problem z klaksonem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marti82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 24, 2006 08:50
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

problem z klaksonem

Post autor: Marti82 » pn sty 30, 2006 09:15

witam forumowiczów, mam problem z klaksonem a dokładnie to z masą na kierownicy, nie wiem jak podłączyć wałek kierownicy aby była na nim masa gdyz przez to nie działa mi klakson . gdy dotknę mase do stacyjki klakson dział a gdy do wałka kierownicy to nie co zrobic aby na nim była masa, zaznaczam że wszelkie połączenia kończyły sie faiskiem gdyż kabel przy kręceniu kierownica sie urywał....



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn sty 30, 2006 09:28

mase masz na wieloklinie na który zakłada się kierę, zaś plus jest za styku w kształcie kiła (dokładnie go widać po zdjęciu kierownicy) z kolumni wychodzi blaszka która dotykając tego styku za kierownicę powoduje że masz plus pod guzikiem na kierownicy, sprawdż połączenia na samej kierownicy czy tam masz dore styki


:-k ...

Marti82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 24, 2006 08:50
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Marti82 » pn sty 30, 2006 09:35

na kierownicy nie ma masy, tego jestem pewien, plus przy zetknięciu z kierownicą wałkiem kierownicy wieloklinem nie daje sygnału ten wielokilin o którym piszesz nie jest masą, tu mam problem.... plus wiem fgdzie jest i też wiem gdzie w kierownicy jest za to masa znikneła:) inaczej nie ma przejścia masy w wieloklinu na kierownice



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn sty 30, 2006 09:53

to może Ty nie masz plusa na kierownicy

[ Dodano: 06-01-30, 09:02 ]
wysłałem Ci na emalię zdjęcia

[ Dodano: 06-01-30, 09:09 ]
a poza tym na kolumnie (wieloklinie) musisz mieć minus bo jest ona przykręcona ko karoseri


:-k ...

Awatar użytkownika
jank
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:33
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: jank » wt sty 31, 2006 20:46

i właśnie tu jest problem gdyż naprawde na wałku nie tej masy.... gdy zewre plus z wałkiem to nic sie nie dzieje ale gdy tylko połącze wałek z obudową stacyjki to wtedy wszystko w porządku ale jak kojarzysz to zapomocą kabelka nie da rady bo wałek sie kręci i kabelek szybko sie urwie.... nie wiem moze masa która idzie na wałek jest gdzie przrwana między nim a karoserią?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 31, 2006 21:07

kurcze, jest to raczej nie mozliwe bo kolumna jest w wielu miejscach przykręcona do budy, wytłumacz mi jeszcze to-"ale gdy tylko połącze wałek z obudową stacyjki to wtedy wszystko w porządku" - nie bardzo wiem jak to robisz i dla czego do stacyjki


:-k ...

Awatar użytkownika
krolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt lip 15, 2005 22:23
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: krolo » wt sty 31, 2006 21:16

a moze by tak kolega bezpieczniki sprawdzil bo to raczej nie mozliwe by tam masy nie bylo to raczej plusa moze nie byc, no ale roznie to bywa :jezor:


[url=http://www.vwteamkutno.pun.pl/forums.php]WWW.VWTEAMKUTNO.PUN.PL[/url]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 31, 2006 21:18

krolo pisze: moze by tak kolega bezpieczniki sprawdzil bo to raczej nie mozliwe by tam masy nie bylo to raczej plusa moze nie byc, no ale roznie to bywa
ale mówi że w jakimś momencie trombi


:-k ...

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt sty 31, 2006 21:19

tam nie ma zadnego plusa jeden przewod jest to masa z kolumny kierownicy dochodzi do jednej blachy w kierownicy od nastepnej blachy odchodzi drugi przewod ktory jest dolaczony do takiego kolka u dolu kierownicy po ktorym slizga sie taka mala blaszka ktora dalej polaczona z instalacja daje minus do klaksonu. to dziala tak samo jak krancowka w drzwiach i nie ma tam plusa tylko masa



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 31, 2006 21:32

kesier pisze:tam nie ma zadnego plusa jeden przewod jest to masa z kolumny kierownicy dochodzi do jednej blachy w kierownicy od nastepnej blachy odchodzi drugi przewod ktory jest dolaczony do takiego kolka u dolu kierownicy po ktorym slizga sie taka mala blaszka ktora dalej polaczona z instalacja daje minus do klaksonu. to dziala tak samo jak krancowka w drzwiach i nie ma tam plusa tylko masa
masz wyrażnie zaznaczony "+" i "-" kolorem czerwonym zaznaczyłem gdzie nz kierownicy masz wybite bieguny


:-k ...

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt sty 31, 2006 21:36

no i jak zwierasz klakson to + i - no to razem = ZWARA , OD KIEDY TO ZWARCIE DWOCH ROZNYCH BIEGONOW POWODUJE ZADZIALANIE CZEGOKOLWIEK OPROCZ BEZPIECZNIKA

[ Dodano: Wto Sty 31, 2006 20:38 ]
- jest oznaczony jak ogolna masa calego auta a + to przewod idacy do klasonu a nie fizyczny + z potencjalem



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 31, 2006 21:56

kesier pisze:no i jak zwierasz klakson to + i - no to razem = ZWARA , OD KIEDY TO ZWARCIE DWOCH ROZNYCH BIEGONOW POWODUJE ZADZIALANIE CZEGOKOLWIEK OPROCZ BEZPIECZNIKA
nie no chłopie nie zasmucaj mnie przecież kierownica tam gdzie naciskasz żeby klakson działał to jest z gumoplastiku(to prądu nie przewodzi) stąd musi być dobrowadzoni + i - , defakto minus na kier. jest brany z wieloklinu kokumny(to coś na czym jest założona kiera a) + jest brany że styku kołowego pod kierownicą( ta blaszka o której starałeś się niezrozumiale napisać),czyli jak zewrze te dwa przewodu nz zdjęciu to powinien klakson działać


:-k ...

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt sty 31, 2006 22:00

misiek10111 pisze:
kesier pisze:no i jak zwierasz klakson to + i - no to razem = ZWARA , OD KIEDY TO ZWARCIE DWOCH ROZNYCH BIEGONOW POWODUJE ZADZIALANIE CZEGOKOLWIEK OPROCZ BEZPIECZNIKA
nie no chłopie nie zasmucaj mnie przecież kierownica tam gdzie naciskasz żeby klakson działał to jest z gumoplastiku(to prądu nie przewodzi) stąd musi być dobrowadzoni + i - , defakto minus na kier. jest brany z wieloklinu kokumny(to coś na czym jest założona kiera a) + jest brany że styku kołowego pod kierownicą( ta blaszka o której starałeś się niezrozumiale napisać),czyli jak zewrze te dwa przewodu nz zdjęciu to powinien klakson działać
sprawdz lepiej dobrze zobacz co zwiera sie po nacisnieci klaksonu w kierownicy , no to jak tam jest plus i minus to wtlumacz mi zasade dzialania tego klasonu tymi blaszkami w kierownicy poprostu zamykasz obwod nie ma tam plusa!!!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 31, 2006 22:07

ten kabel(a zdjęciu czarny) jest prypięty do jeszcze jednaj blaszki która jest na samym guziku i teraz jak naciśniesz guzik to ta blaszka dotyka tej blaszki koloru miedżi(na zdjęciu z gąbką) i zamyka obwód i klakson działa


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości