[MK3] Szyberdach i pasy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MK3] Szyberdach i pasy

Post autor: djtom » wt sty 31, 2006 21:44

1. Dziś było +1 na termometrze więc koło południa postanowiłem wypróbować szyber. Okazało się ze nawet nie drgnie, co więcej, nie ma ŻADNEGO dźwięku nawet skrzypnięcia ani szurania. Jest tylko cichy "klik" w okolicach przycisku. Może poszedł bezpiecznik? Który jest od szyberdachu?

2. Da się jakoś "naciągnać" pas bezpieczeństwa? Tak żeby szybciej się zwijał, obecna sprężyna prawie wcale już nie nawija pasa.

Punkciki czekają :jezor:



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt sty 31, 2006 21:54

2. Da się jakoś "naciągnać" pas bezpieczeństwa? Tak żeby szybciej się zwijał, obecna sprężyna prawie wcale już nie nawija pasa.
niestety pasa nie da sie nacignac moze nawilgotnial i dlatego nie chce sie zwijac, kiedys rozebralem pas bo mialem zdemontowany i nie moglem odblokowac go bo musi byc pod odpowiednim katem i wpadlem na pomysl zeby wlasnie poscic sprezyne i skonczylo sie na poobijanych palcach i nowym pasie,nie rozbieraj go



Awatar użytkownika
Prince2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 20:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Prince2005 » wt sty 31, 2006 22:03

Według Autodaty bezpiecznik nr 21 (drugi z prawej) jest min. od szybra


Obrazek

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt sty 31, 2006 22:24

Hmm, w takim razie coś innego z szybrem jest nie tak bo światło wewnętrzne i zestaw wskaźników działają i są podświetlone... Ma ktoś jakiś pomysł?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Prince2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 20:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Prince2005 » wt sty 31, 2006 22:31

Sprawdź czy mechanicznie możesz go otworzyć( tylko delikatnie) jeżeli tak to szukaj przyczyny w okolicach silniczka. Sprawdz styki (może zaśniedziały) i sprawdź czy dochodzi napięcie do kostki od szybra.


Obrazek

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » wt sty 31, 2006 22:36

1. Dziś było +1 na termometrze więc koło południa postanowiłem wypróbować szyber. Okazało się ze nawet nie drgnie, co więcej, nie ma ŻADNEGO dźwięku nawet skrzypnięcia ani szurania. Jest tylko cichy "klik" w okolicach przycisku. Może poszedł bezpiecznik? Który jest od szyberdachu?

zdejmij osłonę plastikową silnika szyberdachu. jeśli mała czarna osłonka mająca zakrywać miejsce do wsadzenia klucza imbusowego (do awaryjnego zamykania szybra) jest choć trochę w innej pozycji (tzn. odsłania dostęp do tego miejsca) to usłyszysz tylko 'tyk' z przekaźnika, nawet jeśli silnik i cała reszta jest OK.


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt sty 31, 2006 23:08

Jutro z samego rana sprawdzę =) czyli ta osłonka pewnie tak jakby zamyka masę...?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Martinez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 13, 2005 11:29
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

szyber

Post autor: Martinez » śr lut 01, 2006 13:51

u mnie jest to samo z szyberdachem, ani drgnie slychac ze cos tam w silniczku stuka jak naciskam przycisk, recznie otwieram bez problemy



pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: szyber

Post autor: pieko » śr lut 01, 2006 15:19

Ja z sybrem nie mam kłopotu.A jesli chodzi o pasy to tak jak mówi kolega nie da sie nic zrobic.Pozostaje ci szrot i drugi pas.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr lut 01, 2006 15:34

Punkt za pasy dodany. Szkoda.

Co do szybra: zdjąłem osłonkę, poprawiłem zaślepkę, wyjąłem i włozyłem wtyczkę i... nic :( Może jutro będę miał dobrą probówkę wtedy sprawdzę czy w kostce jest prąd. Jednak punkcik za szyber wciąż będzie czekał. Ile może kosztować sam silnik do szyberka? Z tego co widzę na allegro ciężko będzie go zdobyć...


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sweden » śr lut 01, 2006 16:25

djtom pisze:Punkt za pasy dodany. Szkoda.

Co do szybra: zdjąłem osłonkę, poprawiłem zaślepkę, wyjąłem i włozyłem wtyczkę i... nic :( Może jutro będę miał dobrą probówkę wtedy sprawdzę czy w kostce jest prąd. Jednak punkcik za szyber wciąż będzie czekał. Ile może kosztować sam silnik do szyberka? Z tego co widzę na allegro ciężko będzie go zdobyć...
Moja opinia, na 99% padl ci silniczek. U mnie bylo to samo, tyle, ze silniczek potrafil pozniej dzialac np. przez 2 tygodnie po czym znowu padal i tak w kolko :) Pojechalem wiec do elektryka, ktory razu powiedzial, ze to silniczek, ale ze nie bedzie go naprawial bo to za duzo zabawy, a podobno jak juz raz sie sypnie to pozniej trzeba przy nim grzebac co tydzien. Pozostalo znalezc cos na allegro, kupilem prawie nowy :) ( z golfa III z 97 roku ) za 112zl. Czasami trafiaja sie tansze, ale ten moj byl naprawde w super stanie, mam nadzieje, ze jeszcze dlugo mi posluzy, a przy okazji ciegien nie zerwie :D
Pozdr

A tu masz pare linkow, takze nie mow ze ciezko znalezc :P :

http://allegro.pl/show_item.php?item=82910978

http://allegro.pl/show_item.php?item=84042102

http://allegro.pl/show_item.php?item=83676815

http://allegro.pl/show_item.php?item=83681699



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr lut 01, 2006 17:47

Hmm, co wpisałeś w pole "szukaj"...? Bo ani pod "szyberdach golf" ani "szyber golf" podanych przez Ciebie aukcji nie znalazłem... :>

[+]
Jak zmieniałeś silniczek to zdejmowałeś podsufitkę?



Martinez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 13, 2005 11:29
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Martinez » śr lut 01, 2006 18:03

jedna lub dwie srubki (nie pamietam dokladnie) odkrecasz z silniczka, one trzymaja silniczek do dachu, wyciagasz wtyczke i gotowe silniczek masz juz na zewnatrz.

pozdrawiam



sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sweden » śr lut 01, 2006 18:25

djtom pisze:Hmm, co wpisałeś w pole "szukaj"...? Bo ani pod "szyberdach golf" ani "szyber golf" podanych przez Ciebie aukcji nie znalazłem... :>

[+]
Jak zmieniałeś silniczek to zdejmowałeś podsufitkę?
dokladnie tak jak napisal przedmowca, wyciagniecie silniczka nie wymaga demontazu podsufitki, sciagasz plastik, odkrecasz dwie srubki, wypinasz silniczek, podpinasz nowy, przykrecasz i gotowe.

A w allegro wpisujesz " golf szyber* " bez cudzyslowiow :) Znajduje ci wszystko co ma w sobie golf i szyber.... dach, dachu, itd itp :)

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 401 gości