Zalane wnętrze, walka ze smrodem przegrana - co robić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 21:40
Lokalizacja: A-chow
Kontakt:

Zalane wnętrze, walka ze smrodem przegrana - co robić?

Post autor: GS » pt lip 23, 2010 10:52

Katastrofa. Parę tygodni temu po obfitych opadach deszczu miałem w Golfie bajorko. Zawiniły zatkane odpływy z szyberdachu. Szybko osuszyłem kabinę, ale nie zrobiłem tego wystarczająco dobrze i teraz jest problem.

Auto stoi cały czas z otwartymi szybami, wszystkie elementy wnętrza są suche. Po nocy z szybami zamkniętymi, w środku panuje jednak okropny smród, więc coś już pewnie gnije.

Sam już nie mam siły z tym walczyć, najchętniej bym oddał auto do jakiegoś warsztatu, w którym zajmują się ratowaniem takich przypadków. Znacie taki warsztat w Krakowie i okolicach? A może jest jeszcze coś, co mógłbym zrobić sam?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt lip 23, 2010 10:55

Wypatrosz wnętrze bo filce nie wyschną. One mają od góry warstwę bitumiczną. Jak je zalałeś to chętnie przyjmą wodę ale oddać już nie tak łatwo. Wyjmij fotele, zdejmij dywaniki, wyjmij wszystkie izolacje i wysusz. Jest ciepło i łatwo wyschną. Ja swoje folce jeszcze prałem - oczywiście ręcznie. Z tym ze ja to robiłem w marcu i tak dobrze nie schnęło. Za taką usługe możesz sporo zapłacić. Lepiej zrobić samemu. Jak zaczniesz to zobaczysz jak łatwo to idzie. Jeśli bedziesz miał jakieś pytania to wal.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt lip 23, 2010 10:58

Nie tak dawno wylało mi się za fotel kierowcy przewożone od gospodarza mleko. To dopiero był hmmm... zapach!
Rada jest prosta lecz pracochłonna (u mnie się całkowicie sprawdziła): całkowity demontaż wykładziny z podłogi i leżących pod nią mat wygłuszających, wypłukanie wodą (najlepiej o nie całkiem zimną!) i dokładne wysuszenie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości