wskaźniki przestały działać....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

wskaźniki przestały działać....

Post autor: lukopr » śr sty 25, 2006 22:16

Witam mam problem z passatem B4 1.9TDI staruszka.. a mianowicie, podczas mrozow - 30 nie chciał zapalic i padł akumulator, po naładowaniu i podłaczeniu go przestały działac wszystkie wskaźniki tj obr... temp.. predko... itd liczniki kilometrow, kontrolki działaja.. godzina tez.. boshe nie mam pojecia co to moze byc...? mam tylko nadzieje ze komputer nie ucierpiał... :panna:
Moze ktos wie co mozna samodzilenei zrobic w takiej sytuacji...?? :chytry:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » śr sty 25, 2006 22:23

Dość dziwny przypadek. Próbowałeś ładować akumulator który był podłączony w samochodzie ?? Czy jak wyciagałeś go z auta to nie zrobiłeś gdzieś zwarcia ?? Czy samochód teraz Ci normalnie odpala ??



greg

Post autor: greg » śr sty 25, 2006 22:41

lukopr pisze:wskaźniki tj obr... temp.. predko... itd liczniki
po mojemu to nie masz problemu czasem z masą na silniku? czemu pytam bo to wszystko co opisałeś to ma z tym związek.... a odpaliłeś auto?



MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MistiqChild » śr sty 25, 2006 22:48

hmmm... u mnie po włożeniu nowego aku przestały działać:
zegarek
lampka oświetlenia wnętrza
radio
jedno światło drogowe

No i teraz się zastanawiam czy to bezpieczniki czy niedajboże coś więcej :/
Najbardziej to się boje o radio.
Jutro muszę posprawdzać wszystkie bezpieczniki w skrzynce.



greg

Post autor: greg » czw sty 26, 2006 00:13

MistiqChild pisze:hmmm... u mnie po włożeniu nowego aku przestały działać:
zegarek
lampka oświetlenia wnętrza
radio
jedno światło drogowe
no to bezp 11,12,16,22



lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » czw sty 26, 2006 18:17

Rafał G2 pisze:Dość dziwny przypadek. Próbowałeś ładować akumulator który był podłączony w samochodzie ?? Czy jak wyciagałeś go z auta to nie zrobiłeś gdzieś zwarcia ?? Czy samochód teraz Ci normalnie odpala ??
akumulatore był oczywiscie wyjety i ładowany poza saomochodem... samochod normalnie odpala i mozna nim jeździć.. nie działaja zadne wskazówkowe wskaźniki.. kurcze nie mam pojecie co to moze być, Znajomy poradził mi zeby odłaczyc komputer i podłaczyc ponowienie.. niestety nic to nie dało... :panna: żadnych zmian... ech.. bezpieczniki wszytki sprawne, przekaźniki chyba nie mają nic do tego? według elektronikow/elektryków nie


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MistiqChild » czw sty 26, 2006 22:40

greg pisze:
MistiqChild pisze:hmmm... u mnie po włożeniu nowego aku przestały działać:
zegarek
lampka oświetlenia wnętrza
radio
jedno światło drogowe
no to bezp 11,12,16,22
Greguś...

Radio, lampka wewnętrzna i radio to u mnie bezpiecznik nr.... 3 ;)
Dzisiaj znaalazłem przypalankę. Od razu zaczeło wszystko ładnie śmigać a co do światła długiego to robi mi się jakieś zwarcie na kablach. Muszę elekrykowi dac to do zrobienia bo tam kabelki widać że na partyzanta były robione ...jak mój cały golfik zresztą :/



greg

Post autor: greg » czw sty 26, 2006 23:01

czyli bezpieczniki + zwarcie było?



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » czw sty 26, 2006 23:18

znajomemy też przestał działać obrotomierz (był wyjmowany akumulator), pojechał do mechanika podłączyli mu autko pod kompa i obrotomierz znowu działa. Gdzieś wyskoczył błąd poprosty tylko że to było alfa romeo a nie VW :/



MistiqChild
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pt cze 17, 2005 03:23
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MistiqChild » czw sty 26, 2006 23:20

greg pisze:czyli bezpieczniki + zwarcie było?
No bezpiecznik ten od oświetlenia radia i zegarka to może juzze starości padł a zwarcie z lampą przednią gdzieś też jest.



tomaszprzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:15
Lokalizacja: poznań

Post autor: tomaszprzy » wt sty 31, 2006 15:05

U ojca w Pasku ta sama sytuacja. Szpec od elektroniki samochodowej (gdzie Jan sie udał)miał juz takie przypadki. Stwierdził ze licznik do wymiany coś w nim co sie nie wymineia jest spalone. Na początku wskazówki świrowały, po ściągnięciu klemy przez chwile w porządku. Teraz martwe.



lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » ndz lut 05, 2006 15:02

tomaszprzy pisze:U ojca w Pasku ta sama sytuacja. Szpec od elektroniki samochodowej (gdzie Jan sie udał)miał juz takie przypadki. Stwierdził ze licznik do wymiany coś w nim co sie nie wymineia jest spalone. Na początku wskazówki świrowały, po ściągnięciu klemy przez chwile w porządku. Teraz martwe.
U mnie dokładnie to samo... spec stwierdził ze wslaźniki do wymiany... takze KUPIE WSKAŹNIKI DO PASSATA B4 TDI !!!!!!! :bajer:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 470 gości