Chlodnica oleju?????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Chlodnica oleju?????

Post autor: Krzylu » czw gru 16, 2004 00:20

mam pytanko zwiazane z chlodnica oleju czy do diesla podejdzie chlodnica od benzyny(chodzi o chlodnice od Garbusa)czy jest jakas roznica?czy trzeba szukac lepiej od diesla
oraz co daje taka chlodnica oprucz tego ze temperatura oleju jest nizsza czy przeklada sie to jakos na trwalosc silnika????i czy jest sens ja zakladac
dzieki z gory



Ari

Post autor: Ari » czw gru 16, 2004 00:33

Jetta nie jest raczej autem sportowym wiec nie jest koniecznoscia montowanie takowej chlodnicy nie ma w tym obiegu zadnego termostatu wiec olej jest chlodzony bez przerwy...(chyba ze czegos nie wiem),predzej zagotujesz plyn chlodzacy niz olej :) ale to Twoja bryka ;)



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw gru 16, 2004 00:47

dzieki
dlatego sie pytam czy jest sens sie bawic moze najpierw zamontuje sobie wskaznik temperatury oleju a pozniej cos bede kombinowal
chociaz nawet w Garbusie jest chlodnica oleju a to to juz NAPEWNO nie jest auto sportowe moze dlatego ze nie jest chlodzone woda sam juz nie wiem pozyjemy zobaczymy



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » czw gru 16, 2004 02:31

to w takim razie czegoś nie wiesz


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw gru 16, 2004 03:25

na garbatych sie nie znam i nawet silnika tego nie widzialem tylko slyszalem ze jest chlodnica oleju takze w czym rzecz????
Marek chodzilo mi czy zakladac chlodnice czy nie
najlepiej przed zderzak :grin:



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » czw gru 16, 2004 19:35

oki, ale np. w silniku RP (w passacie konkretnie, benzyna 1.8 l. 90 KM, monowtrysk) też nie sportowym bynajmniej, chłodnica oleju jest montowana fabrycznie. Z tym że nie jest to chłodnica taka jak w układzie chłodzenia (wymiennik ciecz-powietrze),tylko jest włączona w układ chłodzenia silnika, chłodzenie odbywa się cieczą. I w dieslu chyba jest tak samo. Nie ma zatem obawy, że olej się zbytnio wychłodzi (wymiennik ciepła jest to małe prostopadłościenne pudełko montowane pod filtrem oleju). To ciecz chłodząca silnik ma odebrać nadmiar ciepła z oleju, nie powietrze zewnętrzne.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw gru 16, 2004 20:15

mam RP ale nie przypominam sobie zeby byla tam chlodnica oleju, jutro jeszcze zerkne :D



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » czw gru 16, 2004 20:29

daaroo pisze:mam RP ale nie przypominam sobie zeby byla tam chlodnica oleju, jutro jeszcze zerkne :D
ja u siebie dostawialem chlodnice oleju

Obrazek
Obrazek


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw gru 16, 2004 23:07

to srebrne cus to jest chlodnica oleju mam takie cos u siebie i chlodzenie odbywa sie za pomoca wody z ukl chlodzenia a mi chodzi o taka gdzie powietrze chlodzi olej
chodzilo mi o to czy taki olej wystawiony przed zderzak nie zamocno schlodzi oleju ze bedzie on nie dobrzany i czy to dobre jest dla silnika



Ari

Post autor: Ari » czw gru 16, 2004 23:19

MAREK 74 pisze:to w takim razie czegoś nie wiesz
napewno wielu rzeczy :)



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » czw gru 16, 2004 23:29

Krzylu pisze:to srebrne cus to jest chlodnica oleju mam takie cos u siebie i chlodzenie odbywa sie za pomoca wody z ukl chlodzenia a mi chodzi o taka gdzie powietrze chlodzi olej
chodzilo mi o to czy taki olej wystawiony przed zderzak nie zamocno schlodzi oleju ze bedzie on nie dobrzany i czy to dobre jest dla silnika
własnie taką zewnetrzna powietrzną chłodniczke własnie kupiłem i bede montował, tez jestem ciekawy efektów, pewnie w zimie bedzie troche zimny olej, ale latem to powinno wyjsc na dobre, szczególnie przy rajdowaniu na zlotach


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt gru 17, 2004 00:09

Ari pisze:
MAREK 74 pisze:to w takim razie czegoś nie wiesz
napewno wielu rzeczy :)
jak kazdy nikt wszystkiego niewie :green_fuck:



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

nie wiem Borys jaka zakupiles

Post autor: MaLiBU » pt gru 17, 2004 00:30

ale qpel w corsie ma dostawiona chlodnice oleum i normalnie jest w niej termostat, wiec nie ma ryzyka wychlodzenia zbytniego

Borys pisze:
Krzylu pisze:to srebrne cus to jest chlodnica oleju mam takie cos u siebie i chlodzenie odbywa sie za pomoca wody z ukl chlodzenia a mi chodzi o taka gdzie powietrze chlodzi olej
chodzilo mi o to czy taki olej wystawiony przed zderzak nie zamocno schlodzi oleju ze bedzie on nie dobrzany i czy to dobre jest dla silnika
własnie taką zewnetrzna powietrzną chłodniczke własnie kupiłem i bede montował, tez jestem ciekawy efektów, pewnie w zimie bedzie troche zimny olej, ale latem to powinno wyjsc na dobre, szczególnie przy rajdowaniu na zlotach


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt gru 17, 2004 01:09

Borys pisze:
daaroo pisze:mam RP ale nie przypominam sobie zeby byla tam chlodnica oleju, jutro jeszcze zerkne :D
ja u siebie dostawialem chlodnice oleju

Obrazek
Obrazek

ile dales za taka kompletna chlodniczke oleju ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości