Problem z ukladem chlodzenia!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pagor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 01, 2006 16:42
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Problem z ukladem chlodzenia!!!!!

Post autor: pagor » śr lut 01, 2006 18:44

Witam. Wiem ze ten temat byl poruszany wielokrotnie ale mam problem z ukladem chlodzenia z ktorym nie moge sobie poradzic. Nie moge pozbyc sie cisnienia u ukladzie tzn. weze twarde. wymienilem chlodnice i znowu tworzy sie cisnienie. Temperatura plynu jest ok, termostat sie otwiera(ale jest nieoryginalny), olej wporzadku, w plynie nie widac sladow oleju. Bylem u mechanika ktory zrobil mi test obecnosc spalin w zbiornku wyrownawczym ale pomiar wykazal brak spalin wiec uszczelka przy glowicy prawdopodobnie odpada. Dzis puscila uszczelka przy laczeniu gornego krućca z silnikiem. Nie wiem juz co robic. Czy moze to byc spowodowane uszkodzonym korkiem ze zbiornka wyrownawczego??? Prosze o pomoc. Wczecniej mialem wode w ukl chlodzenia. Czy to moze byc skutek zakamienienia?? Z gory dziekuje za odpowiedzi



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 01, 2006 18:48

pagor pisze:Czy moze to byc spowodowane uszkodzonym korkiem ze zbiornka wyrownawczego???
Jak najbardziej.Korek jest tak skonstruowany że po osiągnięciu pewnego poziomu ciśnienia działa jak zawór bezpieczeństwa upuszczając jego nadmiar.Proponuje zmienić korek,koszty nie powinny być duże.



pagor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 01, 2006 16:42
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Post autor: pagor » pt lut 03, 2006 21:38

Siema! Wymieniłem korek a niestety ciśnienie nadal się nie zmienia-jest bardzo duże. Węże są twarde i trudno je ścisnąć. Może wiecie jakie ma byc ciśnienie w układzie chłodzenia? Nie wymieniłem jeszcze termostatu, może to jego wina?A jakie Wy macie ciśnienie? Dzięki za pomoc:).



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » pt lut 03, 2006 21:43

pagor pisze:Siema! Wymieniłem korek a niestety ciśnienie nadal się nie zmienia-jest bardzo duże. Węże są twarde i trudno je ścisnąć. Może wiecie jakie ma byc ciśnienie w układzie chłodzenia? Nie wymieniłem jeszcze termostatu, może to jego wina?A jakie Wy macie ciśnienie? Dzięki za pomoc:).
a sprobuj jeszcze sciagnac wezyk przelewowy z chlodnicy do zbiorniczka i przeczyscir te rurke co wychodzi z chlodnicy moze pomoc. a termostat jest sprawny jesli po nabraniu temp. cala chlodnica sie nagrzala


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 278 gości