Jak podlaczyc podswietlenie termometru (12V) pod deske ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Przemo31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:25
Lokalizacja: Poznan

Jak podlaczyc podswietlenie termometru (12V) pod deske ?

Post autor: Przemo31 » śr lut 01, 2006 11:53

Mam wlasnie termometr cyfrowy z mozliwoscia uzyskania jego podswietlenia poprzez gniazdo zapalniczki. Chcialbym jednak podlaczyc go tak aby w momencie zapalania swiatel albo najlepiej w momencie zaplonu zapalalo mi sie rowniez podswietlenie tego termometru. Nie jestem zbytnio obeznany w takich podlaczeniach, wiec prosilbym o w miare szczegolowy opis jak to zrobic, do czego podlaczyc itp... bede wdzieczny dzieki. Samochod Golf 3 1.4 (ABD)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 01, 2006 11:57

Najlepiej podepnij masę na masę, a plusa do plusa którejś żarówki od podświetlania. Może to być żarówka od podświetlania zapalniczki albo nawiewu, wtedy podświetlanie termometru będzie ci się włanczało razem z postojówkami i światłami.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr lut 01, 2006 12:02

no pod zapalniczke.... jej ostwetlenie itd choc jak mowi taz obojente...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » czw lut 02, 2006 09:57

Zrób tak jak pisze taz. Mase do masy a plus możesz do pomarańczowego przewodu od kostki ISO do radia, bedzie z regulacją intensywności podświetlania.


[img]http://img113.imageshack.us/img113/6610/img23312uz2.jpg[/img]

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw lut 02, 2006 10:10

Nie wiem czy podobnie jest w trójce, ale w 2 mógłbyś wpiąc pod zapalniczkę. Idą 3 przewody. Brązowy - masa, pnastępny jest jakiś tam kolor - zasilanie idzie tylko wtedy gdy są światła włączone i ostatno przewód stały +.


Obrazek

Przemo31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:25
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Przemo31 » czw lut 02, 2006 10:48

No wlasnie jaki kolor kabelka ma masa, a jaki kabelek doprowadzajacy napiecie np. do oswietlenia zapalniczki w Golf 3 ? thx



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw lut 02, 2006 11:05

masa ma zawsze braz. A to z tym oświetleniem łatwo sprawdzić. Bierzesz żaróweczke 12V w oprawce, 2 kable odpinasz wtyczkę z zapalniczki. No i patrzysz. Jeden przewód w mase wpinasz (brąz) a drugi przykładasz najpierw do jednego a potem do drugiego tam gdzie nie bedzie świecić to zostawiasz i włączasz światła. Jak się zapali to to jest plus od świateł. Potem tylko się wpinasz w przewody i szafa gra.


Obrazek

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » czw lut 02, 2006 16:28

Przemo31 pisze:Mam wlasnie termometr cyfrowy z mozliwoscia uzyskania jego podswietlenia poprzez gniazdo zapalniczki
A gdzie kolega taki termometr dostał bo szukam szukam i nic :)
Może jakiś link....

pozdrawiam



Przemo31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:25
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Przemo31 » pt lut 03, 2006 07:53

ultradźwięk pisze:A gdzie kolega taki termometr dostał bo szukam szukam i nic :)
Może jakiś link....

pozdrawiam
Prosze bardzo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83966532 :)
Niestety po przetestowaniu tego termometru musze stwierdzic jedno. Po wlaczeniu podswietlenia rozgrzewa sie obudowa co powoduje zawyzenie nawet o 5'C wskazan termometru wewnetrznego....



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt lut 03, 2006 09:54

Przemo31 pisze:
ultradźwięk pisze:A gdzie kolega taki termometr dostał bo szukam szukam i nic :)
Może jakiś link....

pozdrawiam
Prosze bardzo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83966532 :)
Niestety po przetestowaniu tego termometru musze stwierdzic jedno. Po wlaczeniu podswietlenia rozgrzewa sie obudowa co powoduje zawyzenie nawet o 5'C wskazan termometru wewnetrznego....
I do tego jest za duży, żeby umieścić go w jakimś fajnym miejscu. Przerabiałem to już jakiś czas temu, teraz jestem w trakcie zabaw z innym projektem ale po weekendzie muszę jechać po części na nowy termometr :-)
Będzie nawet podświetlany i na dodatek ładnie w deskę wsadzony (taki plan) zobaczymy jak będzie z realizacją :-)



Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » pt lut 03, 2006 11:19

Dzięki za linka ale szczerze jest troszke za duży, też chciałem coś miniejszego:(
Poszukam jeszcze i jak nie znajde nic ciekawego to chyba skusze się jednak na niego:)

Pozdrawiam



Przemo31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:25
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Przemo31 » pt lut 03, 2006 12:07

ultradźwięk pisze:Dzięki za linka ale szczerze jest troszke za duży, też chciałem coś miniejszego:(
Poszukam jeszcze i jak nie znajde nic ciekawego to chyba skusze się jednak na niego:)

Pozdrawiam
No troche duzy jest to fakt. Ale podswietlenie robi wrazenie. Gdyby tylko udalo sie dokupic gdzies taki czujnik temperatury aby rozgrzana obudowa nie wplywala na wskazania temp. to byloby znacznie lepiej....



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt lut 03, 2006 12:43

Spróbuj go wylutować z płytki termometra i wsadzić na kablu obok obudowy, za deskę rozdzielczą



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » sob lut 04, 2006 13:49

Radze unikac tego termometru bo sam sie na niego naciołem!!!!
Po pierwsze fałszuje wskazania a po drugie ma fatalnie rozwiazane podswietlenie bowiem po jego włączeniu dochodzi dosc głosny pisk z obudowu a odpowiedzialna jest za to cewka od podswietlenia i tak jest ze wszystkimi egzemplazami bo pisalem do handlarza i sam mi to powiedział! KUPA I TYLE!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 397 gości