Czerwona Lamka od Airbag,ów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maniek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 01, 2005 01:08
Lokalizacja: Łódź - OlechóVW
Kontakt:

Czerwona Lamka od Airbag,ów

Post autor: Maniek88 » śr lut 01, 2006 02:57

Siema,,jest sprawa.
Jak były TE mrozy,, przez weekend nie jeżdzilem autkiem. :kac:
Wsiadałem rano w pon. a tu jakby bateri nie bylo!! :hmm: (wiem normalne,ale poprostu nieprzewidzialem tego!)
Wziołem akumulator do naładowania.
Po tym przez cały czas, teraz pali mi sie lampka od poduszek powietrznyc :blush: h. co jest nie tak z komputerem? i co teraz zrobic? help


Volkswagen samochód dla ludu!!

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lut 01, 2006 03:04

odłacz akumulator na chwile, jesli po podłaczeniu klemy o drugim załączeniu kontrolka niezgasnie to czeka Cie wizyta na komputerze typu Vag. Czytałem tez na forum, ktos polecał złaczyc razem obie klemy na 3 minuty i ponoc wszystki błedy maja zniknac, ale tego chyba bym nie polecał....



Awatar użytkownika
Maniek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 01, 2005 01:08
Lokalizacja: Łódź - OlechóVW
Kontakt:

Post autor: Maniek88 » śr lut 01, 2006 03:20

Własnie, zeby taka awarja nie przerodziła sie w jakies jaja!
dzieki
a moze wiesz jaki mniej wiecej jest taki koszt takiej wizyty? (mniej wiecej)


Volkswagen samochód dla ludu!!

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lut 01, 2006 03:24

Maniek88 pisze:Własnie, zeby taka awarja nie przerodziła sie w jakies jaja!
dzieki
a moze wiesz jaki mniej wiecej jest taki koszt takiej wizyty? (mniej wiecej)
ceny sa zróznicowane, od 20 do 50 zł. 50 zł to najabrdziej prawdopodobna kwota jaka zostawisz u elektromechanika. autoryzowane serwisy biora wiecej np w Grudziadzu serwis VW bierze 70 zł



Awatar użytkownika
Maniek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 01, 2005 01:08
Lokalizacja: Łódź - OlechóVW
Kontakt:

Post autor: Maniek88 » śr lut 01, 2006 03:42

Acha czyli jeszcze w miare przezyje ten ból, bo samo sie nie naprawi...


Volkswagen samochód dla ludu!!

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lut 01, 2006 03:50

Maniek88 pisze:Acha czyli jeszcze w miare przezyje ten ból, bo samo sie nie naprawi...
tak, ale na samym poczatku odłacz na chwile aku, tak jak pisałem w 1 poscie



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr lut 01, 2006 05:13

Mam pytanie do kolegi ku_bi dlaczego nie polecasz zewrzeć klem na 3 min , czy coś wtedy może się zresetować na maxa. Ja też czytałem ten post i nie pamiętam aby ktoś to odradzał może wypowie się ktoś kto tak przeprowadzał reset. pozdr.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lut 01, 2006 10:21

twardy pisze:Mam pytanie do kolegi ku_bi dlaczego nie polecasz zewrzeć klem na 3 min , czy coś wtedy może się zresetować na maxa. Ja też czytałem ten post i nie pamiętam aby ktoś to odradzał może wypowie się ktoś kto tak przeprowadzał reset. pozdr.
poprostu cos co niesprawdzone, niewiadome to niepolecam, mam 2 znajomych elektromechanikow samochodowych i oni nigdy tak nierobia, a ja polegam na ich doświadczeniu. :)



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr lut 01, 2006 10:29

Zawsze trzeba pamiętać aby przy odłączanu aku od samochodu, najpierw odłączyć "-" potem "+" jak macie poduchy. Pozatym należy uważać żeby klemy w trakcie odłączania i załączania nie powodowały iskier, bo to też ma wpływa na poduchy. Poduchy są zasilane napięciem rzędu miliwoltów, więc każde drobne zwarcie lub przebicie, a nie pobudzenie samego czujnika zderzenia, powoduje zaświecenie błędu. Tak jak pisze ku_bi możesz najpierw odłączyć aku tak na pół godziny, jak to nie pomoże to pozostaje tylko VAG. Koszt to około 50 PLN za skasowanie błędu, z tym że spotkałem się z takimi przypadkami że już za samo podłączenie do samochodu biorą też 50 PLN. Ale to ekstremalne przypadki. Kumpel ostatnio wyświadczył przysługe sąsiadowi bo niemógł mu odpalić samochód. Podłączył go przewodami pod swój aku i gdy sąsiad odpalił i odjechał zaświeciła mu się kontrolka poduch. Skasowanie 50 PLN, taki to życzliwy kumpel.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości