Katalizator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 09, 2008 17:06
Lokalizacja: Lublin

Katalizator

Post autor: jarzu » czw lip 22, 2010 12:25

Witam forumowiczow pisze do Was z takim problemem a mianowidzie bylem dzis w warsztacie w celu polatania tlumika a przynajmniej tak mi sie wydawalo ze to dziura w tlumiku niestety okazalo sie ze mam padniety katalizator(i w sumie zgadzalo by sie auto jest mocno zamulone), teraz pytanie do was co z tym fantem zrobic?Jak sie pobierznie zorientowalem koszt nowego kata to ok 900-1000zl, mechanik doradzil mi zeby w jego miejsce wstawic rure lub strumienice i tak jezdzic, powiedzial ze bedzie pewnie glosniej chodzic ale bedzie szlo lepiej bez kata, ale z tego co wiem wywalanie kata nie zawsze pozytywnie odbija sie na osiagach, z gory dzieki za wszelkie rady i pomoc....



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw lip 22, 2010 12:50

Ogólnie zaraz ktoś rzuci hasła "strumienica", "wywal środek wspawaj rurę". Ja powiem kup nowy
http://moto.allegro.pl/item1159215925_k ... o_kat.html
http://moto.allegro.pl/item1138935624_k ... x_kat.html
http://moto.allegro.pl/item1150281881_k ... _opel.html

Po coś on jest. To my decydujemy jakie środowisko zostawimy naszym dzieciom... no i czym oddychamy.
Za stary kat jeszcze niezła sumkę weźmiesz. I cię mechanik nie orżnie zostawiając go dla siebie.
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 12:51 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lip 22, 2010 12:54

święta racja , wymień na nowy , ja mam taki za 300 zł i juz trzy lata siedzi bezproblemowo



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw lip 22, 2010 12:59

Aha, jeszcze jedna sprawa: nie będziesz się cykał z wyjazdem za granicę. Np w Niemczech nie znają się na dowcipach pt. strumienica w miejsce kata lub rura w miejsce kata.



jarzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 09, 2008 17:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jarzu » czw lip 22, 2010 16:41

Dzieki Panowie za podpowiedzi.Z tym ze mam pewne opory przed ladowaniem uniwersalnego kata, poza tym z gory przepraszam ze nie podalem silnika to 2.0 16V(ABF),na aukcjach ktore mi podales kata do niego nie ma chociaz kwota 250zl juz nie przyprawia mnie o palpitacje serca, w zwiazku z tym mam raczej pytanie do wlascicieli ABFow czy ktos moglby polecic dobry zamiennik ktory nie zmniejszy znaczaco osiagow silnika?Najchetniej taki ktory ma u siebie zamontowany.A co do wzmianki o srodowisku to czlonkiem greenpeace nie jestem ale to milo ze ktos ma takie podejscie moze ciut naiwne ale ok;)

[ Dodano: 23 Lip 2010 11:59 ]
Widze ze w ABFach katalizatory nie padaja;)wnioskuje po braku odzewu...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 439 gości