[Golf mk II] Brak wolnych obrotów(wtrysk Ke-jetronic)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

[Golf mk II] Brak wolnych obrotów(wtrysk Ke-jetronic)

Post autor: Strefa » pt gru 17, 2004 14:04

Panowie chodzi o silnik GX na mechanicznym wtrysku KE-Jetroncik. Przejechałem jakieś 100-120 kilometrów(spokojna jazda) wszystko chodziło jak należy, zajechałem pod garaż zgasiłem auto dosłownie na minute i chciałem wjechać do garażu ,odpalam auto i niechciało zaskoczyć, przy lekko wciśniętym gazie zaskoczył ale gdy gaz pusciłem zgasł czyli niema wolnych obrotów.Sytuacja o tyle dziwna że w trakcie jazdy wszystko grało a po zgaszeniu na chwilke i ponownym odpaleniu już niebyło wolnych obrotów.Ja stawiam na rególator wolnych obrotów/zawór powietrza dodatkowego(różnie to sie nazywa) na nim jest rególacja otwarcia przesłony i czy ktoś wie jak prawidłowo powinna ta przesłona być ustawiona w pozycji zerowej czy:zamknięta/otwarta/w połowie??? Wcześniej miałem ustawione w połowie ale zato śróbka od rególacji wolnych obrotów na przepóstnicy była wkręcona na maxa (bo z innymi ustawieniami niechciał wcale chodzić) a obroty na biegu jałowym były mniejwiecej 1100, czasem 1000 czyli tak czy inaczej coś było zjeb...ne bo powinny być 900~950, zapłon jest wyrególowany.Na benzynie i gazie jest to samo chociaż na benzynie już wczesniej przygasał na wolnych ale poprawiło sie no ale teraz to już na jednym i drugim niema wolnych.Przewody podciśnieniowe posprawdzne i niepowinien ciągnąć lewego powietrza...,układ zapłonowy nowy jest, sonda chodzi. Mi do głowy przychodzi ten zawór/rególator wolnych obrotów ale pewnie jeszcze coś boli golfa Założyłem drugi zawór/rególator wolnych obrotów na próbe(na nim kiedyś to autko chodziło, kiepsko ale wolne były) i też nic, niema wolnych... Jeżeli macie jakieś materiały z opisami jak ten zawór powinien być ustawiony lub macie jakieś pomysły co do innych ewentualnych usterek to piszcie bo ja już niemam siły do tego silnika bo glowica zrobiona na cacy, z dołem wszystko gra, a calyczas sie jebie i niemoge dojść do ładu z tym układem dolotowym/zasilania :panna: :axe: . A dodam że jak już uda sie go odpalić to obroty od 1500~w góre są cacy(na przytrzymanym gazie).Pomożecie :?: :prayer:
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2004 20:39 przez Strefa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » pt gru 17, 2004 14:21

Ja mam PN (gaźnik) i miałem kiedyś ten sam problem. Okazało się że podstawka pod gaźnikiem przepuszczała lewe powietrze (gazownicy zrobili w niej dziurę). Po wymianie podstawy wszystko jest OK.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pt gru 17, 2004 15:55

u mnie był taki sam problem to miałem coś tam z gaxnikiem przepustnicą i coś tam ejszcze ogólnie za naprawe dałem 65zł


Obrazek

Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » pt gru 17, 2004 18:17

Tak tylko ja niemam gaznika tylko mechaniczny wtrysk ke-jetronic...



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pt gru 17, 2004 19:18

aha...moze coś z przepustnicą i ogólnymi ustgawieniami :?:


Obrazek

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » pt gru 17, 2004 19:21

Strefa pisze:Tak tylko ja niemam gaznika tylko mechaniczny wtrysk ke-jetronic...
Ale przecież na czymś ten wtrysk się trzyma.



Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » pt gru 17, 2004 20:02

Agamek12 pisze:
Strefa pisze:Tak tylko ja niemam gaznika tylko mechaniczny wtrysk ke-jetronic...
Ale przecież na czymś ten wtrysk się trzyma.
Uszczelki wszystkie były wymieniane...także raczej nie to
Quatro7 pisze:aha...moze coś z przepustnicą i ogólnymi ustgawieniami
Rególacja napewno potrzebna ale musze zacząć od wyrególowania tego zaworu/rególatora wolnych obrotów tylko niewiem jak to ma byc ustawione, jak to juz ustawie jak należy to reszte wyrególuje już pod te ustawienia tego rególatora bo on w najwiekszym stopniu odpowiada za wolne obroty także jak ktoś mialby jakieś informacje jak to ustawic to bardzo prosze...
Ten rególator wystepuje napewno w audi i vw, w ke i k-jetronicu i jest dwu pinowy.
Bardzo mi zalezy na danych rególacyjnych tego urządzonka bo od tego musze zacząć... ](*,)



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » sob gru 18, 2004 00:54

nie bardzo wiadomo o co ci chodzi bo wymieniasz KE i K JETRONICA a to nie to samo i lipa......
W K jest całkiem inny regulator niż w KE i co teraz ?


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » sob gru 18, 2004 01:51

MAREK 74 pisze:nie bardzo wiadomo o co ci chodzi bo wymieniasz KE i K JETRONICA a to nie to samo i lipa......
W K jest całkiem inny regulator niż w KE i co teraz ?
Wyczytałem w "mądrej książce" że ten rególator występuje także w k-jetronicu widać to błąd...
Ja mam Ke-jetronica i ten zawór wygląda dokładnie tak jak na obrazku, rególacja niejest widoczna na tej fotce ale jest, na kluczyk 7.
Jeśli miałbyś jakieś info o rególacji tego zaworu lub cokolwiek w tym temacie to byłbym bardzo wdzieczny :pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
epiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 03:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: epiotr » sob gru 18, 2004 02:29

a czy przypadkiem nie "strzeliło"ci kolektor na gazie tak jak to czasami potrafi???nie jestem znawcą w temacie ale zanim kupiłem golfa rozmawiałem z kilkoma osobami jaki model polecają "pod gazownię"i do takiego właśnie na mechanicznym wtrysku nie polecali gazu bo po jednym,dwóch strzałach nie masz wolnych obrotów,coś się tam w tym wtrysku pier***i i lipa(tak jak mi to znajomy tłumaczył że tam jest"miech"(nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa)i po takim strzale potrafi się delikatnie skrzywić,a fabrycznie jest ustawiony na setne czy dziesiąte milimetra)to samo jest w Audi,ale może się mylę,jak to wymienisz to będzie ok.do kolejnego strzału,a na benzynie jest niezawodny



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob gru 18, 2004 14:36

To fakt, płytka w przepływomierzu jak będzie skrzywiona to auto zgłupieje, a regulator wymień na inną używke, której nikt nie regulował. Bynajmniej ja nie słyszałem żeby ktoś w tym regulatorze grzebał. Sprawdź też czy wtryskiwacz pomocniczy czy cały czas nie podaje paliwa.



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » sob cze 06, 2009 16:55

kolego STREFA doszedłeś z tym wtryskiem?

Gdzie kupowałeś te uszczeleczki pod wtryski?

ja mam k-jetronik i mam ten zawór ze sróbką regulacyjna, ale też nie wiem jak to sie reguluje :otepienie:
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 17:00 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 366 gości