcie mało się nie zagotował.
Po wymianie na ten, o którym mowa jak ręką odjął, chodzi jak zegareczek, grzeje się ładnie, went. Włącza się, kiedy trzeba, po prostu tak jak powinno być.
A i jeszcze jedno, sprawdźcie czy macie odpowiedni poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym, jesli jest zamało wentylator też może się nie włączyć.
Życzę wszystkim, szybkiego uporania się z usterką, mi zajęło to około 2 tygodni :panna:



Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » wt lut 07, 2006 23:42

Powiem wam tak Ze Wymienilem chlodnice i pompa wody tez jest nowa i przy postoju auto nagrzewa mi sie do temperatury powiedzmy 110 C powinien sie termostat otworzyc a tego nie robi bo dolny waz nadal jest calkowicie zimny chlodnica do polowy ciepla reszta zimna termostat stary byl sprawdzony w garnku i otwiera sie poprawnie jak i nowy wiec co moze byc tego przyczyna czy moze to byc uszczelka pod glowica albo czy moze to byc spowodowane ze przy wymianie nagrzewnicy pomylilem weze ????????


Danger War Machine Incoming

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 08, 2006 00:20

ja mam dokladnei to samo i teraz beede sprawdzal czujnik bo mozliwe ze goferek poprostu sie nei nagrzewa odpowiednio a wskaznik temperatury klamie. bo ja juz tez nei mam pojecia o co chodzi dramat straszny



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 461 gości