Golf mk3- Leci mi olej z chłodnicy oleju ,pomocy .

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Golf mk3- Leci mi olej z chłodnicy oleju ,pomocy .

Post autor: jojo » śr sty 25, 2006 16:49

Golf 3 , 2.0 8V ABA .Leci mi olej z chłodnicy oleju , czy może mi ktoś opisać dokładnie jak naprawic tą usterkę ? Wiem ,że chyba tam jest jakiś oring gumowy .Prosze opisać mi jak go wymienic ( co trzeba odkręcić , płyn chłodniczy spuścić ?). Na co zwrocić uwagę .
z gory dziękuję



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » śr sty 25, 2006 17:10

miedzy chlodnica a ta lapa filtra jest o-ring i to na nim cieknie
ale moze pomoze mocniejsze dokrecenie chlodnicy oleju ale w tym celu musisz odkrecic filtr oleju jak go odkrecisz to zobaczysz na tym gwintowanym kruccu nakretke i to ona trzyma chlodnice oleju pewnie leci bo stwardnial z zimna i puszcza wiec dokrec go ta nakretka a jak nie pomoze to bedziesz musial wymienic ten o-ring na nowy koszt a ASO 10 zeta

ja dla pewnosci bym wymienil odrazu na nowy ale same dokrecenie jest szybsze jednak moze sie okazac nie skuteczne wiec sam zdecyduj

polecam wymienic na nowy o-ring bo tamten napewno juz sie odksztalcil i nie bedzi nigdy trzymal tak jak nowy

a plynu chodniczego nie trzeba spuszczasc



pozdrawiam



jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jojo » śr sty 25, 2006 17:29

dzięki za odpowiedź , a czy filtr oleju idzie juz do kosza czy ten sam może być ?
A do wymiany tego o-ringu wystarczy odkręcić filtr i tylko tą nakrętke pod filtrem ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AllaTride i 402 gości