Rozrusznik słabo kręci w MK1 TD co to a przyczyna może być??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Rozrusznik słabo kręci w MK1 TD co to a przyczyna może być??

Post autor: rogra » wt sty 24, 2006 11:54

witam,od kilku dni (tzn.jak są te mrozy)zauważyłem że mój rozrusznik słabo kręci ,sytuacja wygląda jak by akumulator był słaby,wyjąłem ten rozrzusznik rozkręciłem w środku był cały czarny od pyły ze szczotek,podłączyłem go bez wkładania do skrzyni kręcił dobrze,włożyłem go akumulator naładowałem i nadal kręci jak by słaby był ako oraz grzeją się przewody od AKUMULATORA plus i minus są gorące ,co to może być czy jakaś tulejka czy co?????????



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt sty 24, 2006 13:18

Trochę zawaliłeś sprawę.Jeśli miałeś rozrusznik rozebrany trzeba było sprawdzić tulejki, wyczyścić styki, może szczotki.Jeśli kable są gorące to prawdopodobnie tulejki są mocno wyrobione i wirnik stawia duży opór.Do tego gęsty olej i kłopot.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » wt sty 24, 2006 13:27

Gesty olej i ciezko ruszyc wałem i tyle



rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » wt sty 24, 2006 13:45

w rozruszniku jest jedna tulejka a druga w skrzyni czy obie wymienić???????a olej to jaki najlepiej wlać,ale myśle że to nie olej



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » wt sty 24, 2006 14:43

chodzi o olej w silniku ze przy takich mrozach jest bardzo gesty i rozrusznik nie ma sily obrocic walem



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » wt sty 24, 2006 15:44

mam ten sam kłopot i też prawdopodobnie tuleje w rozruszniku na świeżo naładowanym aku ledwo co kręci i nie chce zapalać także jutro serwis
mam dobry serwis gdzie robią takie cuda jakby kto chciał sie wybrać podaje namiary

Elektromechanika i Mechanika
ul. Omulewska 13 A
tel 870 52 47


Cena warta roboty już pare razy u nich naprawiałem auta swoje i znajomych i nie mam zastrzeżeń co do nich


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości