[mk2]BIAŁY OSAD POD KORKIEM WLEWU OLEJU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

karul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 14, 2005 21:51
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

[mk2]BIAŁY OSAD POD KORKIEM WLEWU OLEJU

Post autor: karul » śr sty 25, 2006 13:37

na zimnym silniku pod korkirm oleju osadza sie biała maz co to moze byc i czym to jest spowodowane ...przy okazji dołaczam fote auta gdyby ktos był zainteresowany kupnem . pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz lut 12, 2006 16:26 przez karul, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » śr sty 25, 2006 13:49

ta maź tworzy się najczęściej w zimę jak jeździsz na krótkich odcinkach silnik jest niedogrzany, powinieneś troszkę pojeździć i rozgrzać silnik bo przez tą maź mozesz mieć sporo problemów ona zamardza i blokuje odpowietrzenie silnika a co za tym idzie ciśnienie wraz z olejem wywala albo przez bagnet albo pzez symeringi - było sporo pisane o tym na forum ostatnio


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

karul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 14, 2005 21:51
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: karul » śr sty 25, 2006 15:09

da sie to jakosc całkowicie usunąc z silnika ?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 25, 2006 15:17

karul pisze:da sie to jakosc całkowicie usunąc z silnika
W poście kolegi jest napisane - przejechać się trochę więcej i maź zniknie.



pitrusza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 09, 2005 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pitrusza » śr sty 25, 2006 18:06

To nie tylko zdarza sie zima, ogolnie korek w golfie moze byc troche jasny od spodu gdy silnik nie dogrzany i ma to wiekszosc golfow, ktore przyjezdzaja do nas na wymiane oleju. A na odme trzeba uwazac, bo sam ostatnio stracilem w ten sposob olej. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr sty 25, 2006 19:50

Dla bardzo dociekliwych żeby zamknąć temat MAAAAAAZIIIIIII POD KORKIEM:

Jak mazia jest łącznie: drażniąco słodka, ma oczka płynu jak w rosole i jest szaroburobrunatna, i np. tworzy warstwę dochodzącą do 0,5 cm grubości pod pokrywa zaworów przy korku, to w oleju jest glikol (płyn chłodniczy). :helm: I po rozgrzaniu i przegonieniu auta za bardzo nie chce znikać.

Pod warunkiem, że układ jest zalany tak jak być powinno płynem CHŁODNICZYM a nie wodą.

Uwaga. Trucizna. Mało smaczne. Nie żreć kilograma, nie rozsmakowywać się, nie połykać, wziąć na palec, tylko dotknąć języka, zaraz język wytrzeć chusteczką. Wypłukać w ustach łykiem piwa. Resztę piwa można wypić Autor tak zrobił i żyje, a przy okazji naprawił auto. I wspomógł budżet akcyzą nie tylko paliwową.

Jeśli nie jest słodkie, jest tego mało i ma biały (no, albo w okolicach) kolor - to na pewno są to sktropliny pary wodnej ze spalin i powietrza dostającego się do skrzyni korbowej silnika, po porządnym rozgrzaniu auta i przejechaniu np. 50 km, albo wraz z wiosną powinno zniknąć

Następny pytający o maź dostanie od admina kilo gratis. Do konsumpcji na miejscu. Popitki i zakąski forum nie zapewnia. :)
Ostatnio zmieniony śr sty 25, 2006 19:54 przez czyś, łącznie zmieniany 1 raz.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
ben29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 23:55
Lokalizacja: Znad Jeziora Roznowskiego
Kontakt:

Post autor: ben29 » śr sty 25, 2006 19:52

Witam,
mam ten sam problem, zobacz ponizej


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=34456


Kupię listwy boczne na tylne błotniki z napisem GT
wersja 3d.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 25, 2006 21:32

czyś, Dobre!!! Popieram pomysł!!!



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » czw sty 26, 2006 19:44

Metoda śmieszna, ale skuteczna. Auto mi delikatnie świrowało, nie wiedzaiałem co jest, a widocznych ubytków płynu nie było wcale.
Ale kilka symptomów wskazywało na kłopoty z uszczelką pod głowicą: delikatne przegrzewanie, wycieki z układu chłodzenia nie do opanowania, i ta maź, której m. zd. było za dużo.
Znajomo mechanicy stweierdzili, że to nie jest uszczelka. Ale myśl nie dawała mi spokoju, więc sprawdziłem w taki sposób, jak opisałem, bo np. było tego dużo i nie znikało po 2 godzinach latania autem po mieście na niskich biegach.
Wskazane byłoby zmierzyć jeszcze kompresję dla pewności, ale darowałem sobie.
Zdjąłem głowicę i co się okazało?
Uszczelka z widocznymi śladami przepaleń między cylindrami a kanałami chłodziwa (czarne smugi od przegrzania i spalin). Głowica nie była planowana przy poprzedniej wymianie uszczelki itp.

Próba "na smak" była bezbłędna, było to początkowe stadium walniętej uszczelki. Stara uszczelka jeszcze leży w garażu. Ślady przepalenia są ewidentne i widoczne wyraźnie. Oszczędziłem sobie kłopotów typu zasyfiony totalnie olej (płynu przeciekało na tyle mało, że maź była pod pokrywą zaworów i w odmie tylko), tj. praktycznie dwukrotna jego wymiana z okazji naprawy po totalnym wywaleniu uszczelki, wżery w bloku lub głowicy itp. A jeszcze np. holowanie, i inne cuda, w momencie gdy uszczelka padłaby totalnie (co nastąpiłoby wkrótce, bo nawet blachy na uszczelce były całkowicie popękane, a materiał uszczelki między cylindrami a kanałami chłodziwa całkowicie skruszały i osypujący się)

Po naprawie maź wróciła, ale w minimalnej, tyciej tyciej ilości, jest bialutka i lekko gorzka, tak jak olej silnikowy. I to są skropliny z pary wodnej. W passacie ma kolor beżowo-szary, ale też jest jej maluteńko. I słodka nie jest na pewno (tj. drażniąco słodka - wystarczy porównać smak płynu ze zbiorniczka z mazią - jak jest podobny, to będzie to glikol w oleju).


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz lut 12, 2006 16:12

za krótki przebiegi a silnik nie dogrzany ,jeszcz może być jokość oleju



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości