Lusterko elektryczne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Exted
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 14:06
Lokalizacja: Kielce

Lusterko elektryczne

Post autor: Exted » pn lip 19, 2010 09:35

Witam.
Ktos zawadzil mi o lusterko na parkingu i zostalo ono wygiete w strone szyby. Od tego czasu nie mam sterowania elektrycznego, samo lustro lata po obudowie. Pewnie wyskoczylo z prowadnic czy co tam jest. Pytanie koledzy do was, jak dostac sie do tego mechanizmu?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » pn lip 19, 2010 09:45

musisz zdemontować całe lusterko (by było Ci łatwiej), potem barzo ostrożnie musisz wyciągnąć wkład lustrzany osadzony w trzpieniach czy jak mówisz w prowadnicach montażowych. rób to delikatnie i bez pośpiechu, bo inaczej okupisz to wydatkiem na nowy wkład lustrzany.



Exted
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 14:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Exted » pn lip 19, 2010 09:55

No własnie, tylko jak sie za to zabrac, tj jak zdemontowac to lusterko?
Niestety auto mam od niedawna i dopiero wchodze w te klocki, rozebrac to ja wam moge komputery na czesci pierwsze i....kobiete. :P :D :E



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn lip 19, 2010 10:02

Odciągasz szkło na maksa do wewnątrz aby od zewnątrz zobaczyć mocowanie wkładu na mechanizmie. Po odsunięciu i ew lekkim odciągnięciu zobaczysz zatrzaski umocowane po okręgu o szerokości 1 cm. musisz śrubokrętem odgiąć te zatrzaski, górny i dolny z jednej strony, wkład odskoczy i będziesz miał dostęp do mechanizmu. Ściągać lustra nie trzeba ale można.



Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GeGi » pn lip 19, 2010 11:08

jesli chcesz sciagnac lustro to musisz najpierw od srodka auta zdjac ten plastikowy trojkat (ma 2 zaczepy na dole i jeden na wcisk u gory)...najlepiej zdjac tapicerke drzwi zeby miec latwiejszy dopstep do wszystkich srubek i nie robic nic na sile. Następnie odkrecasz 3 srubki trzymajace lusterko, odpinasz kostke w drzwiach i mozna zdjac lusterko....szklo lustra trzyma sie na zatrzaskach najepiej wziac srubokret i podwazac delikatnie z jednej strony i jak wyjdzie 1 zaczep to popatrz jak to jest zamocowane i zdemontuj zaczepy dookola i juz masz dostep do silniczka lusterek, zeby go wymienic trzeba wykrecic 3 srubki. Pzdr


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

Exted
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 14:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Exted » pn lip 19, 2010 11:22

Ok, dzieki panowie. Na luzniejszym dniu zabiore sie za to. :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości