MK4 już dłużej nie wytrzymam

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bakrzych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 17:33
Lokalizacja: trójmiasto

MK4 już dłużej nie wytrzymam

Post autor: bakrzych » czw lut 02, 2006 21:12

Witam!
Z tym problemem borykam się już przeszlo rok czasu i nie ma takiego fachowca, który by mi pomógł. Chodzi o to, że zimny silnik strasznie nierówno chodzi i gaśnie. Dopiero jak się trochę nagrzeje jest ok. Mam założoną inst. DREAM XXI i po zalożeniu gazu rok czasu z samochodem było wszystko ok. Czytałem dużo na forum ale nic nie pomaga. Wypiszę czynności, które sprawdzilem bądź zrobiłem:
1. wymieniłem kable i świece zapłonowe (NGK)
2. wymieniłem sondę lambda (poprzednia uszkodzona)
3. kontrolowałem szczelnośc układu dolotowego
4. wymieniłem czujnik temp. i termostat (nie trzymał 90st. tylko 70-80)
5. czysciłem przepustnicę
6. wymienilem przepływomierz
7. oczywiście robiłem reset kompa
8. nieskonczenie wiele wizyt u gazownika (regulacja, wymiana dysz itp.)
9. dolewałem różne specyfiki do benzyny z denaturatem włącznie
10. sprawdzałem ciśnienie pompy paliwa (ok)
To chyba wszystko, dodam jeszcze, że odłączałem istalację gazową (chociaż nie jestem pewny czy tak calkowicie była ona odłączona, gazownik twierdzi, że tak) poprzez jakąś z parowaną wtyczkę, którą wykonał gazownik wyjęty bezpiecznik od gazu, jeździłem kilka dni na samej benzynie i nic.
Zauważyłem, że gdy samochód stał u mechanika w dobrze nagrzanym garażu przez kilka godzin to przez 2dni chodził normalnie. Sytuacja taka miała miejsce dwa razy. Czy to zbieg okoliczności?
Oczywiście komputer nie pokazuje żadnych błędów. W poniedziałek chcę wymienic jesze filtr paliwa. Aha, mam jeszcze zrobiony taki tajny przełącznik, który odłącza pompę paliwa (lutowane kable- może to?)
Proszę pomóżcie bo już mi ręce opadają, już mam dośc takiej jazdy i takiego samochodu.

rok 1998 1.6AKL przebieg 130000
pozdrawiam!



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » czw lut 02, 2006 21:48

Niezła jazda. Jedyne co mi przychodzi na myśl to właśnie ten przełącznik odłączający pompę paliwa. Mój znajomy ma coś takiego i jak przyszły mrozy, to mu ten przełącznik załapał wilgoć i blokował pompę paliwa, ale nie do końca, mógł jechać, ale 2-3 tys obrotów to było max, i tak aż się silnik nie nagrzał, chciaz jak się okazało to nie silnik musiał się nagrzewać, a wnętrze, bo suszył się ten przełącznik wtedy. Jak do garażu wstawiał to wszystko był ok, ale też na jakiś czas. Wymienił ten przełacznik i wszystko jest ok.
Oby u Ciebie też było to.



Awatar użytkownika
krzysiek_morski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:13
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: krzysiek_morski » pt lut 03, 2006 01:04

Witam. Opisze po krótce moje doświadczenia może pomoge. Kupiłem GolfaII miał 10lat ok 130tyś km.(to było 8lat temu) i po ok. pół roku podobne objawy (był bez gazu).Wizyta w service VW - nieporozumienie ( niewieżyli że auto sterownik)itd... co się okazało nie szczelnoość w układzie zasysanego powietrza do "wtrysku" gumowy wąż się że tak powiem zużył .Sam sprawdz wszystkie węże a szczególnie w miejscach mało widocznych.Powodzenia.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » pt lut 03, 2006 01:19

krzysiek_morski pisze:okazało nie szczelnoość w układzie zasysanego powietrza do "wtrysku" gumowy wąż się że tak powiem zużył
dokładnie jak masz walnięty wężyk albo ci spadł to będzie ci żucaż na wsie strony silnikiem i będzie próbował złapać równe obroty a co jeszcze mogę podpowiedzieć to sprawdz wszystkie gumowe łączniki elementy układu zsącego bo może być mały otworek i właśnie objawia sie takimi problemami a z tego co piszesz tak może być na zimnym trzęsie bo guma sztywna a na ciepłym robi sie miękka i jakoś tam zasysane powietrze ją wciąga w dziure i jest chwilowy spokój
problem ten znam bo zakładałem kiedyś LPG w autach i sporo osób przyjeżdzało z tymi kłopotami a okazywały sie błache


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

bakrzych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 17:33
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: bakrzych » pt lut 03, 2006 19:05

dzieki za odpowiedź. Sprawdzałem wszystkie gumy i wyglądały ok ale sprawdze jeszcze raz i mam nadzieje, że coś znajdę.
pozdrawiam!



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob lut 04, 2006 15:04

Witam, mam ten sam silnik i taka sama instalacje gazowa. co do nierownej pracy silnika jak bym szukal w kilku miejscach:
1. filtr paliwa, albo jest zasyfiony, albo masz w baku pelno syfu i wody, wiadomo jezdzac na gazie, malo przejezdzamy na benzynie, mysle ze masz ustawione przelaczenie sie na gaz gdy silnik osiagnie temp 21 C
2. w ukladzie dolotowym, jak zdjemiesz oslonki jest taki maly wezyk, stednica jakies 5mm, dlugosc 4 cm, odpowiada on za utrzymanie odpowiedniego cisnienia w ukladzie dolotowym i bardzo czesto lubi sobie poprastu spadac :D, a wypatrzyc go ze wlasnie spadl jest bardzo ciezko wiec tam bym po prostu szukal.
3. sprawdz doprowadzenie przewodow paliwowych do samochodu, tu przy kolektorze ssacym, po lewej stronie silnika jak stoisz z przodu auta
ale ja obstawialbym albo ten filtr, albo pompe ktora moze sie przycinac, a cisnienie ma wporzadku :jezor:



bakrzych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 17:33
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: bakrzych » ndz lut 05, 2006 10:53

Dzięki UcHO, ten mały wężyk to chyba odpowietrzenie komory korbowej napewno jest założony, przewody paliwa również wyglądają ok. Wymienie fitr paliwa i zobacze, a jak nie pomoże to już nie wiem co dalej przecież nie kupię nowej pompy dopóki nie mam pewności, że ta jest zepsuta.
pozdrawiam



Misiek311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn cze 06, 2005 21:51
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Misiek311 » ndz lut 05, 2006 11:10

jeszcze sprawdzi regulator ciśnienia paliwa i jak
ajak chodzi ci gaz io pompa poliwa jest wyłączona czy pracuje ba jak niepracuje to mogłey sie uwalić wtryskiwacze bo nie miały chłodzenia
pompa paliwa ma podawać 2,5 bara ale niemoże podawać mniej jak 2bary

niewiem jak ma sz moduł zapłomowy ale sprubuj takiego czegoś wymontuj i weż go na noc do domu i sprawdzi jak założycz ciepły czy też będzie ok

poVWodzenia



bakrzych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 17:33
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: bakrzych » ndz lut 05, 2006 12:59

a gdzie szukac tego modulu, jak to wygląda? Wtryski chyba są dobre bo sprawa dotyczy tylko zimnego silnika na cieplym wszystko ok

[ Dodano: Pią Lut 10, 2006 17:21 ]
Wymieniłem filtr paliwa, leciał z niego niezły syf ale usterka i tak pozostała. Sprawdzałem pompę i zbiornik wszystko czyste. Co dalej?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 472 gości