Dziwne rzeczy z kierunkowskazami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

asasas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:15
Lokalizacja: Krk

Dziwne rzeczy z kierunkowskazami

Post autor: asasas » pn sty 30, 2006 08:48

Witam wszystkich !!!

Mój problem polega na dziwnym zachowaniu świateł.Gdy włączam lewy kierunkowskaz to z przodu miga lewy z boku też a z tyłu miga prawy i światła stopu, to samo jest z prawym kierunkowskazem tzn. z przodu OK a z tyłu lewy. Gdy wciskam hamulec to ztyłu gasną swiatła (czerwone) i zapalają siędwa kierunkowskazy. Czasem też gdy gaszę silnik z wciśniętym hamulcem to on pracuje dalej ,chociaż juz wyciągnę kluczyk, dopiero jak puszcze hamuec to gaśnie. Jednak gdy wyłącze swiatła to wszystko chodzi w porządku

Podejrzewam że mogą być trzy powody:

1.Po pierwsze nie mam nadkoli z tyłu i mogło cośtam zahlapać

2.Pod drugie miałem dwa dzwony z przodu , nie bardzo poważne ale zawsze coś mogło się stać

3.Przełącznik światel ,ponieważ gdy wyłącze swiatła to wszystko chodzi w porządku

Proszę o pomoc

pozdrawiam
Sławomir



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » pn sty 30, 2006 09:15

Masa, masa i jeszcze raz masa! Sprawdz masę na tylnych światłach. Nie masz masy i i jest dyskoteka.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn sty 30, 2006 09:29

dokładnie, pozdejmuj wykładzine w bagażniku (jeśli masz), i posprawdzaj mase z lewej i prawej strony, u mnie było podobnie jak minimalnie poluzowała się jedna śróbka od masy...


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

asasas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:15
Lokalizacja: Krk

Post autor: asasas » pn sty 30, 2006 10:25

ok szefie, tylko jak to zrobić. Z tyłu po lewej stronie idzie wiązka przewodów, czy to o to chodzi ?


Dzięki za szybką pomoc



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » pn sty 30, 2006 10:40

Jeżeli chodzi o mnie to popatrzę na to wieczorem bo jestem teraz w pracy a dokładnie już nie pamiętam gdzie to było. Wiem że u mnie było to w tym panelu od lamp tylnych. Mnie sie od ciepła żarówek zesmażył sie ten plastik w którym są te żarówki i właśnie zgubiła mi sie masa. Ja zlutowałem tylko taki mały kabelek długości 20 cm i dałem masę w inny miejscu i wszystko wróciło do normy



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn sty 30, 2006 23:05

nie wiem jaki masz samochod, ale w mk2 to lewej i po prawej stronie bagaznika masz kilka brazowych kabelkow przykreconych do karoserii śrubą 10


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Maecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 24, 2006 00:01
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: Maecki » pn sty 30, 2006 23:43

Miałem identyczne objawy.Też dyskoteka z kierunkami itd. Jest to brak masy !!! ja jej nie miałem z tyłu w lewym swietle jak ściągnołem kostke na jednym z połączeń miałem lekki nalot (zaśniedziałe).Zobaczyłem to dopiero w swietle dzienny bo dzień predzej ogladalem to przy żarówce w garażu i nie zauważyłem tego. Kropelka WD-40 pomogła



Awatar użytkownika
Per
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Per » wt sty 31, 2006 21:40

MASA
Połączenie z masą padło, sprawdz to a wszystko będzie git
Zresztą koledzy już napisali
Wazelina techniczna podkładka, nowa nakrętka ,ewentualnie zawadzający lakier zdrap żeby był dobry styk i to cała filozofia
Dodam że brak masy wpływa na osiągi, obroty silnika benzy...sam się otym przekonałem, nawet gasnoł na wolnych obrotach.


Nie naprawiajcie na siłe tego, co działa !

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 192 gości